wzbogacanie diety kota, profilaktyka i nie tylko...

Moderator: Alexa

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie - przejrzyj archiwalne wątki

Re: wzbogacanie diety kota, profilaktyka i nie tylko...

Postautor: arthrawn » poniedziałek 09 gru 2013, 20:37

Kupiłem podobny preparat...jeden w postaci kapsułki, drugi płynu :)
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: wzbogacanie diety kota, profilaktyka i nie tylko...

Postautor: olga » poniedziałek 09 gru 2013, 20:44

Daj namiary na te kapsułki pls.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: wzbogacanie diety kota, profilaktyka i nie tylko...

Postautor: arthrawn » poniedziałek 09 gru 2013, 20:55

http://www.amazon.co.uk/Nordic-Naturals ... =omega+cat
oraz kapsułki:
http://www.amazon.co.uk/NaturVet-Salmon ... =omega+cat

sorki, że amazon, ale nie mogłem nigdzie znaleźć :) na początku mam stosować 1 kapsułkę i 1 łyżkę w pokarmie i tak przez 7 dni...potem tylko kapsułki...
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: wzbogacanie diety kota, profilaktyka i nie tylko...

Postautor: olga » poniedziałek 09 gru 2013, 20:57

Dzięki, zaraz się rozejrze czy dostanę cos takiego na Polskę. Miałabym problem z głowy i to za pomocą jednej kapsułki a nie dwóch.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: wzbogacanie diety kota, profilaktyka i nie tylko...

Postautor: arthrawn » poniedziałek 09 gru 2013, 21:06

jaK nie znajdziesz tego w Polsnadii to się możemy dogadać :) co dwa tygodnie przyjeżdża do mnie kolega i mogę kupić, dać jemu, a on wyśle to z domu, z Polski...jakby co PW :)jest to dość drogie na warunki polskie, ale jednak wysoka jakość...jest jeszcze żel...
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: wzbogacanie diety kota, profilaktyka i nie tylko...

Postautor: bungula » wtorek 10 gru 2013, 18:19

Kupiłam na próbę taki preparat >> zobaczymy, czy jest skuteczny tak jak Flawitol.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: wzbogacanie diety kota, profilaktyka i nie tylko...

Postautor: olga » wtorek 10 gru 2013, 18:27

Hm, ciekawe, jak już dostaniesz to napisz czy to pastylki, czy faktycznie kapsułki.
[edit] No! Przypomniało mi się: miałam kiedys Aptusa Multicat, były to szorstkie suche tabletki, które trudno było kotom przełykać. Stąd moja powyższa prośba.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: wzbogacanie diety kota, profilaktyka i nie tylko...

Postautor: bungula » wtorek 10 gru 2013, 19:21

Ciemnobrązowe podłużne żelowe kapsułki, wyglądają jak kapsułki flawitolu omega 6. Po rozcięciu zawartość ma jednak inny kolor, jest jasnożółta. Flawitol był bardzo ciemno brązowy, prawie czarny. Konsystencja zawartości kapsułki taka sama jak we flawitolu.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: wzbogacanie diety kota, profilaktyka i nie tylko...

Postautor: olga » wtorek 10 gru 2013, 21:00

Dzięki, najwazniejsze że to kapsułki, zastanowię sie czy tez tego nie wypróbować.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: wzbogacanie diety kota, profilaktyka i nie tylko...

Postautor: arthrawn » wtorek 10 gru 2013, 22:06

Bazyl swoje kapsułki łyka bez mrugnięcia ogonem...
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: wzbogacanie diety kota, profilaktyka i nie tylko...

Postautor: olga » piątek 03 sty 2014, 00:52

Znalazłam takie w aptece:
http://www.doz.pl/apteka/p1045-Galomega ... ne_150_szt

Wielkość kapsułki identyczna z kocim flawitolem, skład bardzo dobry i jak najbardziej wskazany również dla zwierząt, tanio, dużo. Wzięłam, zobaczymy co z tego wyniknie.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: wzbogacanie diety kota, profilaktyka i nie tylko...

Postautor: arthrawn » sobota 04 sty 2014, 02:17

Ludzki preparat...ale jeśli chodzi o olej z ryb, chyba tam nic nie można ubogacić...kotki będą zadowolone...
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: wzbogacanie diety kota, profilaktyka i nie tylko...

Postautor: olga » sobota 04 sty 2014, 10:19

Celowo zaczęłam szukać w aptekach kiedy przypadkiem przeczytałam ulotkę jakiegoś tranu dla dzieici. Porównałam skład i objętość kapsułek mojego preparatu z podobnym dla zwierząt i stwierdziłam że można go spokojnie zastosować: obie są po 500mg, olej rybi nie może być inny a a olej z ogórecznika jest polecany w diecie BARF więc i w kapsułce nie zaszkodzi. Popatrzyłam także na zawartość kwasów NNKT itd - jest podobna, to że nie jest dodatkowo wzbogacony witaminami uważam za zaletę. A jak kotom nie podejdzie to sama zjem!
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: wzbogacanie diety kota, profilaktyka i nie tylko...

Postautor: arthrawn » sobota 04 sty 2014, 11:57

ja też miałem tran dla dzieci w domu, tylko że mój był "ochrzczony" maliną, dla polepszenia smaku...i dlatego nie podałem na próbę Bazylowi...
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: wzbogacanie diety kota, profilaktyka i nie tylko...

Postautor: bungula » niedziela 12 sty 2014, 16:49

Minął miesiąc od kiedy podaję kotce Aptus Eforion Forte. Polciowe futerko jest miękkie, gładkie i lśniące, co najważniejsze łupieżu nie widać nawet przy wyczesywaniu, jednak na szczotce zostaje dużo podszerstka. Mam wrażenie, że gdy podawałam jej Flavitol mniej włosów zbierałam ze szczotki.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: wzbogacanie diety kota, profilaktyka i nie tylko...

Postautor: olga » niedziela 12 sty 2014, 17:44

Dziękuję
Bondi ostatnio także gubi nieprawdopodobne ilości swojej waty, Bruno mniej. Wyczesałam Białą furminatorem i od tygodnia obie dostają kapsułki z Galomegą więc na efekty zbyt wcześnie. Ogólnie futra są ładne i miękkie lecz i wcześniej takie były; oleje podaję profilaktycznie przed okresem wiosennego linienia, ale najwyraźniej kiepska zima spowodowała że już zaczęły czuć wiosnę i się rozbierają.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: wzbogacanie diety kota, profilaktyka i nie tylko...

Postautor: olga » sobota 01 lut 2014, 12:09

Dobiega końca czwarty tydzień podawania preparatu dla ludzi Galomega Formuła IQ. Co prawda koty nie nauczyły sie czytać i korzystać ze smartfona, ale futra sa lśniące, miękkie i sprężyste, aż miło dotknąć. Co do linienia też widzę poprawę: sierści na dywanie i kocykach jest mniej, choć oczywiście nie ma szans na całkowite wyeliminowanie gubienia futer, w końcu wiosna za pasem. Dziewczyny ostatnio są żywsze, wyluzowane i chętniej się bawią - nie wiem czy przypisać to preparatowi, czy innym przyczynom (jakim?). Dodam jeszcze, że same kapsułki w porównaniu z kapsułkami dla kotów z jakich korzystałam, są lepsze - miękkie, krótsze i jakoś koty bardzo łatwo je przełykają.
Ogólnie uważam, że tego rodzaju preparaty apteczne przeznaczone dla ludzi mogą być świetną i sporo tańszą alternatywą dla analogicznych suplementów zwierzęcych, trzeba tylko bardzo uważnie porównac skład i unikać zawierających witaminy (ryzyko przedawkowania) a jedynie naturalne składniki takie same jak polecane dla kotów i w podobnych dawkach.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: wzbogacanie diety kota, profilaktyka i nie tylko...

Postautor: bungula » niedziela 02 lut 2014, 12:19

olga pisze:...Co prawda koty nie nauczyły sie czytać i korzystać ze smartfona,...

Czy nie umieją czytać tego nie wiesz, mogą to przed Tobą ukrywać ;) , a nie nauczyły się korzystać ze smartfonu, bo brakuje im kciuków i ciesz się, bo nie wypłaciła byś się z takiej ilości SMS-ów i MMS-ów, które by rozsyłały do wszystkich znajomych, żeby pokazać jak ich Duża śpi, je, czy się myje :-D .

A tak trochę poważniej, to rzeczywiście niezły pomysł, bo chyba jednak preparaty dla ludzi są przygotowywane z większą pieczołowitością i z lepszych (bardziej czystych) składników.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: wzbogacanie diety kota, profilaktyka i nie tylko...

Postautor: olga » niedziela 02 lut 2014, 12:24

Masz rację bungula, mogą umieć czytać. W poniedziałek pedzę do biblioteki w takim razie :)
A jeżeli chciałyby korzystać ze smartfona żeby wysyłać zdjęcia to niech sobie same zarobią na zdrapkę :twisted:

A na poważniej - też sądzę, że ludzkie preparaty są lepiej przygotowane i staranniej kontrolowane.
A i cena nie jest bez znaczenia, zrobiłam małe porównanie Galomegi oraz dostępnych w sklepach internetowych kilku praparatów zawierających kwasy omega 3 i 6, opartych na bazie olejów rybnych i roślinnych. Nie brałam pod uwagę rozbudowanych suplementów wzbogaconych witaminami, minerałami i aminokwasami (z wyjątkiem Aptusa) żeby porównanie było możliwie miarodajne
  1. Galomega F IQ - 29,19PLN/150kaps.; ~0,2PLN/1kaps.; dawkowanie 1kaps./dobę; koszt dzienny 0,2PLN
  2. Aptus Eforion Forte 40,90PLM/60kaps.; ~0,68/1kaps.; dawkowanie 1kaps./dobę; koszt dzienny ~0,68PLN; uwagi: zawiera dodatkowo biotynę
  3. Flawitol Omega Complex 250ml/20,50PLN; 0,05/1ml; dawkowanie 1ml/kg.m.c/dobę; koszt dzienny ~0,24PLN/5kg kot; uwagi: preparat płynny
  4. Quality Snack Olej z łososia 250ml/21,99PLN; ~0,09/1ml dawkowanie 1ml/kg.m.c; koszt dzienny ~0,44PLN/5kg kot; uwagi: preparat płynny
  5. Gammolen 20,45PLN/60 kaps.; ~0,34/1kaps.; dawkowanie 1kaps./dobę; koszt dzienny ~0,34PLN
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: wzbogacanie diety kota, profilaktyka i nie tylko...

Postautor: Alexa » czwartek 25 lut 2016, 20:59

Puszek ostatnio wylizuje mały ubytek w podłodze przy drzwiach balkonowych. Może mu brakuje jakiś składników bo wcina suchą karmę Hillsa-c/d urinary stress.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

PoprzedniaNastępna

Wróć do Żywienie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości

cron