Sucha karma

Moderator: Alexa

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie - przejrzyj archiwalne wątki

Re: Sucha karma

Postautor: ikxio » sobota 11 sty 2014, 12:46

popiol to sa nieusuwalne resztki stale pochodzace najczesciej ze zmielonych kosci dodawanych do karmy - (olga moze to lepiej wytlumaczy) - ja uwazam, ze i te niecale 3% jak i sam sklad karmy jest bardzo przyzwoity.
kto to produkuje? bo przy tak ambitnej nazwie wychodza mi w google wszystkie mozliwe ksiezniczki, ale nic o kocim zarciu :mrgreen:
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6780
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Sucha karma

Postautor: arthrawn » sobota 11 sty 2014, 14:00

pojęcie popiół mnie zaskoczyło, bardziej jako element uzyskany w procesie spalania :) stąd pytanie :) zielony jestem ooo
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: Sucha karma

Postautor: olga » sobota 11 sty 2014, 20:52

Popiół to nie dodatek popiołu z pieca, to mineralne składniki karmy, które nie ulegają spaleniu. Generalnie mówi się że duża zawartość popiołu nie jest korzystna dla kotów bo może mieć wpływ na powstanie kamieni moczowych. Zawartość popiołu liczy sie ważąc pozostałości określonej porcji karmy po spaleniu w warunkach laboratoryjnych.

Ikxio, ja znalazłam tylko sklep i tę ulotkę o samych producentach nic, ale podejrzewam że to jakaś nieduża, może nawet rodzinna zachodnia firma. Na pewno żaden z gigantów spożywczych.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5717
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Sucha karma

Postautor: Alexa » sobota 11 sty 2014, 21:56

Olga nie widziałam tej karmy jeszcze w sklepach zoologicznych ani na wystawach.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10736
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Sucha karma

Postautor: olga » sobota 11 sty 2014, 22:19

Znalazłam ją tylko w jednym internetowym sklepie, chyba dopiero zaczyna karierę. Producent pochodzi z Malty, znalazłam stronę:
http://www.petprinces.com
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5717
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Sucha karma

Postautor: Alexa » sobota 11 sty 2014, 22:41

Jak będę na wystawie w Bielsku w lutym to popatrzę czy nie mają tej karmy.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10736
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Sucha karma

Postautor: bungula » czwartek 30 sty 2014, 15:03

Czy ma ktoś jakieś doświadczenia z karmą BiOMill? Czy koty chętnie jedzą tę karmę? tutaj strona producenta. Patrzyłam na skład karmy dla seniorów i wydaje mi się, że Pola mogła by ją jeść, fosfor poniżej 1%, białko porównywalne z RC Renal, a tłuszczu mniej o 5% , ale jeszcze raz tyle magnezu :? . Co myślicie?
Tutaj charakterystyka karmy BioMill - sucha
a tu RC Renal - sucha
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3674
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Sucha karma

Postautor: Alexa » czwartek 30 sty 2014, 16:25

Kiedyś kupiłam suchą karmę Biomill ale szału nie było. Pamiętam że niektóre koty robiły kupkę z krwią po tej karmie(tak pisali na jednym forum)moje nie.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10736
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Sucha karma

Postautor: olga » czwartek 30 sty 2014, 18:56

Ja także karmiłam nią moje koty ładnych parę lat temu, jeszcze przed zmianą receptury. I także nie było szału. Koty były zdrowe i nic im nie dolegało tylko strasznie wybrzydzały.
Białko w niewydolności nerek jest najważniejsze - nie może być go zbyt dużo. Poradź się wetki czy powyżej 26% może być (cos mi sie kojarzy w ogóle o 24%)
Zawartość magnezu jak w karmie bytowej, stosunkowo wysoka. Wiem że ma on znaczenie przy kamieniach fosforanowych, ale czy ma znaczenie w niewydolności nerek nie wiem.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5717
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Sucha karma

Postautor: bungula » piątek 31 sty 2014, 10:17

Tak, białko i fosfor, na to mam zwracać szczególną uwagę, więc z karmą BiOMill dam sobie spokuj. Będę szukać czegoś innego.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3674
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Sucha karma

Postautor: olga » piątek 31 sty 2014, 18:47

Wszędzie jest RC taki jak w twoim poście a w Zooplusie taki. Czy oba są dostępne również w Polsce?
Szukasz celem urozmaicenia czy z innych przyczyn?
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5717
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Sucha karma

Postautor: bungula » piątek 31 sty 2014, 19:43

Chciałabym trochę urozmaicić Poli jedzenie. Sucha karma jest raczej dodatkiem od zabawy. Pytałam dzisiaj wetki i mogę spróbować z tą karmą
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3674
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Sucha karma

Postautor: olga » piątek 31 sty 2014, 19:47

To też nerkowa :)
Nerkowe produkuje jeszcze Happy Cat, Kattovit, Sanabelle i sporo innych, masz w czym przebierać.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5717
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Sucha karma

Postautor: bungula » piątek 31 sty 2014, 19:50

Tak, tylko one są dość tłuste, a Pola ma wysoki cholesterol, ta Puriny ma chyba najmniejszy procent.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3674
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Sucha karma

Postautor: olga » piątek 31 sty 2014, 20:03

faktycznie, większość z nich zawiera więcej tłuszczu.
Jeżeli to tylko przysmak do zabawy to moze tłuszcz nie stanowi powaznego problemu? I tak już wykazano że ilość spożywanego tłuszczu nijak się ma do cholesterolu.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5717
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Sucha karma

Postautor: olga » środa 12 lut 2014, 01:01

Kupiłam moim na próbę dwie karmy BestChoice Sensitive i Indoor. Jeszcze nie otwierałam, ale jestem ciekawa czt ktos ja zna i jak wrażenia?
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5717
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Sucha karma

Postautor: ikxio » środa 12 lut 2014, 03:24

zero testu, ale jestem ciekawa indoora bo kicia zadnego rc o tej nazwie nie ruszy - no bo to karma z indyka ;) a duza miesa indorowego nie lubi
kota jest w dobrej formie jak na swoj wiek, ale podkarmilabym kruszynke tylko czym?
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6780
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Sucha karma

Postautor: olga » środa 12 lut 2014, 07:45

Jesli chcesz ja podkarmic to wybierz raczej outdoora albo dla aktywnych, są bardziej kaloryczne. Napisze o BestChoice cokolwiek za jakies 10 dni, nie wczesniej.
Na chwile obecna wydaje mi się, że karma ProNature Holistic jest dość tłusta i wydajna, ma różne rodzaje a moje koty bardzo ja lubią. Nie wiem jak nasza forumowa Seniorka, może tez zagustuje :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5717
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Sucha karma

Postautor: ikxio » środa 12 lut 2014, 14:06

seniorka to po chrupkach cosmy druga mlodosc przezywa, choc jak ze wszystkim - powolutku sie przysmak nudzi juz nie rzuca sie na jedzenie
ale bawi sie, biega po domu z okrzykiem-Winnetou jest wielki i klopotow z przemiana materii nie ma, zabki czyste a pyskate to, chude i marudne zawsze bylo
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6780
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Sucha karma

Postautor: Rakolka » czwartek 13 mar 2014, 11:22

Tolek miał kastrację kilka dni temu.. właściwie tydzień temu (czas zapieprza, wiem)! i weterynarz powiedział, że muszę koniecznie dawać kotu karmę dla kocurów po sterylizacji. Molka też może ją jeść bo dla niej to nie ma znaczenia, a dla niego ma.

Postanowiłam przeszukać takie karmy i znalazłam tę:
http://www.zooplus.pl/shop/koty/karma_d ... luxe/49538
uważam, że ilość i jakość do ceny nie jest taka zła, dlatego pytam was o opinię.

Do tej pory oba koty jedzą Acanę.
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

PoprzedniaNastępna

Wróć do Żywienie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

cron