Przepisy na jedzonko dla kotków.

Moderator: Alexa

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie - przejrzyj archiwalne wątki

Przepisy na jedzonko dla kotków.

Postautor: Alexa » piątek 13 lip 2012, 12:08

Tutaj dzielimy sie swoimi przepisami jak przygotować jedzenie dla kotków.

Przepis na Karmę dla kociąt:
-1 udko,
-1 łyżka grysiku kukurydzianego,
-pół sporej marchewki,
- siemie lniane,tauryna, spirulina.
- żółtko
Udko ugotować z mpokrojona marchewką, dodac ugotowany grysik, kleik z siemienia lnianego, rozdrobnione zółtko.Zamrozić w małych pudełkach porcjowych na raz w lodówce(nie zamrażalce)
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Przepisy na jedzonko dla kotków.

Postautor: ikxio » piątek 13 lip 2012, 12:29

no moje - to mieszanka warzywna z mrozonki - bez cebulowych lub cos w tym stylu jak na jarzynowke . rozgotowane
dobrze rozgotowany makaron ( al dente koty nie trawia) lub rownie rozgotowany ryz
mielone: mieso wolowe , biala ryba, sparzone podroby, oskrobane miesko z kurzych korpusow ( tu zdania podzielone bo ja uwielbiam ogryzac drobiowe resztki i skorki - koty maja powazna konkurencje)
calosc wymieszac w proporcjach 25%-25% i 50% padliny - podstawa wyzywienia jest - dodatkowo troche surowego miesa bo tauryna - i zasadniczo kot nie bedzie sie skarzyl na zycie do smaku mozna "posolic" odrobina saszetki whiskasa bo to nie trucizna
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Przepisy na jedzonko dla kotków.

Postautor: Rakolka » sobota 20 paź 2012, 11:44

Mój ostatni domowy przepis to:
1 skrzydełko
1 pierś z kurczaka
2 żołądki drobiowe
2 serca indycze
1/2 startej marcheweczki
Ugotowałam, pokroiłam, wymieszałam, porcyjki do zamrażarki i mam około 12 dań za 10zł. Samo mięso, zdrowsze pewnie niż saszetki (aczkolwiek i te dostaje) no i kotka zjada z prędkością światła. :)
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przepisy na jedzonko dla kotków.

Postautor: ikxio » sobota 20 paź 2012, 14:28

Rakolka przyzwyczaj kotke tez do suchego jedzenia - przy tym co dostaje to moze byc nawet marketowe albo ONE - bo dobrze robi na zabki - kot musi troche twardego pochrupac, a przy tym wygoda - jak nie masz czasu dac kotu jesc, bo mozna miseczke zostawic wychodzac i sie nie zepsuje.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Przepisy na jedzonko dla kotków.

Postautor: Rakolka » sobota 20 paź 2012, 15:51

Tak, tak.. kotka ma cały czas suche, mięsko lub karmę mokrą raz dziennie dostaje.. :) i lubi swoje chrupeczki Brit Care :) dostaje też smakołyki nad którymi musi się pomęczyć i witaminki do chrupania :)
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Przepisy na jedzonko dla kotków.

Postautor: arthrawn » poniedziałek 23 gru 2013, 21:21

pytanie...wieprzowiny wiem, że nie...ale czy ozory, wątroby i serca wieprzowe...ugotowane? można podać, czy raczej odpuścić sobie...
i pytanie od woła...to samo, ozory, serca, wątroby...

Czy warto robić samemu wyrobki dla kotka?
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: Przepisy na jedzonko dla kotków.

Postautor: arthrawn » poniedziałek 23 gru 2013, 22:13

i najważniejsze...gotować, piec, dusić? a może surowe? tatara - zmielonego mięsa wołowego nawet nie ruszył :( ale kotleta usmażonego bez przypraw, a jak...przecież pańcio też je...
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: Przepisy na jedzonko dla kotków.

Postautor: olga » poniedziałek 23 gru 2013, 22:31

Wieprzowinę i podroby wieprzowe tez można tylko nie surowe - chodzi o to zeby zabic groźnego wirusa, który może znajdowac sie we krwi lub w innych tkankach. Nie wiem co planujesz, ale jesli zarzucisz go teraz róznorodnościa potraw to nigdy nie dowiesz się w czym problem. Ogranicz sie do diety monoskładnikowej i najlepiej weterynaryjnej, jak pisałam gdzie indziej.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Przepisy na jedzonko dla kotków.

Postautor: arthrawn » poniedziałek 23 gru 2013, 22:42

tak, tak zbieram informacje na przyszłość :) czyli wątroba duszona z ryżem i marchewką...będzie dla Bazyla być może przysmakiem :)
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: Przepisy na jedzonko dla kotków.

Postautor: olga » poniedziałek 23 gru 2013, 22:53

Aha, tylko watroby nie za dużo, raczej własnie jako przysmak niż codzienna porcja.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Przepisy na jedzonko dla kotków.

Postautor: arthrawn » wtorek 24 gru 2013, 00:33

Hm czyli serca i ozory np jako porcja na dzień góra dwa raz na 2 tygodnie...i podobnie wołowina, kurczak, ryba...filety bez problemu chyba...i nie wiem...czytam i czytam, a część ludzi preferuje surowe pewne elementy jak wołowina, ryba, kurze czy indycze podroby...ale mogę jednak robić wszystko np na parze?
W czasach dobrego starego PRL, gdy miałem akwarium dla swoich ryb suszyłem warzywa i wołowe mięso...to ostatnie także mocno zamrożone, było tarte na drobne kawałki i ryby - pielęgnice rosły na tym jak na drożdzach...zacznę testować coś niecoś dla Bazylka...
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: Przepisy na jedzonko dla kotków.

Postautor: olga » czwartek 25 lut 2016, 18:28

Szarunia nie umie jeść suchego więc robię jej mieszankę z puszki, suchego i gotowanego albo surowego mięsa. Mięso - okrawki i podroby gotuję z drobiną majeranku i przyprawy do mięs (tak w dwa palce) - moja szara baryłeczka da się za to pokroić :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Przepisy na jedzonko dla kotków.

Postautor: ikxio » czwartek 25 lut 2016, 18:42

pisalas, ze ma ubytki w zabkach, wiec nic dziwnego, ze na suche wybrzydza.
a jak na jej zawartosc miski reaguja pozostale?
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Przepisy na jedzonko dla kotków.

Postautor: olga » czwartek 25 lut 2016, 20:11

Ona nie wybrzydza, po prostu w ogóle nie kojarzy tych kamyczków z jedzeniem. Nawet jak była zagłodzonym szkielecikiem to nie umiała jeść suchego. Zmieszane z mokrym wcina bez najmniejszego problemu.
A pozostałe pogardzają jej jedzeniem, zresztą zawartość jej miski zbyt szybko znika żeby zdążyły się poważnie zainteresować :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)


Wróć do Żywienie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości

cron