mleko

Moderator: Alexa

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie - przejrzyj archiwalne wątki

mleko

Postautor: arthrawn » czwartek 13 cze 2013, 13:19

Odbieram kotka od weterynarza i otrzymam dla niego kocie mleko...kotem ma już 9 tygodni...czy nie pora zacząć mu podawać już pierwsze kocie stałe jedzenie....
czy mam namaczać je w wodzie, a może w tym mleku?
jedzenie jakie stosować będę to purina one kitten/junior...
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: mleko

Postautor: ikxio » czwartek 13 cze 2013, 14:16

oczywiscie, ze mozna juz dawac inne jedzenie, nie tylko suche, ale i drobno posiekane miesko, ugotowane zoltko jajka czy mokre kocie jedzenie - ogolnie im wiecej smakow wyprobuje maly kociak tym potem latwiej go karmic, no i koniecznie wode - co do naszej forumowej madrosci zapraszam do poczytania:
viewforum.php?f=41
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: mleko

Postautor: Alexa » czwartek 13 cze 2013, 15:56

Kociak może już jeść mięsko gotowane-kurczak, indyk, wołowika(nie wieprzowina!)surowe ale wcześniej przemrożone w zamrażalce i potem oczywiście rozmrożone, żółtko jajka , serek naturalny biały, masełko, śmioetankę.Mleczko oczywiście też może pić jak lubi.Kup też suchą karme dla kociąt-im więcej będzie miało zawartości % mięska tym lepiej.I stały dostęp do wody.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: mleko

Postautor: arthrawn » czwartek 13 cze 2013, 16:36

to w sumie, może to mleko niezbyt potrzebne...ale wezmę, ponieważ to jakby przypisane do kotka...zresztą jedyny koszt jaki ponoszę to właśnie wspomniane mleko...w tej chwili nawet trudno mi powiedzieć w jakiej będzie postaci...ot tak...
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: mleko

Postautor: ikxio » czwartek 13 cze 2013, 19:48

mleko jest kotkowi niezbedne jako zrodlo wapnia do rozwoju kosci, wiec na pewno nie zaszkodzi, ale kotek w tym wieku to juz wsuwa wszystko (i to doslownie, wiec trzeba uwazac na plastiki i rosliny w domu)
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51


Wróć do Żywienie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości