Sucha karma

Moderator: Alexa

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie - przejrzyj archiwalne wątki

Re: Sucha karma

Postautor: ikxio » sobota 06 kwie 2013, 20:23

Sissi kotow nie otruje :lol:
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6777
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Sucha karma

Postautor: Sissi » sobota 06 kwie 2013, 20:29

nie jestem "nawiedzona "szalem na bezbozowki ,karmie moje koty tak aby byly zdrowe i szczesliwe a wszystkie chwyty marketingowe typu "karmy ze zbozem sa zle" totalnie olewam i tyle . Lata doswiadczen w karmieniu kotow sa lepsze niz jakis co rusz nowy trend w tzw " dobrym odzywianiu kotow" kazdy kto mnie nie zna wie, ze kotow nie krzywdze wrecz jestem przeczulona na ich zdrowie i odzywianie i daje im dobra zywnosc . Wg mnie tak zlinczowana karma RC nie jest zla karma ale wiele nowych firm musi sie jakos przebic wiec usiluje polozyc dobre firmy osadzajac je i stawiajac w w zlym swietle . Mozna by dyskutowac na temat lata wiec nawet nie ma na to ochoty bo juz na wielu forach poznalam jad zacietrzewionych w "zdrowym odzywianiu " kotow ,konczylo sie to tylko awantura na forum . Nad wszystkim trzeba miec kontrole i do wszystkiego podchodzic ze zdrowym rozsadkiem ;)
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Sucha karma

Postautor: ikxio » sobota 06 kwie 2013, 20:42

Mru za mlodu whiskas (bo to sie czlowiek znal na nowoczesnym kocim zywieniu, jak w PL koty zyly na miesno-ostrobokowym "barfie" gotowanym z mrozonymi jarzynami na salatke) potem to Mru juz jechala na rc - no oczywicie zawsze miala swoj kawalek mieska i krewetke wiec zle zywiona nie byla. i jakos staruszka sie trzyma. wazne, zeby kot jadl ze smakiem i byl zdrowy.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6777
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Sucha karma

Postautor: africana35 » sobota 06 kwie 2013, 22:39

Sissi -
- nie gniewaj się , ja Cię nie chciałam urazić . Nie wątpię w Twoje doświadczenie i miłość do kotów.
Ja się wszystkiego dopiero uczę bo to mój pierwszy kociak , a zdecydowałam się na te dwie karmy bo wydaje mi się ,że skład dobry i wszędzie gdzie czytałam to je polecają . Karmię nimi dopiero od dwóch miesięcy , a przedtem to :oops: wstyd się przyznać , ale dawałam Perfect Fit i saszetki z marketów . Skąd mogłam wiedzieć , że to taki syf skoro nie miałam pojęcia o żywieniu kotów .
Potem jak zaczęłam się tym interesować to co nie co pokapowałam , ale nie jestem zacietrzewionym fanatykiem zdrowego odżywiania i wierz mi nie po to założyłam konto na tym forum , żeby wszczynać burdy i awantury :shock:
Mam nadzieję, że się nie gniewasz i spotkamy się na tej imprezce - Ty z koniaczkiem , a ja z likierkiem ;)
Awatar użytkownika
africana35
Nowy
 
Posty: 19
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 22:39

Re: Sucha karma

Postautor: ikxio » sobota 06 kwie 2013, 23:07

africana35 to forum jak jedno z nielicznych przekroczylo granice prawdopodobieństwa istnienia bo sie odrodzilo po raz miedzy piaty a czwarty- tu sie pisze (rozmawia) a nie obraza - nasze koty to jak my, a nawet ladniejsze
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6777
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Sucha karma

Postautor: sierpówka » sobota 06 kwie 2013, 23:54

Ja tam karmię suchymi z górnej półki marketu, czasami RC, czasami coś innego kupionego w zoologicznym. Kot jest zdrowy. Purina mu pasuje... cicho!
Nazwy karm, które wymieniacie, w większości, są dla mnie zupełnie nieznane. Może kiedyś kupię :idea:
Grunt, żeby karmić różnorodnie. I to zdaje egzamin, z tego co widzę.
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: Sucha karma

Postautor: Sissi » niedziela 07 kwie 2013, 09:34

africana35 przeciez ja nie chcialam zebys poczula sie bynajmniej ustawiana w jednym rzedzie z fanatykami odzywiania kotow no cos Ty . Ja reaguje tylko tak impulsywnie na te wszelkie nowe odkrycia dotyczace zywienia kotow i na te nowe karmy niby najlepsze . fakt jest taki ze kiedys bylo tylko pare karm do wyboru a koty jadly to i byly zdrowe ,ja sama karmilam moja kotke Sissi przez 7 lat whiskasem baranina w galarecie bo tylko te karme kochala :oops: czasami dawalam perfekt fit ale ta juz tak nie smakowala za bardzo a jak zapisalam sie na forum o kotach w 2008 to dowiedzialam sie ze strasznie zle karmie moje koty i tez sie wystraszylam jednak po tylu juz latach i czytaniu wszelkich poematow na temat zywienia kotow przeszla mi panika i daje kot poprostu to co lubi i nie szkodzi . Koty mojhe zdrowiutkie i piekne futerka maja . Dla mnie dobre zywienie kotow jest wazne ale wazne jest tez regularne badania i szczepienia ,ogolem obserwacja naszych kotow czy cos sie z nimi nie dzieje czy zachowuja sie inaczej itp,itd .Dobrze ze czytasz jak prawidlowo kota odzywiac i jak o niego dbac ,tym bardziej ze to Twoj pierwszy kot wiec nie przejmuj sie czasem moim gderaniem bo nie o to mi chodzilo zeby ktos bal sie wpowiadac itd . i chetnie napije sie z Toba i likierku i koniaczka :-D
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Sucha karma

Postautor: bungula » niedziela 07 kwie 2013, 10:52

africana35 pisze:Mój kociak też za bardzo nie chce suchej karmy . Karmię go Applawsem ( ale niezbyt mu podchodzi ).

Nie upierałabym się tak bardzo przy suchej karmie skoro Leoś nie lubi. Wybrałabym raczej tą, która najbardziej mu smakuje i przeznaczyłabym ją na smakołyk uatrakcyjniający zabawki, a za podstawę żywieniową przyjęłabym mokrą karmę. Koty lubią zapolować, a potem zjeść. Zdobyczne lepiej smakuje. Dobrze jest, gdy młody kotek rozwija swoje zdolności manualne, spryt i inteligencję.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3671
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Sucha karma

Postautor: africana35 » niedziela 07 kwie 2013, 14:41

Może i racja , żeby mu na siłę tą suchą wciskać . Sama nie wiem czemu tak mi na tym zależy ?
Po pierwsze to wydaje mi się , że to wygodniejsza forma .
Po drugie chyba jest lepiej zbilansowana ?
Po trzecie na dłuższą metę wychodzi chyba taniej ?
Na początku jak do nas trafił to był wszystkożerny , a teraz człowiek w internecie zakupy mu robi , a ten jeszcze wymyśla . Czasem nie nadążam za nim ;)
Awatar użytkownika
africana35
Nowy
 
Posty: 19
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 22:39

Re: Sucha karma

Postautor: olga » niedziela 07 kwie 2013, 14:48

Grunt to zdrowy rozsądek.
Chyba najlepiej żeby kot umiał jeść każdy rodzaj karmy: suchą, puszki i naturalne jedzenie. Nigdy nie wiadomo czy nie zajdzie konieczność karmienia go karmą dietetyczną, a np. w przypadku wyjazdu karma sucha także jest bardzo praktyczna. Tak, że nie odzwyczajaj go całkiem od suchego, ale oczywiście nie żałuj tego co lubi, bo i dla kociego żołądka korzystniejsze jest kiedy dostaje jedzenie o konsystencji zbliżonej do jego naturalnego pożywienia.
No i nie przesadzaj ze "zdrowym żywieniem" - jakiś niezdrowy przysmaczek od czasu do czasu na pewno nie zaszkodzi ;)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5716
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Sucha karma

Postautor: africana35 » niedziela 07 kwie 2013, 15:06

Ok ;)
Dobrze , że do was trafiłam , bo przynajmniej mnie uświadomicie co nieco .
Czasami to już mętlik w głowie mam :( i nie wiem w co wierzyć i kogo słuchać .
Awatar użytkownika
africana35
Nowy
 
Posty: 19
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 22:39

Re: Sucha karma

Postautor: Rakolka » środa 10 kwie 2013, 22:15

Ja tutaj popieram wszystkie głosy o zdrowym rozsądku. Przeszłam już okres 'matko.. nie wiem co teraz i co kupić, co dawać' oszołomienie opadło a ja wybieram mniejsze opakowania, różnych karm, aby było różnorodnie. Molka jadła już Brita, Orijena, Happy Cats, TOTW i pewnie jeszcze kilka innych.. a ma dopiero 8 miesięcy. Mokre też różne, no i mięso. Ważne, by nie zwariować..
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sucha karma

Postautor: Alexa » niedziela 28 kwie 2013, 08:58

Wczoraj na wystawie w Ostravie dostałam próbkę suchej karmy Fitmin, jeszcze nie podałam kotkom.Ktos miał tą karmę?
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10728
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Sucha karma

Postautor: ikxio » niedziela 28 kwie 2013, 10:16

Alexa nie - kote jednak karmie wolowina i krewetkami
co do suchego?bimbus czyli Mru jest narkomanka bo uwiebia rc, moja koldre 10 lat Ysjk i czy ja cos musze?
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6777
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Sucha karma

Postautor: ikxio » niedziela 28 kwie 2013, 10:19

moja mama kocha gosci . jakby co to masz spanko wystarczy paskuda corka
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6777
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Sucha karma

Postautor: Rakolka » wtorek 07 maja 2013, 21:53

Ja zamówiłam teraz porte21.. miałam zamówić eukanubę, ale, że wiele rzeczy mi się skończyło wybrałam coś tańszego po prostu w mniejszym opakowaniu.
http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... rma/171696
W sumie czytając skład nie wierzyłam .. 64% mięsa? Tak dobry skład za 19zł/kg? Co myślicie o tej karmie, jest jakiś haczyk?
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sucha karma

Postautor: Alexa » wtorek 07 maja 2013, 21:55

Niepotrzebnie wpakowali tam ziemniaki do składu.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10728
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Sucha karma

Postautor: Rakolka » wtorek 07 maja 2013, 22:05

ale chyba lepsze niż zboża?
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sucha karma

Postautor: Alexa » wtorek 07 maja 2013, 22:07

Na pewno lepsza.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10728
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Sucha karma

Postautor: Rakolka » wtorek 07 maja 2013, 22:08

więc chyba generalnie dobra karma i dobra cena prawda?
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

PoprzedniaNastępna

Wróć do Żywienie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości