Sucha karma

Moderator: Alexa

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie - przejrzyj archiwalne wątki

Re: Sucha karma

Postautor: Rakolka » niedziela 13 sty 2013, 17:54

Masz rację. Nie ma co szaleć, dlatego będę zmieniała karmy regularnie i nie kupuję dużych opakowań, bo jej się wszystko szybko nudzi. Raz droższa, raz tańsza.. problem w tym, że puszki (czy saszetki) są bardzo drogie i karmienie mokrą karmą wyszło by drożej niż cokolwiek. Molka owszem, pewnie jadła by samo mokre i to jeszcze wybrane puszki, ale nie mogę jej na to pozwolić, sucha też jest zdrowa i dla mnie cenowo lepiej. Dzisiaj na przykład kurczaka z marchewką nie chce już ruszyć, nasypałam jej suchego brita i happy cat, żeby w końcu coś zjadła dzisiaj to powąchała i poszła dalej spać :/
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sucha karma

Postautor: agnik » niedziela 13 sty 2013, 21:40

Z kotami tak już jest. Niby nie mają tak bardzo rozwiniętego zmysłu smaku, a jednak grymaszą. Ja, średnio co 2-3 tygodnie, daje i inny rodzaj suchej karmy. Dlatego zawsze mam 2 opakowania różnych firm. To działa. Jak widzę, że niechętnie jedzą, nasypuję innej, a tamtą chowam. Tak sobie myślę, że każda karma ma inny skład, więc pewnie uzupełniają sobie niedobory składnikowe tej pierwszej, drugą i na odwrót. Ma to jakiś sens.
"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?"
Mark Twain
Awatar użytkownika
agnik
Trzy Koty
 
Posty: 131
Rejestracja: sobota 08 gru 2012, 22:10

Re: Sucha karma

Postautor: Alexa » niedziela 13 sty 2013, 21:46

Dziewczyny pociesze was-kotkom sie smaki zmieniaja, to czego teraz nie lubią polubią potem.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10728
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Sucha karma

Postautor: Rakolka » niedziela 13 sty 2013, 22:02

Dlatego puszki z wołowiną trzymam, dam za miesiąc.. może jej zasmakuje nagle. Ciężkie życie z tymi wybrednymi futrami.
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sucha karma

Postautor: agnik » niedziela 13 sty 2013, 22:07

Alexa pisze:Dziewczyny pociesze was-kotkom sie smaki zmieniaja, to czego teraz nie lubią polubią potem.


To będę się modliła, żeby polubiły serduszka (3zł za kg):D
"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?"
Mark Twain
Awatar użytkownika
agnik
Trzy Koty
 
Posty: 131
Rejestracja: sobota 08 gru 2012, 22:10

Re: Sucha karma

Postautor: Rakolka » niedziela 13 sty 2013, 22:51

Ja to się będę modliła, żeby jadła z ochotą chociaż 80% tego co jej daje.. :P
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sucha karma

Postautor: kociara » sobota 19 sty 2013, 00:11

To ciekawe co piszecie.Ja slyszalam,ze koty przyzwyczajaja sie do jednego rodzaju karmy dlatego trudno je przestawic na inna.
kociara
Dwa Koty
 
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 17 sty 2013, 23:41

Re: Sucha karma

Postautor: ikxio » sobota 19 sty 2013, 00:43

kociara tez tak jest, ale trzeba czasem jakis eksperyment zastosowac - klopot jest zkarma sucha i mokra bo sa koty, ktore z mokrej sosik wypija, a pasztecikow nie rusza i ludzkiego posmakuja wiec nie ma sensu pakowac im do miseczek wiekszych ilosci
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6777
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Sucha karma

Postautor: kociara » sobota 19 sty 2013, 14:39

Moj jeden kotek je rzeczywiscie male ilosci,ale drugi to potrafi na raz wciagnac cala zawartosc miseczki.Oczywiscie jezeli mu to smakuje.
kociara
Dwa Koty
 
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 17 sty 2013, 23:41

Re: Sucha karma

Postautor: Rakolka » niedziela 27 sty 2013, 13:53

kociara, u mnie chętnie praktycznie żadna sucha nie jest jedzona. Mam wrażenie, że je, bo je, ale tak też jest z mokrą, więc to jakiś niejadek jest. Happy Cat je najchętniej chyba.
Natomiast Orijen jej nie zachwycił. Jak troszkę wymieszam z Happy Cat skubnie, ale nie ma szału.
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sucha karma

Postautor: kociara » poniedziałek 28 sty 2013, 18:20

Och Ragdolka ja tez mam straszne dwa niejadki.Jeden jest niejadkiem i jest szczuplutki,a drugi jest niejadkiem i jest gruby(to jest ciekawe).Problem u mnie jest z mokra karma.Sucha jedza.
kociara
Dwa Koty
 
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 17 sty 2013, 23:41

Re: Sucha karma

Postautor: Sissi » poniedziałek 28 sty 2013, 18:27

Ja mam to szczesie ze akurat sucha znika w bardzo szybkim tepie ,raczej z mokra mam problemy ale to tez roznie jest w zaleznosci ile sie moje dziewczyny suchej najedza to potem albo maja apetyt na mokra albo nie.
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Sucha karma

Postautor: Rakolka » poniedziałek 28 sty 2013, 20:15

Dokładnie, rz tak, raz tak.. zależy co zje i co jej podam. :)
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sucha karma

Postautor: Agusta » poniedziałek 28 sty 2013, 22:49

No ja daję rano i wieczorem mokrą z suchą wymieszaną, suchą po południu a w międzyczasie jakieś podroby parzone, czy wątróbkę, kurczaczka czy jakieś serduszka. Nie ma bycia wybrednym, mają jeść i już:) Nigdy nie protestują no chyba że chodzi o kitekata :P Nawet go ruszyć nie chcą i baaardzo dobrze! :)
A karmę im daję różnoraką, na przemian by nie było za nudno :)
Teraz próbujemy karmę Josera.
Obrazek
Awatar użytkownika
Agusta
Dwa Koty
 
Posty: 64
Rejestracja: piątek 28 gru 2012, 23:10
Lokalizacja: Ostróda

Re: Sucha karma

Postautor: Rakolka » poniedziałek 28 sty 2013, 23:28

Ja też uważam, że trzeba karmę zmieniać. Nawet zastanawiałam się nad kupnem 1kg dla urozmaicenia czegoś tańszego .. co myślicie o Smilla ? Np kupić 7 kg Acany kurczaka, ale raz-dwa w tygodniu miseczkę jakiegoś innego smaku..
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sucha karma

Postautor: kociara » czwartek 07 lut 2013, 00:45

Czytalam,ze nie mozna mieszac karmy mokrej z sucha, bo inaczej sie trawia i to moze spowodowac klopoty trawienne. ;)
kociara
Dwa Koty
 
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 17 sty 2013, 23:41

Re: Sucha karma

Postautor: bungula » czwartek 07 lut 2013, 09:06

Tak, dr Kawski z animalia.pl obstaje przy tym poglądzie, że nie należy podawać karmy suchej i mokrej tylko zdecydować się na jeden rodzaj karmy. Moja wetka twierdzi, że nie ma przekonujących dowodów naukowych, żeby jedzenie karmy suchej i mokrej miało szkodzić kotu, chociaż uważa ona, że ze względu na małą ilość wody, jaką piją koty (często za małą) podstawą wyżywienia powinna być mokra karma, a sucha jako dodatek - przekąska. Osobiście uważam, że należy zachowywać zdrowy rozsądek, niech kot je to co lubi i po czym nie ma żadnych sensacji żołądkowo-jelitowych, niech to będzie głównie białko zwierzęce, bo to typowy drapieżnik, a nie kura, żeby jeść kukurydzę. 8-)
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3671
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Sucha karma

Postautor: ikxio » czwartek 07 lut 2013, 11:10

nadmiar miesa i mokrych przysmakow u Mru skutkuje zaparciami, ale w ogole ona zdecydowanie woli karme sucha, choc chetnie zmienia smaki. o wode sie nie martwie bo pije duzo
bungula pisze:niech kot je to co lubi i po czym nie ma żadnych sensacji żołądkowo-jelitowych, niech to będzie głównie białko zwierzęce, bo to typowy drapieżnik, a nie kura, żeby jeść kukurydzę. 8-)
:lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6777
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Sucha karma

Postautor: kociara » czwartek 07 lut 2013, 12:41

Karmy suchej i mokrej nie powinno sie podawac naraz,tylko w odstepach ok.4 godzin.Karma mokra trawi sie ok.3 godzin, a sucha o wiele dluzej.Tez sadze tak jak twoja weterynarz, moje koty nie koniecznie.Podstawowym skladnikiem karmy powinno byc mieso.Karma powinna zawierac najmniej 40% bialka,oraz jak najwiecej tauryny. :)
kociara
Dwa Koty
 
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 17 sty 2013, 23:41

Re: Sucha karma

Postautor: Rakolka » piątek 08 lut 2013, 11:28

kociara tak, ale trzeba też sprawdzać, żeby fosforu było poniżej 1%.. jakbym miała stosować się do wszystkiego, to pewnie kot nie jadł by nic.. dlatego jak powtarza bungula zdrowy rozsądek to podstawa.
Molka je rano mokre tylko, bo nie chętnie je większość rzeczy. Aktualnie daje jej TOTW i uwaga, również je niechętnie. No nic, będzie musiała się przyzwyczaić, bo nie stać mnie na wywalanie średnio 100zł miesięcznie, bo jej coś nie smakuje.. za bardzo ją rozpieściłam, i teraz mam :/
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

PoprzedniaNastępna

Wróć do Żywienie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości