Sucha karma

Moderator: Alexa

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie - przejrzyj archiwalne wątki

Re: Sucha karma

Postautor: arthrawn » poniedziałek 24 cze 2013, 20:57

U mnie w Purinie One kulki są małe. Kilka dni moczyłem w wodzie, ale jak kazano, za każdym razem coraz mniej...obecnie po 8 dniach Bazyl je już całość karmy...więc, jestem z tego zadowolony :)
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: Sucha karma

Postautor: Alexa » środa 31 lip 2013, 15:19

Sucha karma:
url=http://postimage.org/]Obrazek[/url]
image hosting tiny pic
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10744
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Sucha karma

Postautor: olga » środa 31 lip 2013, 16:39

Gdzie to kupilaś?
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5722
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Sucha karma

Postautor: Fonsitos » środa 31 lip 2013, 19:53

I za ile? Mocno pachnie?
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Sucha karma

Postautor: arthrawn » środa 31 lip 2013, 20:28

a ja zmieniam suchą karmę z puriny na iams. Ma dużo lepsze proporcje mięsa, niż ta dawana wcześniej. Bazylowi smakuje. Ze względu jednak, że mam jeszcze purinę, mieszam ją z nową karmą...i Bazyl wyjada jedno i drugie...za chwilkę znikną zapasy i będzie już tylko iams...a zmieniać smaki suchej karmy, czy lepiej pozostać przy jednej...a mieszać sobie smaki mokrej...zawsze kupuję karton kilku smaków i codziennie szef kuchni poleca coś innego :) lub ugotuje sam :)
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: Sucha karma

Postautor: Alexa » środa 31 lip 2013, 21:04

Kupiłam na wystawie w Cieszynie(już wcześniej kupiłam smaczki tej firmy w Czechach i kotkom smakowało) kosztowało 15 zł.Były też inne rodzaje.Poszukam ulotki i podam wam jaka to firma sprowadza do Polski.
Arthrawn możesz mieszać suchą karme , jak Bazylkowi smakuje to niech wcina na zdrowie :)
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10744
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Sucha karma

Postautor: Alexa » środa 31 lip 2013, 21:50

Tutaj o karmie stronka,:
http://www.ontario-pet.eu/PL/

stoisko miała firma z Wrocławia, ale swojej stronki jeszcze nie mają.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10744
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Sucha karma

Postautor: olga » wtorek 10 gru 2013, 18:06

Pierwszy raz kupiłam ToTW wersję rybną (wcześniej tylko tę preriową) muszę przyznać, że kotom zasmakowała. Ma silny rybi zapach, ale nie jest on tak odrażający jak w przypadku innych karm z rybą - przypomina trochę zapach smażonego mrożonego dorsza lub mintaja. Jest to chyba pierwsza mocno rybna karma, którą moje koty jedzą bez oporów.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5722
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Sucha karma

Postautor: Fonsitos » wtorek 10 gru 2013, 21:02

Ino Diablik nią pogardza. :(
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Sucha karma

Postautor: arthrawn » poniedziałek 23 gru 2013, 21:24

dobra, muszę się zapytać...ponieważ krew mnie zalewa...jak to z tą karmą...znajomi karmią whyskasem, a druga rodzinka go-catem...ich koty wyglądają niebo lepiej niż Bazyl, karmiony IAMS-em...jak to jest...wiem, whyskas reklamowany na maksa, śmietnikowa karma...jednak lepsza niż żadna? a go-cat? jakieś opinie...wiecie, że szukam najlepszej alternatywy...proszę o wiadomości, przecież nie każdy karmi swoje koty RC i innymi wysokopoziomowymi karmami...
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: Sucha karma

Postautor: olga » poniedziałek 23 gru 2013, 21:46

Zalezy jeszcze jak i kiedy karmią: Whiskas nie otruje kota, a kot który nie ma problemów zdrowotnych a suche jest jedynie uzupełnieniem jego diety nie będzie miał po nim wiekszych problemów. A teraz kilka moich przemysleń:
1. Nie ma karmy uniwersalnej, nawet najwyższej jakości karma jest "uśredniona" długotrwale stosowana jako jedyna może spowodować zaburzenia równowagi żywieniowej
2. Nawet najlepsza karma może zawierac składnik, którego kot nie toleruje lub jest nań uczulony - np okreslony rodzaj mięsa lun jakis składnik chemiczny (konserwant, suplement itp)
3. Warto co jakis czas zmieniać karmy żeby uczyć kota róznych smaków i jednoczesnie nie powodować jakichś zaburzeń zywieniowych oraz mieć orientacj co kotu nie słuzy
4. Przy podejrzeniu alergii pokarmowej zdecydowanie radze przejśc na kwartał na diete hipolergiczną (dziwi mnie, że wet tego nie zaproponował), a konkretnie RC Hypoallergenic. Uwaga: trzeba karmić dość długo zeby mieć pewność, że dieta działa.
5. warto notowac sobie szczegółowy skład karmy i jak kot na nią reaguje - w ten sposób masz szanse wywnioskowac co powoduje złą reakcję Bazyla

A teraz alternatywy sprawdzone przeze mnie osobiście i ocenione jako dobre
- AlmoNature
- ProNature Holistic
- Arden Grange z rwojego ogódka (brytyjska)
- Bozita
- Taste Of The Wild
- Happy Cat
- Applaws

Wszystkie te karmy uważam za dobre, większość z nich stosuję regularnie (naprzemiennie) z dość dobrymi efektami u alergicznej Bruno. Zastrzegam jednak, że Bazyl może reagować zupełnie inaczej, wręcz źle, to bardzo indywidualna sprawa.
Polecam poszukiwania polegajace na dwóch etapach:
- wyrównanie kota sprawdzoną bezpieczną dietą (kilka tygodni)
- podanie nowej karmy przez 1-2 tygodnie i obserwowanie efektów. W przypadku nawrotu problemów natychmiastowy powrót do hypoalergicznej na kilka tygodni.
ten sposób jest długotrwały ale nie umiem polecić innego. U mnie zadziałał (mam trzy 100% sprawdzone karmy i kilka troszke gorzej tolerowanych), ale wciąż jeszcze poszukuję innych karm, które Bruno dobrze toleruje.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5722
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Sucha karma

Postautor: arthrawn » poniedziałek 23 gru 2013, 22:06

dzięki za wiadomość :) cenna bardzo...ci znajomi od whiskasa, dają jeszcze saszetki whiskasa...je też resztki z ich obiadów...jest kociakiem w wieku Bazyla, a karmiony karmą dla kota dorosłego...i to mnie wqrza...że dbam, a problemy mam...
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: Sucha karma

Postautor: arthrawn » poniedziałek 23 gru 2013, 22:10

znalazłem w moim internetowym sklepie arden grange...niestety nie ma dla kociąt...ale poszukam...cieszę się, że mogę mieszać smaki...w sumie tak przyzwyczajałem Bazyla...i suchą karmę je każdą, którą mu podam...problem z saszetkami...tylko purina i nic więcej...broń Boże nowy smak...królik czy jagnięcię...nawet nie liźnie...takli wybredek :) mały zgredek :)
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: Sucha karma

Postautor: arthrawn » poniedziałek 23 gru 2013, 22:22

Main Flavour:Turkey.

Ingredient(s):

Turkey Meal (40%), Brown Rice (26%), Poultry Fat, Barley, Pea Protein, Minerals, Digest, Yeasts, Linseed (1%), Lucerne, Seaweed Meal (0.5%) , Prebiotic-Mannan Oligosaccharides, Cranberry Extract Powder (500mg/kg), Rosemary Extract (300mg/kg), Yucca Extract (100mg/kg).

Additives:

Protein 32%; Crude Fibres 2%; Crude Oils and Fats 20%; Crude Ash 10.5%. Moisture 7%. Calcium 2.25%, Phosphorus 1.88%.
------------------------------
parametry miejscowej karmy...tzn UK produkt...co myślicie...
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: Sucha karma

Postautor: olga » poniedziałek 23 gru 2013, 22:26

Akurat to, że mody kot je dorosła karme w niczym nie przeszkadza. Co do reszty - tak już bywa, zawsze możesz spróbowac karmić Whiskaczem, a nuż pomoże?
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5722
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Sucha karma

Postautor: arthrawn » poniedziałek 23 gru 2013, 22:43

nie chce whiskasa, tylko denerwuje mnie taka właśnie sytuacja...
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: Sucha karma

Postautor: Sissi » poniedziałek 23 gru 2013, 23:21

Arthrawn ,ja karmilam moja kotke (juz nizeyjca bo odeszla na chorobe serca ) whisksem i kitekatem przez 7 lat ,sissi kochala baranine w galartece whsiks wlasnie . Byla przepiekna kotka (zobacz archiwum) idelanie zdrowie i siersc .jezeli chódzi o reszte dziwczyn to mimo stosowania dobrej karmy plecanej to roznie to bywa mysle ze to co sie wydaje czasem zle ´nie jest takie . Odkad dowiedzialam sie jak prywidlowo karmic koty nie jets sialankowo ,tu pwnie mnie zlinczuja ale pisze prawde ,na wlkasnych doswiadczeniach . Nie przesadzajmy z tym "zdrowym zywiéniem" to najczesciej tez tylko marketnig zeby sprzedac niby zdrowa zywnosc ,jak cos nam szkodzi i zwierzetom nie jedzmy tego bo nosi nazwe eco i zdrowa zywnosc itp .
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Sucha karma

Postautor: arthrawn » poniedziałek 23 gru 2013, 23:44

właśnie o taką prawdę mi chodziło :) ktoś whiskasa jednak kupuje...mam problem z Bazylem i dam mu to co najlepsze i tyle...byle była poprawa :)
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: Sucha karma

Postautor: olga » sobota 11 sty 2014, 08:12

Znalazłam taką karmę:
http://www.petprinces.pl/pdf/princess.pdf

Co o tym sądzicie? A może ktoś już kupował?
W sklepie kosztuje 28zł/kg w 2kg opakowaniu
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5722
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Sucha karma

Postautor: arthrawn » sobota 11 sty 2014, 10:47

skład popiół 2,3% o co chodzi? co to za składnik? a proporcje niezłe...a cena jak wygląda w porównaniu do innej wiodącej karmy :)
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

PoprzedniaNastępna

Wróć do Żywienie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości