Mokra karma.

Moderator: Alexa

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie - przejrzyj archiwalne wątki

Re: Mokra karma.

Postautor: Agusta » wtorek 29 sty 2013, 00:30

Ta puszka to 400g. :) Tylko 3 zł :) Supeeeeer ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Agusta
Dwa Koty
 
Posty: 64
Rejestracja: piątek 28 gru 2012, 23:10
Lokalizacja: Ostróda

Re: Mokra karma.

Postautor: ikxio » wtorek 29 sty 2013, 10:36

wlasnie wczoraj tez to kupilam dla Perly, bo Mru tradycyjnie mokry wynalazek ignorowala - byla oferta po 1,80 w tesco , w sklepie 2,20 . a sklad ma rzeczywiscie dobry
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6777
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Mokra karma.

Postautor: Rakolka » wtorek 29 sty 2013, 11:55

400g to na 4 dni, a Molka jak coś jest otwarte jeden dzień to już jeść nie chce.
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mokra karma.

Postautor: Agusta » wtorek 29 sty 2013, 16:59

Czyli okazuje się że pooszczedzam troszkę :D
Następnym razem sprawdze Butchersa suchą, nie mają dla strylizowanych ale może jak ten popiół bedzie niski to bedzie dobra :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Agusta
Dwa Koty
 
Posty: 64
Rejestracja: piątek 28 gru 2012, 23:10
Lokalizacja: Ostróda

Re: Mokra karma.

Postautor: kociara » czwartek 07 lut 2013, 00:32

:) Jezeli chodzi mokre karmy to moje futrzaki najchetniej by jadly filetowki.Sa to niestety karmy uzupelniajac i nie pelnowartosciwe.Co ja mam z nimi zrobic? Moze znacie taka karme ktora koty chetnie jedza? :)
kociara
Dwa Koty
 
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 17 sty 2013, 23:41

Re: Mokra karma.

Postautor: bungula » czwartek 07 lut 2013, 09:17

kociara pisze::) ...Moze znacie taka karme ktora koty chetnie jedza? :)

To zależy od gustów kulinarnych twoich kotów. Ja zanim zorientowała się co lubi maja Pola siadałam przed komputerem i w zwierzakowie.pl zamawiałam po jednym opakowaniu każdego producenta. Patrzyłam, wylizane do czysta, trochę zostawione, czy ledwo polizane. Co kot to inne smaki ulubione.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3670
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Mokra karma.

Postautor: kociara » czwartek 07 lut 2013, 13:12

Niestety wiem,ze to zalezy od indywidualnego gustu kota.Mialam nadzieje,ze moze jest taka karma ktora szczegolnie lubi wieksza ilosc kotow.Tez tak probuje i kupuje po jednej puszce.Teodor je prawie wszystkie karmy jakie mu dam.Pr blem jest z Cezarem.On nie chce jesc zadnej mokrej karmy.Z kolei on za malo pije,zeby zostal tylko na suchej karmie.Generalnie jestem za tym,zeby koty jadly mokra. :)
kociara
Dwa Koty
 
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 17 sty 2013, 23:41

Re: Mokra karma.

Postautor: bungula » czwartek 07 lut 2013, 17:59

kociara pisze:Pr blem jest z Cezarem.On nie chce jesc zadnej mokrej karmy.Z kolei on za malo pije,zeby zostal tylko na suchej karmie.Generalnie jestem za tym,zeby koty jadly mokra. :)

Mam dokładnie ten sam problem. Poczytaj tutaj>> może wykorzystasz któryś z pomysłów. Od kiedy mam szklane miseczki Pola chętniej pije, jednak nie wodę, ale różne mleczka dla kotów. Suchą karmę podaję tylko w zabawkach, które możesz zobaczyć na wątku Poli tutaj >>, natomiast dostęp do karmy mokrej jest łatwiejszy.
Ostatnio zmieniony czwartek 07 lut 2013, 21:57 przez bungula, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3670
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Mokra karma.

Postautor: kociara » czwartek 07 lut 2013, 19:09

Bugula ja nie moge na te linki wejsc :)
kociara
Dwa Koty
 
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 17 sty 2013, 23:41

Re: Mokra karma.

Postautor: bungula » czwartek 07 lut 2013, 21:59

kociara, już poprawiłam.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3670
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Mokra karma.

Postautor: kociara » czwartek 07 lut 2013, 22:49

Dzieki bugula,teraz weszlam.Fajna ta Twoja kicia.Jezeli chodzi o sposoby przechytrzenia kotkow,to slyszalam o nich,ale ich nie wyprobowalam.Musze sprobowac. :-D
kociara
Dwa Koty
 
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 17 sty 2013, 23:41

Re: Mokra karma.

Postautor: Rakolka » piątek 08 lut 2013, 11:23

A ja zamówiłam Bozitę i Miamora w saszetkach..żeby troszkę taniej było, a Molka nie chce nic właściwie jeść. coś tam ledwo miamora jak zgłodnieje pomiętoli, a Bozity Kitten nawet nie ruszyła.. wylizała tylko galaretkę i to tylko za pierwszym razem. Nie stać mnie na podawanie jej codziennie karmy mokrej, która kosztuje 55zł/kg .. :/
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mokra karma.

Postautor: ikxio » piątek 08 lut 2013, 13:13

Rakolka kot jak nie je mokrego to nie jest powod do zmartwien - wazne, zeby jadl w ogole. :mrgreen:
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6777
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Mokra karma.

Postautor: Rakolka » piątek 08 lut 2013, 14:35

Właśnie chodzi o to, że je tylko dwie max. 3 karmy (najdroższe) i z suchych i z mokrych. Je właściwie tylko jak jest chyba już bardzo głodna. Suchą polewam jej pastami, to tylko wylizuje.. mokre je tylko z kurczaka, ale tylko najdroższe, jak jest białe.. Bozity nawet nie je.. Applawsa je tylko te malutkie paczuszki, które kosztują prawie 60 zł/kg.. nie wiem już co kupić, żeby było nie najdroższe i jej smakowało. Będzie musiała się przyzwyczaić do tego, co ma i tyle. Na noc zostawiłam jej troszkę TOTW to zjadła, ale normalnie może stać w miseczce dwa dni i nie zje..
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mokra karma.

Postautor: kociara » piątek 08 lut 2013, 16:54

Rakolka mam podobny problem,moj Teodor jest tez niejadkiem.On zje wszystko ale w bardzo malych ilosciach.Jednak ladnie rosnie i powoli nabiera masy,wiec przestalam sie martwic.Pomyslalam,ze widocznie tyle mu potrzeba.Musisz sobie zadac pytanie czy Twoj kotek sie prawidlowo rozwija.Jezeli tak zo perwnie wszystko jest w porzadku.Biale karmy ,sa to karmy filetowe,uzupelniajace,niepelnowartosciowa.Tych karm nie wolno pdawac caly czas.Ja czytalam na ten temat bo moje koty tez je lubia. :)
kociara
Dwa Koty
 
Posty: 74
Rejestracja: czwartek 17 sty 2013, 23:41

Re: Mokra karma.

Postautor: Rakolka » środa 13 lut 2013, 18:54

kociara, wiem! dlatego podaję Bozitę, która jest dobra.. Miamora kupiłam ale ze wszystkiego wylizuje galaretkę i koniec. zwariuje z tym kotem.
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mokra karma.

Postautor: africana35 » sobota 06 kwie 2013, 19:54

Rakolka - a próbowałaś podawać Animondę Carny albo Grau ?
Awatar użytkownika
africana35
Nowy
 
Posty: 19
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 22:39

Re: Mokra karma.

Postautor: sierpówka » niedziela 07 kwie 2013, 17:57

Najlepiej "rzucać" surowe mięsko podczas przygotowywania obiadu. Można na zapas zamrozić kawałeczki np. kurczaka. Po co się męczyć w analizowanie, który producent robi lepsze puszki, które zdrowsze, smaczniejsze itd. Oszczędzi to czas i pieniądze. Kot będzie bardzo zadowolony, bo lubi surowe. Oczywiście puszki i sucha niech jest w jadłospisie ale bez przesady, bez dokładnego analizowania i zamartwiania się. No chyba, że kot jest chory...
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: Mokra karma.

Postautor: africana35 » poniedziałek 08 kwie 2013, 23:26

Tak sierpówka ja wiem , że surowe przemrożone jest najlepsze . I Leoś je bardzo chętnie - kurczaka , indyka i wołowinkę , ale podaje mu surowe tylko dwa razy w tygodniu , bo ponoć jak się karmi samym mięchem to też trzeba jakoś suplementować , a na to szczerze mówiąc nie bardzo mam ochotę :|

Czy moglibyście się wypowiedzieć i doradzić jakie karmy są dobre ?
Ja karmię Animondą i Grau ( mniej , bo jest dosyć droga ).
Co myślicie np. o Bozicie albo o Smilli ?
Thrive Complete , Terra Faelis , Feringa - to ponoć dobre karmy , ale odpadają - na nie mnie nie stać .
Moglibyście pomóc :?:
Dodam jeszcze , że zakupy robię na Zooplusie .
Awatar użytkownika
africana35
Nowy
 
Posty: 19
Rejestracja: niedziela 31 mar 2013, 22:39

Re: Mokra karma.

Postautor: ikxio » wtorek 09 kwie 2013, 11:47

ja mokrej nie kupuje bo ksiezniczka i tak nie zje - jedynie czasem jakies bezfirmowe saszetki, ktore z punktu widzenia mojego kota sa wspaniale - duzo sosiku malo wkladki. a pierwsze slysze, ze jak sie kota karmi wieksza iloscia miesa to trzeba podawac suplementy - przeciez mieso i ryby sa naturalnym zrodlem tauryny - jak oprocz tego jada jeszcze suche czy nawet tansze mokre to nie powinno byc zadnych problemow - moze pomyslec o wysianiu trawy no i ja daje jeszcze, szczegolnie w okresie linienia rc dla persow lub hairball 34 zeby sie klakami nie zatkala.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6777
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

PoprzedniaNastępna

Wróć do Żywienie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości