Jak nakłonić do jedzenia małą wychudzoną znajdkę?

Moderator: Alexa

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie - przejrzyj archiwalne wątki

Jak nakłonić do jedzenia małą wychudzoną znajdkę?

Postautor: bungula » środa 28 lut 2018, 20:09

Wczoraj do mojej siostry przybłąkał się mały kotek. Wychudzony i przemarźnięty biegł za nią i głośno płakał. Siostra wpuściła go do domu by się ogrzał, a kicia okazała się straszną przylepą. Natychmiast wpakowała się na kolana mojej siostrzenicy i mocno się przytuliła mrucząc głośno, jak silnik podrasowanej bryki. Oczywiście, jeszcze tego samego dnia wylądowała u weta, który stwierdził, że nie ma temperatury i podał pastę na odrobaczenie, antybiotyk i coś na wzmocnienie. Niestety kicia nic nie zjadła od wczoraj, nie była też w kuwecie. Nawet próba podania odrobiny mleka dla kotów ze strzykawki zakończyła się niepowodzeniem, nie przełknęła ani kropelki. Dzisiaj znów była wizyta u weta i dostała kroplówkę, ale powinna zacząć jeść.
Macie jakieś pomysły, jak nakłonić osłabionego 2-3 miesięcznego kotka do jedzenia? Nie poskutkowało: karma dla kotów, mielone surowe mięso, delikatnie podgrzane mleko dla kotów, ani kawałek rybki. Co jeszcze można zrobić? :(
Obrazek
Znajdka
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Jak nakłonić do jedzenia małą wychudzoną znajdkę?

Postautor: Alexa » środa 28 lut 2018, 20:18

Może zna jakieś ludzkie jedzenie? A może podać strzykawką dziecięce mięsne gerberki? Słodkie maleństwo, trzymam kciuki aby zaczeło jeść.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Jak nakłonić do jedzenia małą wychudzoną znajdkę?

Postautor: olga » środa 28 lut 2018, 21:56

Być może straciło małe węch, a może wygłodzone i odwodnione zapomniało co to znaczy jeść lub boli gardło. Podawajcie ciepłe, w temperaturze ciała. Zrobić z jedzenia papkę, którą będzie można smarować na pyszczek, zliże (mam nadzieję). Można spróbować surowe żółtko i zmiksowaną ugotowaną pierś/gerberka/twaróg/jogurt, dodać nieco cukru jako źródła energii. Taką mieszankę można też podawać na siłę strzykawką. Strzykawkę trzeba wprowadzać do pyszczka z boku, między zęby i policzek, nie płytko, a nieco głębiej, i delikatnie wypychać pokarm, w ten sposób kociak się nie zakrztusi a jest duża szansa, że zostanie zmuszony do przełknięcia.
Trzymam kciuki, żeby się maluszek wykaraskał.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Jak nakłonić do jedzenia małą wychudzoną znajdkę?

Postautor: bungula » czwartek 01 mar 2018, 13:19

Trzymanie kciuków pomogło :ok:
Dzisiaj po powrocie od weta (kolejna porcja antybiotyku i kroplówka) kicia rzuciła się do miski Munia (kot mojej mamy) i zanim ktokolwiek zdążył zareagować dosłownie pożarła wszystkie niedojedzone resztki.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Jak nakłonić do jedzenia małą wychudzoną znajdkę?

Postautor: olga » czwartek 01 mar 2018, 13:24

Apetyt wrócił, będzie dobrze :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Jak nakłonić do jedzenia małą wychudzoną znajdkę?

Postautor: Alexa » czwartek 01 mar 2018, 20:03

Super wiadomość :) Mała tygrysiczka jak ma na imię?
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Jak nakłonić do jedzenia małą wychudzoną znajdkę?

Postautor: bungula » piątek 02 mar 2018, 13:29

To aż nieprawdopodobne :shock: . Przed wczoraj zastanawialiśmy się czy kot przeżyje kolejną noc, a dzisiaj malutka śmiga, jak fryga. Niczego się nie boi każdemu pcha się na kolana, chce się zaprzyjaźnić z Muniem (on niestety nie), biegnie za każdym kto tylko wstaje i gdzieś idzie, bawi się, wszędzie jej pełno, jakby to nie był jeden mały chuderlawy kotek tylko co najmniej trzy młodociane rozrabiaki. Jeszcze kich i pokasłuje, ale z każdą godzina przybywa jej energii. Szukamy więc domu dla kici.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Jak nakłonić do jedzenia małą wychudzoną znajdkę?

Postautor: Alexa » piątek 02 mar 2018, 16:50

Jak ja lubię takie wiadomości, kciuki za najlepszy domek :ok:
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice


Wróć do Żywienie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron