Finanse ogólnie

Moderator: ikxio

Finanse ogólnie

Postautor: olga » piątek 22 lut 2013, 18:43

Co sądzicie o leasingu konsumenckim?
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Finanse ogólnie

Postautor: Alexa » piątek 22 lut 2013, 18:55

A co to jest bo ja nie wiem :oops:
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Finanse ogólnie

Postautor: olga » piątek 22 lut 2013, 19:00

To leasing tak jak dla firm, tylko skierowany do klientów indywidualnych. Można w ten sposób kupić np samochód.
Leasing polega na wynajmie lub dzierżawie danego przedmiotu za ustaloną opłatą na ustalony czas a po upłynięciu tego terminu istnieje możliwość taniego wykupienia go na własność.
Może to np. zastąpić kredyt samochodowy: oferty wyglądają korzystnie w stosunku do kredytu, ale nie wiem nic o ukrytych i dodatkowych kosztach.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Finanse ogólnie

Postautor: Alexa » piątek 22 lut 2013, 19:03

To nie pomogę bo nic nie wiem na ten temat.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Finanse ogólnie

Postautor: Aga » piątek 22 lut 2013, 19:17

Ja też nie pomogę, bo się na tym nie znam
Aga
VIP
 
Posty: 808
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 17:43

Re: Finanse ogólnie

Postautor: Sissi » piątek 22 lut 2013, 22:17

Olga korzystam juz ze 12 lat wlasnie kupujac samochody ,dobra rzecz .Ja jestem zadowolona . W przypadku aut mozesz zawsze wymienic nalepsze inne itp. Nie wiem jak to sie przeklada na warunki polskie ale mysle ze chyba jest to samo .Ustalasz raty liesingu i pos placniu ich np.auto przechodzi na Twoja wlasnosc po zaplaceniu kwoty ostatecznej . Regulacja rat jest wlasciwie luzna i ostateczna kwota tez ktora jest zalezna od dlugosci liesingu .
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Finanse ogólnie

Postautor: ikxio » sobota 23 lut 2013, 10:05

to zalezy jaka umowa - a to z kolei jak wyglada sprawa przepisow podatkowych - w Hiszpanii leasing tego rodzaju sie nie przyjal bo fiskus sie wtracil - wiec po prostu oprocz tego co oferuje firma leasingowa sprawdz ile na tym chce zarobic kochane panstwo
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Finanse ogólnie

Postautor: olga » czwartek 28 lut 2013, 11:16

Sissi, a jak myślisz: czy mieszkając i pracując w Polsce można spisać umowę leasingową z niemiecka firmą? I czy miałoby to sens (chodzi mi o ekonomię i rzetelność umowy)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Finanse ogólnie

Postautor: Alexa » czwartek 28 lut 2013, 11:32

Olga jeśli chodzi np o kupienie auta w lesingu z "superauta"-piszę o stojących autach w supermarketach-np u nas w auchanie(taki mini salon aut) to umowa jest tak sonstruowana że płaci się z nawiązka odsetki i wychodzi to niekorzystnie dla kupujacego, w umowie sa takie kruczki prawne(sąsiedzi się tak nadziali)Oni maja umowę z jakims bankiem.
Nie wiem czy akurat o to ci chodzi, może i nie o to, ale może ktos inny przeczyta i sie zastanowi zanim podpisze z nimi umowę.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Finanse ogólnie

Postautor: olga » czwartek 28 lut 2013, 11:40

Dzięki Alexa, o takie informacje właśnie mi chodzi: w Polsce wszystko stoi na głowie a umowom i zapewnieniom firm finansowych nie można ufać dlatego pytam również o doświadczenia. Akurat nie myślałam o konkretnej firmie, ale już wiem na którą ofertę zwrócić negatywną uwagę :)
I stąd między innymi moje pytanie do Sissi - ona dobrze orientuje się w niemieckich przepisach i jednocześnie sama korzysta z leasingu więc jeśli nie u nas to może u sąsiadów będzie to korzystne.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Finanse ogólnie

Postautor: Sissi » czwartek 28 lut 2013, 11:58

Olga jezeli chodzi o umowy to fakt ze niemcy sa rzetelni tutaj i trzymaja sie zasad umowy to moge potwierdzic ,jeszcze nigdy nie mialam z tym problemu . Nie wiem tylko czy polak pracujacy i mieszkajacy w polsce moze wziac taki leasing w niemczech ? Musialabym sie dowiedziec tego . Ja jestem polka jednak pracuje i mieszkam w niemczech ale tez mieszkam i w polsce (dwa meldunki mam) ,bank mam niemiecki w polsce zadnego . Jednak jest przeciez umowa miedzy niemcami i polska o wspolpracy gospodarczej i wiem ze wiele osob bierze kredyty za granica mieszkajac i pracujac w polsce wiec i w przypadku leasingu tez taka mozliwosc powinna byc.W koncu podpisujesz umowe i oni sami odbijaj Ci z konta naleznosc . Musze sie zapytac i dam Ci znac czy to mozliwe .
Co do oplacalnosci ,to wydaje mi sie ze jednak auta sa w niemczech tansze bo Vat jest tylko 19% no i nie ma tylu posrednikow . Zlotowka jak wiadomo nie jest pewna euro jak na razie sie trzyma . Ja nie wiem jakie jeszcze w polsce narzucaja podatki za samochody zagraniczne na tym sie nie znam . Tutaj jak kupujesz mercedesa przykladowo to tylko cenna netto plus ten 19% Vat (MwSt. po niemiecku ). Najlepiej jakbys podala marke samochodu ktory Cie interesuje i moge sie zapytac jakby to wygladalo u nas cenowo na leasingu i porownalabys to wtedy z oferta w polsce .
Ostatnio zmieniony czwartek 28 lut 2013, 12:12 przez Sissi, łącznie zmieniany 1 raz
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Finanse ogólnie

Postautor: olga » czwartek 28 lut 2013, 12:03

Super Sissi, dziękuję bardzo. Byc może jeżeli zdecyduję się kupić auto w niemieckim salonie to leasing będzie możliwy.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Finanse ogólnie

Postautor: Alexa » czwartek 28 lut 2013, 12:23

Olga bo ta firma o której pisałam to pośrednik pośrednika i jeszcze bank po drodze, więc narzucaja większe pośrednictwo % dla siebie, a jeszcze cwani bo jak juz jechali auto odebrać do Gliwic to jeszcze im policzyli dodatkowe 700zł za dojazd i jakies inne pierdoły(to było tak w umowie wpisane że trudno do wyłapania) i w umowie mieli tylko podstawowe wyposażenie auta.to było z 3lata temu ale ostatnio jak byłam w auchanie to widze że dalej tam maja ten salon i łapią niezorienowanych klientów.Oni sprzedaja auta rożnych marek, sąsiedzi kupili Forda.

Aha Olga bo jeszcze teraz wszędzie reklamują wysprzedaż poprzedniego rocznika 2012 więc też sa upusty.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Katowice hotel

Postautor: olga » wtorek 22 kwie 2014, 06:57

Ktoś może rozlicza się z podatku internetowo? Trzeba to jakoś wcześniej zgłaszać US?
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Katowice hotel

Postautor: sierpówka » wtorek 22 kwie 2014, 21:22

chodzi ci o program e-deklaracje? Nie nie trzeba zgłaszać, trzeba tylko podać przychód (lub dochód) z zeszłego roku - ale to w programie.
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: Katowice hotel

Postautor: olga » wtorek 22 kwie 2014, 21:23

Dziękuję. Zaraz to przerzucę do lepszego tematu, nie wiem czemu trafiło na katowicki hotel :oops:
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)


Wróć do Inne sprawy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron