Sucha karma

Moderator: Alexa

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie - przejrzyj archiwalne wątki

Re: Sucha karma

Postautor: Alexa » wtorek 07 maja 2013, 22:12

Szkoda że nie ma mniejszych gabarytów np 400 gram, bo jak kotkowi nie posmakuje?
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10744
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Sucha karma

Postautor: olga » środa 08 maja 2013, 18:02

Ponieważ karma hypoalergiczna nie przynosi oczekiwanych efektów, powróciłam do zwykłej. Ostatnią karmą przy której pamiętam, że Bruno się nie drapała, była Bozita. Więc teraz zamówiłam Bozitę dla dużych kotów. Chrupy faktycznie jak dla owczarka, Bondi siedzi i ciamka pomału a nie łyka w całości :), Bruno na razie olała, ale może po prostu nie jest głodna w ten upał.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5722
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Sucha karma

Postautor: Aga » środa 08 maja 2013, 18:52

A moje jedzą teraz TOTW i smakuje im. Właśnie kończą 6-cio kg worek 8-)
Aga
VIP
 
Posty: 808
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 17:43

Re: Sucha karma

Postautor: Rakolka » czwartek 09 maja 2013, 12:19

Zazdroszcze wam, Molce jedynie w miarę smakowało Happy Cat ale to też tylko przez tydzień. Generalnie jej nic nie smakuje chyba, więc będzie jadła co jest. TOTW też nie smakowało, a zjadła cały worek 2kg.
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sucha karma

Postautor: maciek.ns » czwartek 09 maja 2013, 12:20

Ja nie polecam karmy o nazwie Smilla, Bella po niej dostała łupież, sierść zaczęła jej strasznie wypadać i sterczeć na grzbiecie
maciek.ns
Nowy
 
Posty: 13
Rejestracja: środa 11 lip 2012, 08:14

Re: Sucha karma

Postautor: Fonsitos » czwartek 09 maja 2013, 12:52

Purina Pro Plan Sterilised - hmmm. Fajne chrupeczki, Diablik nawet chętnie je (to w sumie czwarta karma, którą ogarnia). Ale kupy śmierdzą okrutnie, choć nie tak strasznie jak po Perfect Ficie (po PF to normalnie gaz bojowy z kuwety się wydobywa).
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Sucha karma

Postautor: ikxio » czwartek 09 maja 2013, 20:10

Mrus to, cie choroba, chyba nalepki nauczyla czytac wcina wszystko co RC
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6780
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Sucha karma

Postautor: arthrawn » środa 19 cze 2013, 13:58

Moi drodzy, przeglądam forum i naczytałem się wiele na nie jeśli chodzi o whyskas. Podobne doświadczenia miałem przy psie - gdzie pedigree było takim samym chłamem. Lecz reklama czyni cuda i obie karmy nadal mają silny udział w rynku karm dla zwierząt...Mam jednak pytanie odnośnie karmy Purina seria ONE...jak ją postrzegacie...Pytam się ponieważ mój Bazyl, właśnie z nią rozpoczyna swoje kocie życie...je, oporów nie ma...purina one junior/kitten do 12 miesiąca życia...
Ma ktoś jakieś doświadczenia...przyda się każda cenna uwaga :)
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: Sucha karma

Postautor: bungula » środa 19 cze 2013, 14:36

Mamy tu taki wątek: Oceniamy karmy i sierpówka pisał o karmie Purina ONE, wprawdzie dla dorosłych kotów, ale jego zdaniem to dobra karma.
sierpówka pisze:1. Marka/Gatunek PURINA ONE (cała linia).
2. Rodzaj karmy SUCHA
3. Jak długo karmię KILKA LAT
4. Wygląd i zapach karmy
  • chrupki - wielkość różna w zależności od rodzaju;
  • konsystencja - nie dotyczy;
  • zapach - przyjemny;
  • wydajność - tak jak podaje producent.
5. Efekty karmienia:
  • jakość skóry sierści - błyszcząca;
  • kuwetka - wszystko w normie;
  • żywotność kota - ruchliwy;
  • kłopoty gastryczne - brak;
  • czy kot chętnie je - tak.
6. Moja ocena i uwagi
Dobra. Kupuję systematycznie od lat. Używam zamiennie też innych karm.
------------------------------------------------
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3675
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Sucha karma

Postautor: arthrawn » środa 19 cze 2013, 16:07

Czytałem to, myślałem, że jest to w miarę popularna karma i będzie ciut więcej opinii. Mi trudno oceniać ten produkt...Kotek je go dość chętnie, ale nie mam odniesienia do innych kotów...stąd pytania :)
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: Sucha karma

Postautor: sierpówka » środa 19 cze 2013, 19:05

Z Purina ONE mam dobre doświadczenie. To chyba najczęściej podawana sucha karma (u mnie). Z tym , że karmię różnorodnie. Jak kocur był mały to dostawał specjalistyczną karmę Royal Canin dla kociaków i potem dla starszych kociaków (RC Growth). Kupowałem u weterynarza. Teraz dostaje dla kastrowanych. Purina prócz serii ONE ma też inne rodzaje. Dostępne są w dobrych sklepach zoologicznych (w marketach tylko seria ONE).
Kocurowi Purina smakuje... :)
sierpówka
VIP
 
Posty: 1170
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: Sucha karma

Postautor: ikxio » środa 19 cze 2013, 20:36

ONE przez moja rojalkaninowa narkomanke jest tolerowane dobrze
pamietajcie o jednym - kot zywi sie miloscia duzego
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6780
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Sucha karma

Postautor: Sissi » środa 19 cze 2013, 23:13

ikxio pieknie to napisalas i w dodatku to najprawdziwsza prawda :-D
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Sucha karma

Postautor: arthrawn » środa 19 cze 2013, 23:26

ikxio pisze:ONE przez moja rojalkaninowa narkomanke jest tolerowane dobrze
pamietajcie o jednym - kot zywi sie miloscia duzego

cała prawda...takie słodzenie. Właśnie mamy teraz poważną rozmowę w domu. Moja lepsza połowa widzi jaki byłem przez większość dnia zdołowany kupkami Bazyla. I naprawdę - choć jest u nas dopiero kilka dni, gdyby mu coś się stało - obwiniałbym się tym bardzo. Nawet nie wiem czy mógłbym spojrzeć vetowi, od którego braliśmy naszego kocurka, w oczy...jest taki kochany, odważny, radosny i bezradny...eh trudno to opisać...
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: Sucha karma

Postautor: Sissi » czwartek 20 cze 2013, 08:24

Arthrwan ,dziekuje za "mily " komentarz :roll: . Zauwaz ze Twoj Bazyl jest zaledwie pare dni w domu u Ciebie i moze miec lekki roztroj ukladu pokarmowego . Jezeli nie ma biegunek to i nie powodu do paniki ,kot moze miec przez jakis czas takie kupy jezeli przestawil sie na inne jedzenie niz do tej pory . Zauwaz ze kot od paru dni je karem bo do tej ppory byl karmiony tylko mlekiem przez Twojego weta tak ? czy sie myle? Karm kota karma ktora lubi jesc przede wszystkim bo ma 9 tygodni i musi jesc zeby rosnac powoli jednoczesnie mozesz wprowadzac inna karme .Purina ONe jest dobra karma i mozesz ja dawac kociakowi ,tak samo polecam Royal Canin Kitten 36 , Animonda integra protect ( przy zaburzeniach trawienny jak np.biegunki itp. ) . Pozniej jak podrosnie (bedzie mial 12 miesiecy ) mozesz dawac np.Taste of the Wild , WildCat ,Acana ,Orijen itp.
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Sucha karma

Postautor: ikxio » czwartek 20 cze 2013, 09:29

bomba wytlumacz Mruni, ze orien jest jadalny
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6780
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Sucha karma

Postautor: arthrawn » czwartek 20 cze 2013, 11:26

Od wczoraj popołudnia Bazyl jest tylko na wilgotnej lekko karmie purina one...i kupki wracają do normalności. Faktycznie vet karmił go mleczkiem...no cóż, chcę dla małego jak najlepiej :)
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: Sucha karma

Postautor: ikxio » czwartek 20 cze 2013, 13:18

A kto zwierzatku by chcial zaskodzic?
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6780
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Sucha karma

Postautor: arthrawn » czwartek 20 cze 2013, 14:21

ikxio pisze:A kto zwierzatku by chcial zaskodzic?

Zwyrodnialców nie brakuje...kilka dni temu akcja ze studentem weterynarii...a takich pewnie domowych oszołomów setki...niestety...sam znam takiego osobiście...znaczy znam, ale nie przyznaje się...szkoda nerwów...

Bazyl zajada się obecnie ową karmą. Myślę, że będzie już z nami na zawsze...kupki ładne, takie podręcznikowe...smakuje mu, zajada się...więc pierwsze strachy na lachy...jest dobrze, a co za tym idzie, jestem na tak, tak, tak :)
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: Sucha karma

Postautor: Rakolka » poniedziałek 24 cze 2013, 19:24

no to fajnie, że masz Bazyl je, co mu dają, zazdroszczę :)

Ja z suchych ostatnio drugie opakowanie porty21 zamówiłam, ale mam mały problem. Kuleczki są na tyle małe, że Molka ich nie gryzie, a połyka i już raz zwymiotowała tak całymi kulkami... mam wybierać tylko duże czy pogodzić się z tym?
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

PoprzedniaNastępna

Wróć do Żywienie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości