6tyg kocie - co powinno jeść

Moderator: Alexa

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie - przejrzyj archiwalne wątki

Re: 6tyg kocie - co powinno jeść

Postautor: kaiko » środa 25 cze 2014, 20:07

Cudowna mamusia!
kaiko
 

Re: 6tyg kocie - co powinno jeść

Postautor: agula » niedziela 24 sie 2014, 13:39

Cześć :) To znowu ja ;) i kolejne problemy żywieniowe :( mianowicie Czarek od pewnego czasu a dokładnie od momentu kiedy porwał mi filet z kurczaka i go zjadł ;/ całkowicie przestał jeść mokrą karmę, nie je zupełnie nic (suchej nigdy nie jadł, chociaż ma ją ciągle w miseczce) tylko czeka pod lodówką aż dostanie filet, więc sparzam mu go, bo wyczytałam,że surowego podobno nie można kotom dawać ;) ... ale czy filet może być podstawowym składnikiem jego pożywienia??
Próbowałam go przegłodzić,żeby w końcu zjadł to co ma w misce i to co uwielbiał ale niestety skończyło się tak,że nie jadł prawie cały dzień ale i tak mokrego nie ruszył :/
do tej pory z puszek jadł RC ale najbardziej smakuje/smakował mu Feliks junior i Winston pasztet junior z Rossmanna aż szalał po kuchni jak widział jak otwieramy mu je... a teraz tak szaleje za filetem.. myślicie,że mogę mu go dawać codziennie?? i z czym gotować mu go z ryżem? zupełnie nie mam pojęcia :(
Będę bardzo wdzięczna za wszelkie rady
Awatar użytkownika
agula
Nowy
 
Posty: 4
Rejestracja: sobota 14 cze 2014, 17:39

Re: 6tyg kocie - co powinno jeść

Postautor: olga » niedziela 24 sie 2014, 13:49

Samo mięso i to takie chude i białe to zbyt uboga dieta. Sparzaj lub gotuj, dodawaj do tego żółtko surowe lub gotowane, odrobinę marchwi gotowanej, ryżu tez można ale mało - z 10%. Dawaj mu też twaróg, jogurt, maślankę, kefir.
Koniecznie suplementuj, bo mięso dla ludzi nie zawiera tauryny niezbędnej kotom do funkcjonowania. Najlepiej kup jakiś preeparat w płynie lub w proszku zawierający niezbędne mikroelementy i aminokwasy w tym taurynę i dodawaj mu do jedzenia.
No i mieszaj mu tego kurczaka z puszkami - zacznij od odrobiny i pomału zwiększaj ilość mokrej karmy to znów zacznie ją jeść.

[edit] zapomniałam o tłuszczu: suche mięso to za mało, kocie jedzeniu musi być stosunkowo tłuste. Dodawaj do tej piersi trochę skóry z tłuszczem lub odrobinę oleju (z łyżeczkę i raczej nie codziennie) albo nawet ciut masła. Jeżeli będzie chciał jeść, to niech gryzie też te miękkie płaskie kosteczki i chrząstki z mostka - ale tylko te, innych kości mu nie dawaj.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Poprzednia

Wróć do Żywienie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość