Produkty Mleczne.

Moderator: Alexa

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie - przejrzyj archiwalne wątki

Produkty Mleczne.

Postautor: Alexa » niedziela 08 lip 2012, 18:18

Produkty mleczne
Nie każdy kot może pić mleko, niektóre reagują biegunką na podawanie mleka. Winę za to ponosi cukier zawarty we wszystkich produktach mlecznych- Laktoza. Enzymatyczny rozkład cukru zachodzi normalnie w jelitach. Przy braku odpowiedniego enzymu występuje u kota biegunka. Jeśli organizm kota toleruje mleko możemy mu od czasu do czasu je podawać. Wiele kotów pije chętnie mleko skondensowane, jednak w procesie obróbki i konserwacji niszczone są w nim wszystkie składniki odżywcze. Zawiera ono natomiast dużo fosforanów ,więc nie nadaje się jako źródło wapnia.
Jeśli kot reaguje biegunką na mleko to podajmy mu mleko specjalne dla kotów-bez laktozy np. firmy Gimpet, Klara, Royal Canin, Hills.
Możemy także podać kotu produkty mleczne: jogurt, zsiadłe mleko, twaróg, serek homogenizowany naturalny. W produktach tych pod wpływem bakterii kwasu mlekowego cukier mleczny-laktoza zostaje zamieniony na kwas, dzięki czemu są one przez organizm kota tolerowane.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Produkty Mleczne.

Postautor: Rubinka » sobota 14 lip 2012, 13:14

Moja Lola raczej nie jada twarogu skończyło się to u niej wymiotowaniem, byłam u weterynarza, to odradzał mi podawanie twarogu. Inne produkty mleczne uwielbia i z chęciom mi wyjada.:)
Awatar użytkownika
Rubinka
Nowy
 
Posty: 48
Rejestracja: środa 11 lip 2012, 11:08
Lokalizacja: Wieś

Re: Produkty Mleczne.

Postautor: Sissi » sobota 14 lip 2012, 15:24

Moje koty mleka nie pija bo nie lubia ,nie lubia tez mleka specjalnego dla kotow . Natomiast kupuje im serek homogenizowany 40 % tluszczu naturalny ,wiem ze pewnie za tlusty ale go kochaja wcinaja tak az im sie uszy trzesa ,jedza go codziennie tak ze pudelko 250g starcza mi gdzies na 3 dni na 3 koty. Biegunek nie maja zadnych absolutnie . Nadwagi tez nie wrecz np.Dasha i Fionka moglyby jeszcze przytyc . Lubia tez ser zolty ale tez musi byc dobry i tlusty ,jego daj bardzo rzadko ale kupuje im kulki serowe gimpeta i paste serowa wiec za zadowolone. Innych produktow takich jak jogurt itp .nie tkna .
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Produkty Mleczne.

Postautor: Alexa » sobota 14 lip 2012, 15:30

Moje nie lubią mleka, Psotka tylko je piła jak była w ciąży.Serek biały skubną, ale żeby za nim szalały to nie.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Produkty Mleczne.

Postautor: bungula » poniedziałek 16 lip 2012, 10:47

Moja Pola, od czasu do czasu, wypija mleko Whiskas dla kotów i to najlepiej zmieszane z sosem z mokrej karmy Hills'a. Innych produktów mlecznych dla kotów nie tknie, niestety.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Produkty Mleczne.

Postautor: Tina » poniedziałek 16 lip 2012, 15:45

Moje kociaki czasem dostają mleko Whiskas i smakuje wszystkim bardzo. Jogurty naturalne też od czasu do czasu jedzą, chociaż np. Perła lubi tylko jeden rodzaj, innych nie tknie. Bielucha także wcinają. ;)
Tina
Dwa Koty
 
Posty: 69
Rejestracja: niedziela 15 lip 2012, 21:44

Re: Produkty Mleczne.

Postautor: Rakolka » środa 24 paź 2012, 19:22

Dałam dzisiaj Moli biały serek i kręci noskiem. Mleko z Rosmanna natomiast pije bardzo chętnie.
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Produkty Mleczne.

Postautor: Sissi » środa 24 paź 2012, 19:26

Rakolka ale jaki bialy serek ? sprobuj bielucha albo homogenizowanego takiego dosc tlustego np.40% ,moje go uwielbiaja . Mozesz tez zwykly tlusty bialy ser zmiksowac ze smietanka tak na gladko i dac Molce moje by sie pozabijaly za ta pychota :-D
ps.hudy ser nie jest zdrowy zawiera malo wapnia i innych witamin lepiej tlusty ,nie powinna miec begunki jezeli zje w rozsadnej porcji 2-3 lyzeczki od herbaty dziennie .
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Produkty Mleczne.

Postautor: Rakolka » czwartek 01 lis 2012, 08:49

ja dawałam taki tłusty, ale na pewno wypróbuję z innymi przy najbliższej okazji :)
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław


Wróć do Żywienie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości