wzbogacanie diety kota, profilaktyka i nie tylko...

Moderator: Alexa

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie - przejrzyj archiwalne wątki

wzbogacanie diety kota, profilaktyka i nie tylko...

Postautor: arthrawn » sobota 07 gru 2013, 11:11

zakładam wątek. Czym - jakimi preparatami warto wzbogacać dietę kota? Naczytałem się o oleju z łososia, i jego zbawiennym działaniu na sierść. Co jeszcze używacie? i na co działa?
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: wzbogacanie diety kota, profilaktyka i nie tylko...

Postautor: ikxio » sobota 07 gru 2013, 12:19

przy dobrej karmie? jeszcze uzupelnianej miesem i krewetkami? w zasadzie uwazam, zepotrzeby nie ma. ja dawalam jak Mrunia byla mala tabletki z wapniem - bo mleka nie pila a surowiec na kostki musial byc. oprocz tego czasem polize troche masla (zwoaszcza zima), a i to bez zartow - zeby kotu sie nie zapomnialo rajskie zycie czasem stawiam miseczke marketowki (chyba, ze sama zrobi wlam do worka z karma dla bezdomnych) no i ostatnio zasmakowala w paluszkach Catessy z zooplusa. trawka to chyba oczywistosc nie suplement?
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: wzbogacanie diety kota, profilaktyka i nie tylko...

Postautor: arthrawn » sobota 07 gru 2013, 13:06

tak rozumiem, że karma daje zbilansowane efekty, niestety nieraz trzeba pomóc...teraz Bazylowi muszę podać własnie olej z łososia, aby wesprzeć sierść i skórę...na karmie nie oszczędzam, mięso, ryby, krewetki pod dostatkiem, ale po kastracji troszkę poprzez burzę hormonalną dostał po "tyłku" :) dlatego pytam się, co warto nieraz kotku podać :)
to chyba nie jest przestępstwo, że szukam "innej" drogi...i chyba, pojawią się tutaj przydatne informacje dla zielonych jak ja :)
kontaktu z masłem nie ma...generalnie nie używamy...ja jestem uczulony na produkty mleczne hehe masło, margaryna, mleko, sery...żyć nie umierać :)
jak Bazylowi owe masło podać?
czytałem jeszcze, że można podawać w jedzeniu oliwę z oliwek...co będzie lepsze...olej z łososia, czy oliwka z oliwek?? co jeszcze mogę zrobić?
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: wzbogacanie diety kota, profilaktyka i nie tylko...

Postautor: Sissi » sobota 07 gru 2013, 13:22

Arthrawn ,zdecydowanie olej z lososia ,masalo jest tez dobre , ja podaje tez serk bialy homgenizowany naturalkny 4o % tluszczu na 3 kociumby schodzi jakies dziennie 125 g ,wcicnaja ze hej . Daje rowniez tunczyka z wody puszka 125 g raz tydzien dla 3 . Daje rowniez kremiki Miamora i Vital kraft ,ktore maja witaminy tauryne biotynine rowniez kawsy tluszczowe omega 3i 6 . Reszta to sucha karma dobrej jakosci WildCat ,Taste oft the wild ,no i Rc persian oraz oral i tyle ,mokra podaje rc chco nie jest dobra ale moje sa uzaleznine i nic innego nie tkna wiec dobrze ze sucha wcinaja :-D
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: wzbogacanie diety kota, profilaktyka i nie tylko...

Postautor: arthrawn » sobota 07 gru 2013, 15:17

Karma sucha IAMS, natomiast saszetki purina one...innych nawet ruszyć nie chce...kurczak, wołowina, ryby, krewetki, sery, jajka, śmietana...otrzymuje wg zdrowego rozsądku...no ale widać, że muszę jeszcze popracować nad Bazyla kondycją...
A masło jak podać? Kawałek w karmie, miękkie, płynne? Jak? Dziękujemy za pomoc
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: wzbogacanie diety kota, profilaktyka i nie tylko...

Postautor: ikxio » sobota 07 gru 2013, 16:22

maslo normalnie do polizania na spodeczku daje obok reszty jedzenia
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: wzbogacanie diety kota, profilaktyka i nie tylko...

Postautor: Alexa » sobota 07 gru 2013, 16:27

Zeskrobać pół łyżeczki masełka i dać do miseczki, koty lubią masełko. Moruskowi podawałam przysmaczki firmy Gimpet-w kształcie ust z biotyną na sierść. Żółtko jajka też jest dobre na sierść.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: wzbogacanie diety kota, profilaktyka i nie tylko...

Postautor: olga » sobota 07 gru 2013, 18:42

Moje koty jadają wyłącznie suchą karmę dobrej jakości (ich wybór), staram sie zmieniać ją co jakis czas - na tyle na ile alergia Bruna na to pozwala - uważam że to potrzebne aby nie doprowadzać do nadmiarów i niedoborów żywieniowych. Dodatkowo dłuższy czas stosowałam kapsułki z NNKT Omega3 i Omega6, świetnie wpływały na sireść i ogólnie na kondycję zwierzaków ale niestety znikły z rynku a moje kocice nie akceptują żadnych płynnych preparatów typu olej z łososia.
Generalnie odżywki i witaminy stosuję kiedy widzę, że jest to potrzebne: pogorszenie wyglądu, zjadanie "dziwnych" rzeczy jak owoce czy obierki są dla mnie sygnałem że kotom trzeba jakichś witamin lub minerałów, wtedy kupuję jakieś wieloskładnikowe tabletki i podaję przez kilka tygodni.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: wzbogacanie diety kota, profilaktyka i nie tylko...

Postautor: ikxio » sobota 07 gru 2013, 19:34

olga przyznam sie, ze ja tez wierze w koci instynkt jesli chodzi o jedzenie - one czesto lepiej wiedza czego im potrzeba niz wszyscy specjalisci od kocich diet
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: wzbogacanie diety kota, profilaktyka i nie tylko...

Postautor: bungula » sobota 07 gru 2013, 20:02

olga pisze:kapsułki z NNKT Omega3 i Omega6, świetnie wpływały na sireść i ogólnie na kondycję zwierzaków ale niestety znikły z rynku

Fakt, przez jakiś czas nie było, ale można już kupić :)
www.krakvet.pl
www.fionka.pl
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: wzbogacanie diety kota, profilaktyka i nie tylko...

Postautor: olga » sobota 07 gru 2013, 20:13

Ale omega 3 znikły
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: wzbogacanie diety kota, profilaktyka i nie tylko...

Postautor: arthrawn » sobota 07 gru 2013, 20:23

A jak podajecie kapsułki? Rozcinacie?
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: wzbogacanie diety kota, profilaktyka i nie tylko...

Postautor: Sissi » sobota 07 gru 2013, 20:32

No nie Arthrawn cala tylko one sa tak duze ze moje koty nie lykna za zadne skarby .
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: wzbogacanie diety kota, profilaktyka i nie tylko...

Postautor: bungula » sobota 07 gru 2013, 20:34

olga pisze:Ale omega 3 znikły

Oj, maruda :)
www.swiatzoo.pl
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: wzbogacanie diety kota, profilaktyka i nie tylko...

Postautor: arthrawn » sobota 07 gru 2013, 20:48

Ja nawet nie myślałem o podaniu całej tabletki...mam tran dla ludzi w domu...kapsułka wielka, że hoho
Pytanie z innej beczki...na forum jest jakiś ukryty weterynarz? Czy sami kociarze!?
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: wzbogacanie diety kota, profilaktyka i nie tylko...

Postautor: olga » sobota 07 gru 2013, 20:51

Oj maruda, maruda, tak już mam. Już sprawdzałam (w innych sklepach), nie mają tego i nie mają w magazynach. DrSeidl produkuje w zamian preparat w płynnej formie. A o takim moje koty nie chcą słyszeć.

Arthrawn, w archiwum jest filmik jak podawać kotom tabletki, w roli głównej Bondi.
Archiwum/jakpodactabletke.html
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: wzbogacanie diety kota, profilaktyka i nie tylko...

Postautor: ikxio » sobota 07 gru 2013, 21:47

arthrawn weterynarz na tym forum? biedaczek by osiwial albo zwatpil
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: wzbogacanie diety kota, profilaktyka i nie tylko...

Postautor: arthrawn » sobota 07 gru 2013, 21:51

ikxio pisze:arthrawn weterynarz na tym forum? biedaczek by osiwial albo zwatpil

miałem malutką nadzieję :)
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: wzbogacanie diety kota, profilaktyka i nie tylko...

Postautor: arthrawn » sobota 07 gru 2013, 21:54

olga pisze:Arthrawn, w archiwum jest filmik jak podawać kotom tabletki, w roli głównej Bondi.
http://dachowiec.net/Archiwum/jakpodactabletke.html

filmik nr1 :) perfekcyjnie :) własnie tak vetka podawała mojemu Bazylowi tabletki...te z preparatem omega 3,6 są dość spore, ale w sumie przełyk kotka też...zobaczymy...w sumie nie wiecie, jak ja się cieszę na forum Wasze ;) Nasze :)
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: wzbogacanie diety kota, profilaktyka i nie tylko...

Postautor: kaiko » poniedziałek 09 gru 2013, 08:33

kaiko
 

Następna

Wróć do Żywienie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron