Ceny leków, szczepień.

Moderator: Alexa

Regulamin forum
Zanim zadasz pytanie - przejrzyj archiwalne wątki

Ceny leków, szczepień.

Postautor: Alexa » środa 03 kwie 2013, 22:12

Koleżanka szczepiła swoje 3 koty szczepionką Nobivac Tricat .A że szczepiła jej siostra-właśnie skończyła weterynarię, to zapłaciła tylko za szczepionki-27 zł.W lecznicy zapewnie doliczają za podanie szczepionki.
Niektóre leki są w postaci zastrzyków, inne tabletek a nieraz są takie i takie.
Przeważnie lekarze weterynarii nie chca dawać leków w tabletkach bo wola abyśmy zapłacili im więcej za podanie w zastrzyku.
Jak myślicie upierać się aby sprzedali tabletki po np podaniu pierwszej porcji leku w zastrzyku?
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Ceny leków, szczepień.

Postautor: olga » środa 03 kwie 2013, 22:28

Myślę, że to nie chodzi tylko o "zapłacili więcej", tym bardziej że sporo włascicieli zwierząt radzi sobie np. z podskórnym zastrzykiem i robia to sami. Lek podawany doustnie wchłania się inaczej, działa nieraz krócej i mniej aktywnie, trudniej go podać w odpowiedniej dawce, zwierzę może go łatwo zwymiotować lub wypluć, poza tym nieraz trzeba przestrzegać ściśle sposobu i pór podawania. I często wcale nie jest tańszy bo nie ma zniżek na recepty weterynaryjne. Ja bym raczej pozostawiła decyzję weterynarzowi, chyba że sam proponuje wybór.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Ceny leków, szczepień.

Postautor: ikxio » czwartek 04 kwie 2013, 20:58

ja osobiscie jestem zdania, ze kotom lepiej podac lek w zastrzyku - chocby ze wzgledow wymienionych przez olge - ja musialam sobie poradzic ze zrobieniem zastrzykow Mru (nie jest to trudne, tylko kocia skora gruba ;) ) bo o dopyszcznym podaniu antybiotyku po operacje mowy nie bylo -natychmiast wymiotowala.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Ceny leków, szczepień.

Postautor: Rakolka » czwartek 04 kwie 2013, 23:02

ja sobie nie wyobrażam sama przebijać igłą przez kocią skórę.. samej sobie ledwo robiłam.

u mnie płaciłam 60 zł za podstawowe zastrzyki (za jeden).
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ceny leków, szczepień.

Postautor: ikxio » czwartek 04 kwie 2013, 23:17

tez sobie nie wyobrazalam, ale wlec chorego kota co dwa dni na zastrzyk do miasteczka? pierwszy raz zrobilam pod okiem wetki a potem juz jakos poszlo.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Ceny leków, szczepień.

Postautor: monikacicha90 » czwartek 05 sty 2017, 17:18

Kurczę, drogo
monikacicha90
Nowy
 
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 05 sty 2017, 17:13


Wróć do Inne problemy i pytania

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron