Mokra karma.

Moderator: Alexa

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie - przejrzyj archiwalne wątki

Mokra karma.

Postautor: Alexa » piątek 13 lip 2012, 11:44

Tutaj dzielimy się wiedzą na temat mokrej karmy dla kotków.

Moje diabełki jedzą ostatnio puszki mokrej karmy Butchers Classic-5 smaków:kurczak, wołowina, dziczyzna, pstrag, ryby morskie. Na etykietce pisze -świeże mięso 40%.Karma jest w galaretce.Wszystko zjadają nawet na drugi dzień.
Kupuję w Realu i w Tesco też są.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Mokra karma.

Postautor: Wanda » piątek 13 lip 2012, 21:11

Na starym Dachowcu chwaliłam saszetki Schesira, które Kakadu miało najtaniej. Pisałam też, że zdrożały o 40 gr ale i tak tam były najtańsze. Dziś wybrałam się aby kupić kilka sztuk a tu niespodzianka. Opakowania zmieniły kolorystykę (są bardziej kolorowe), cena taka sama, znaczy 4,19 zł, ale już nie 100 g tylko ....70! :o
"Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać Waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem."
Wanda
Trzy Koty
 
Posty: 133
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mokra karma.

Postautor: Sissi » sobota 14 lip 2012, 00:24

Wanda te 30 g mnie to za te "fajne opakowania " jakby kota obochdzilo jakie kurde sa pikne obrazki i kolorki itp :evil:
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Mokra karma.

Postautor: Rubinka » sobota 14 lip 2012, 13:09

Alexa pisze:Tutaj dzielimy się wiedzą na temat mokrej karmy dla kotków.

Moje diabełki jedzą ostatnio puszki mokrej karmy Butchers Classic-5 smaków:kurczak, wołowina, dziczyzna, pstrag, ryby morskie. Na etykietce pisze -świeże mięso 40%.Karma jest w galaretce.Wszystko zjadają nawet na drugi dzień.
Kupuję w Realu i w Tesco też są.


Moja kocina ani pies nie lubią karmy Butchers Classic, za to wciąż Wiskhasa, ale nie cały czas. Sheba by jadła, tylko małe opakowania, ale tam kurczak z warzywami w sosie. Gourmet Gold jeszcze uwielbia. Jak i Carny Adult, to są już takie leprze, bez mieszania z soją.

Jak myślicie dlaczego coraz mniejsze opakowania robią, żeby mniej płacić, ale my mamy płacić więcej za mniej.
Awatar użytkownika
Rubinka
Nowy
 
Posty: 48
Rejestracja: środa 11 lip 2012, 11:08
Lokalizacja: Wieś

Re: Mokra karma.

Postautor: Alexa » sobota 14 lip 2012, 13:14

Mniejsze opakowania są zawsze droższe od większych w ostatecznym rachunku.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Mokra karma.

Postautor: Sissi » sobota 14 lip 2012, 15:29

Alexa to prawda ze mniejsze opakowania wychodza drozej ale ja np.musze kupowac te male bo moje diablice nie zjedza za nic karmy z lodowki chocby byla dobrze ogrzana dla nich jakby bez smaku jest i tylko musze potem wyrzucac w iec wole kupic saszetki mniejsze. Terza mam problem bo dzielilam kiedys saszetke na 4 po 25g a teraz na 3 i kurcze nie zjadaja wszystkiego i sie marnuje ,szkoda ze nie ma RC po 70 g bo by sie nie marnowalo . Sa iinych firm ale moje uzaleznione od tej RC i koniec. Dziasiaj jade do zoologicznego to moze cos upoluje im na probe nowego z mokrej ,zobaczymy :)
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Mokra karma.

Postautor: Sissi » poniedziałek 27 sie 2012, 11:13

W zooplusie pojawila sie nowa mokra karma RC dla kotow sterylizowanych
http://www.zooplus.de/shop/katzen/katze ... ult/306299
nie wiem czy w Polsce juz jest ,ja zamowilam na probe zobaczymy czy bedzie smakowac mojej kocarni :)
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Mokra karma.

Postautor: Alexa » czwartek 30 sie 2012, 18:43

U mnie w zoologicznym sa takie w nowych metalowych pudełkach z fotkami kotków-6 saszetek w pudełku kosztuje 24,95 zł.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Mokra karma.

Postautor: Rakolka » sobota 20 paź 2012, 11:34

Moja uwielbia Miamor, ale zmianiam na polecane przez wielu Grau i Hermanns. Mimo to i tak zostanę przy codziennej porcji mięska, mokra karma od czasu do czasu.
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mokra karma.

Postautor: agnik » niedziela 09 gru 2012, 20:38

Moje kociaki wolą bardziej mokrą niż suchą. Po wielu nieudanych zakupach, trafiłam w końcu w ich gusta. Uwielbiają Schmusy w saszetkach, a teraz odkryłam Porta 21 w puszkach. Innych nie kupuję, bo to strata pieniędzy. Oczywiście daję też surowe mięso (kurczaka) i suchą. Nie wiem czy można kotom podawać śmietanę? Moja gromadka za nią przepada.
"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?"
Mark Twain
Awatar użytkownika
agnik
Trzy Koty
 
Posty: 131
Rejestracja: sobota 08 gru 2012, 22:10

Re: Mokra karma.

Postautor: sierpówka » niedziela 09 gru 2012, 22:38

agnik pisze:(..) Nie wiem czy można kotom podawać śmietanę? Moja gromadka za nią przepada.

Jest ryzyko , że będą miały nadwagę.
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: Mokra karma.

Postautor: bungula » niedziela 09 gru 2012, 22:41

Krowie mleko i śmietanka wywołują u kotów biegunki, ale można podawać mleczka dla kotów o zmniejszonym poziomie laktozy.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Mokra karma.

Postautor: olga » niedziela 09 gru 2012, 22:42

Oczywiście, że można im dać śmietany jeśli po niej nie chorują. Pamiętaj tylko, ze to przysmak, nie zastąpi jedzenia ani wody :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Mokra karma.

Postautor: ikxio » poniedziałek 10 gru 2012, 07:08

jak kotu nic nie jest, to mozna dac (najlepiej kwasna ) smietane, nieslodzony jogurt , kefir czy troche prawdziwego masla - ale zawsze jak pisze olga trzeba pamietac, ze to przysmak, nie podstawa wyzywienia.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Mokra karma.

Postautor: Sissi » poniedziałek 10 gru 2012, 11:05

Mozna podawac smietane jak najbardziej ,mozna dodawac jej do bialego serka i tez podawac kotom . Jezeli w rozasdnych porcjach podajesz i nie ma sensacji biegunkowych to tylko na zdrowie kotu pojdzie. Moje kociumby kochaja serek homogenizowany naturalny 40 % tluszczu ,podaje im go codziennie pol pudeleczka okolo 125 g na 3 kociumby ,na jednym talerzyku .Podchodza sobie caly dzien i po troszku palaszuja oblizujac sie zachwycone :-D
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Mokra karma.

Postautor: agnik » poniedziałek 10 gru 2012, 16:28

olga pisze:Oczywiście, że można im dać śmietany jeśli po niej nie chorują. Pamiętaj tylko, ze to przysmak, nie zastąpi jedzenia ani wody :)

Wiem, wiem:) - śmietankę tylko jako dodatek, przysmak, sporadycznie, raz na jakiś czas. Nic się kotom po niej nie dzieje, w sensie biegunek. Innych, ewentualnych skutków ubocznych nie znam. No chyba, że nadwaga?
"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?"
Mark Twain
Awatar użytkownika
agnik
Trzy Koty
 
Posty: 131
Rejestracja: sobota 08 gru 2012, 22:10

Re: Mokra karma.

Postautor: olga » poniedziałek 10 gru 2012, 17:24

Kiedy zobaczysz, że tyją to przestaniesz im dogadzać ;)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Mokra karma.

Postautor: agnik » poniedziałek 10 gru 2012, 22:36

ok :) będę bacznie obserwowała
"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?"
Mark Twain
Awatar użytkownika
agnik
Trzy Koty
 
Posty: 131
Rejestracja: sobota 08 gru 2012, 22:10

Re: Mokra karma.

Postautor: Rakolka » sobota 29 gru 2012, 20:03

Moja jakoś nie przepada za śmietaną.. kiedyś troszkę zjadła, tak samo jak ser i żółtko.. teraz ani trochę.. wybredna, mała jędza.
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mokra karma.

Postautor: Alexa » sobota 29 gru 2012, 21:37

Bo kotom zmieniają się smaki tak jak ludziom.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Następna

Wróć do Żywienie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron