Sucha karma

Moderator: Alexa

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie - przejrzyj archiwalne wątki

Re: Sucha karma

Postautor: kociara » piątek 08 lut 2013, 17:48

Rakolka o fosforze wiem.TOTW jest dobra karma i ma bardzo przyzwoity sklad.Ja tez mam problem z moimi dwoma marudami.Jednak caly czas staram sie,zeby jadly dobry pokarm i tez nie chca jesc.To chociaz mieszam z saszetka RC to wtedy zjedza.Suchy pokar jedza bez problemu PON ale dlugo i powoli przestawialam je z RC. :P
kociara
Dwa Koty
 
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 17 sty 2013, 23:41

Re: Sucha karma

Postautor: Fonsitos » sobota 09 lut 2013, 18:26

TOTW u nas jest ignorowany. A tak się cieszyłam że w końcu udało mi się kupić... No nic, zawsze zostaje nam RC i Purina Proplan.
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Sucha karma

Postautor: kociara » sobota 09 lut 2013, 18:59

Fonsitos,moze sprobuj powoli przestawic.Mieszaj karmy.Najpierw dawaj malo nowej karmy a duzo starej i powoli zmniejszaj stara,a zwiekszaj nowa.U mnie to trwalo dlugo ale sie udalo. :-D
kociara
Dwa Koty
 
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 17 sty 2013, 23:41

Re: Sucha karma

Postautor: Fonsitos » sobota 09 lut 2013, 21:53

Hehe, jak mieszam to wyżera tylko te co zna i mu smakuje. Na ten egzemplarz kota nie ma mocnych.
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Sucha karma

Postautor: kociara » niedziela 10 lut 2013, 13:10

Mysle,ze nie takich mozna zlamac.Musisz na pczatku dac naprawde mala ilosc nowych chrupek,zeby powoli przyzwyczajal sie do nowego zapachu.U mnie, to tez bardzo dlugo trwalo,ale wyszlo.Te kilka nowych chrupek dawalam dlugo zanim zaczelam powoli zwiekszac ich ilosc.Musisz byc bardzo cierpliwa,zanim uda Ci sie zlamac kotka. :)
kociara
Dwa Koty
 
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 17 sty 2013, 23:41

Re: Sucha karma

Postautor: Fonsitos » niedziela 10 lut 2013, 13:21

Ten kot ma pięć lat, znam go już naprawdę dobrze. Uparłam się kiedyś na inną karmę. Zrobił mi prawie dwa tygodnie strajku głodowego. Jadł gdzieś 1/4 porcji dziennej, a on i tak jest niejadek więc jadł tyle żeby przeżyć. Ze szczupłego kota zrobiła mi się zakładka do książki. Wiem że nie wygram. :)
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Sucha karma

Postautor: kociara » niedziela 10 lut 2013, 14:14

Och to naprawde jest mi przykro.Moj starszy kot tez w maju bedzie mial cztery lata. Udalo mi sie go urobic jezeli chodzi o sucha karme.Niestety z mokra jeszcze walcze.
kociara
Dwa Koty
 
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 17 sty 2013, 23:41

Re: Sucha karma

Postautor: Rakolka » środa 13 lut 2013, 18:51

Straszne to jest, codziennie troszkę daję jej TOTW i czasem miseczkę mieszanki Happy Cat z Orijenem.. niestety najchętniej wyjada Happy Cat, które nie ma za dużo mięsa.. a mokre.. wylizuje galaretkę i sosik, pojedzone..
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sucha karma

Postautor: Sissi » poniedziałek 25 mar 2013, 16:33

Dzisiaj pojawila sie nowa karma na zooplusie firmy Granatpet ,jest w wersji suchej i mokrej ja dzisiaj kupilam na probe jedna sucha (zielona)
http://www.zooplus.de/shop/katzen/katze ... pet/345137
nie wiem jak wyglada mokra w srodku dlatego nie kupilam bo nie jeszcze zdiec
http://www.zooplus.de/shop/katzen/katze ... pet/346543
jestem ciekawa czy ktos ja zna z was i czy to dobra karma ?
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Sucha karma

Postautor: Rakolka » wtorek 26 mar 2013, 12:21

Po Niemiecku to ja nawet składu nie rozumiem.
Zobaczysz czy kociakom smakuje..
Hm.. ja Molce kupiłam te Sanabelle, co o nich sądzicie?
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sucha karma

Postautor: ikxio » środa 27 mar 2013, 17:01

a ja bym skrocila bo Niemiaszki maja tendencje do utrudniania sobie zycia . to pierwsze to karma drobiowa dla doroslych kotow, czyli o zdrowym zoladku i ogolnie organizmie a reszta jest klasycznym reklamowym nic nie mowiacym bredzeniem bez podania skladu
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6777
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Sucha karma

Postautor: Sissi » środa 27 mar 2013, 22:29

Ikxio ja tam nie wiem ale mnie sie wydaje sklad dosc dobry ,jeszcze dziewczynom nie dalam jesc bo musza oproznic miseczki z innej karmy ale wyglada o i pachnie dobrze ,znalazlam tez na polsim sklepie ,dobrze zeb ykazdy poczytal czy jest faktycznie taka zla
http://animalia.pl/produkt,21488,38,gra ... aczka-400g.
tu daje jeszcze jednego linka do mokrych karm
http://www.zwierzakowo.pl/sklep/karmy-m ... kotow.html
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Sucha karma

Postautor: Alexa » środa 27 mar 2013, 22:42

Niepotrzebnie wmieszali w skład karmy ziemniaki.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10728
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Sucha karma

Postautor: Rakolka » sobota 30 mar 2013, 14:12

ale przecież ziemniaki jeszcze nikomu nie zaszkodziły.. a lepsze ziemniaki niż zboża, prawda? Dość dużo mięsa..mi się podoba, na pewno kiedyś się na nią pokuszę.
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sucha karma

Postautor: ikxio » niedziela 31 mar 2013, 15:06

ja gdzies czytalam ze ziemniak zdrowszy dla kota niz zboze (w przeciwienstwie do psow,ktroe ziemniakow nie trawia) i nawet jak kot lubi to mozna mu od czasu do czasu dac kawalek ziemniaka polanego skwarkami.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6777
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Sucha karma

Postautor: Wanda » poniedziałek 01 kwie 2013, 08:34

Moje oba koty na początku chętnie jadły tę karmę (GranataPet). Najbardziej smakowała im z rybą. Nawet bardzo się ciszyłam, że coś wreszcie innego niż RC im posmakowało! Ale niestety bardzo krótko trwała moja radość. Już nie chcą nawet jej powąchać. Jedno 2 kg opakowanie zjadły kotki u męża w pracy a drugim karmiłam kociaki znajomych. Natomiast mokrej z puszek nie chciały w ogóle. Zostawiły dla mnie :lol: .
"Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać Waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem."
Wanda
Trzy Koty
 
Posty: 133
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Sucha karma

Postautor: Rakolka » poniedziałek 01 kwie 2013, 23:05

Wanda dobre są chciały się podzielić. Molka też wybredne kocisko.. nie wiem co kupować już :(
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sucha karma

Postautor: africana35 » sobota 06 kwie 2013, 19:50

Mój kociak też za bardzo nie chce suchej karmy . Karmię go Applawsem ( ale niezbyt mu podchodzi ). Teraz kupiłam mu TOTW ( ta trochę bardziej mu smakuje ). Więc mieszam je teraz razem a dodatkowo dodaję pastę Gimpeta albo Miamora - mieszam wszystko razem i ... przez noc miska jest wyczyszczona .
Awatar użytkownika
africana35
Nowy
 
Posty: 19
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 22:39

Re: Sucha karma

Postautor: Sissi » sobota 06 kwie 2013, 19:55

Ja mieszam zawsze sucha RC z Wildcat z Acana ,Hilsem i teraz Granata pet i jeszcze z innymi od weta dla sterylizowanych i z Rc calm , powiem szczerze wyjedzone wszystko do ziarenka wiec serce mi sie raduje bo kociarni mojej smakuje :-D
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Sucha karma

Postautor: africana35 » sobota 06 kwie 2013, 20:01

Ale wiesz o tym , że jak karmisz dobrą karmą bez zbożową to nie musisz robić podziałów na - dla kastratów ( wysterylizowanych ) i nie ? Te wszystkie podziały to jest chwyt marketingowy . A karmy o których piszesz to wszystko są zbożówki. Chyba tylko prócz Acany .
Awatar użytkownika
africana35
Nowy
 
Posty: 19
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 22:39

PoprzedniaNastępna

Wróć do Żywienie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości