Za ile kupić?

Moderator: ikxio

Za ile kupić?

Postautor: olga » sobota 11 sty 2014, 21:52

Ile warto wydać na kurtkę 3w1? Nie mam wyczynowych aspiracji, potrzebne mi wielosezonowe trwałe okrycie na spacery po plaży i bieganie po mieście.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Za ile kupić?

Postautor: Alexa » sobota 11 sty 2014, 22:00

A te 3 w 1 tzn że kurtka ma mieć wartwy zdejmowane żeby była i na zime , wiosnę, jesień? Też bym chciała taką kurtkę, ostatnio kupiłam w Kauflandzie w przecenie kurtkę sportową która można też wkładać pod inna kurtkę za 13 zł.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Za ile kupić?

Postautor: olga » sobota 11 sty 2014, 22:16

Tak, 3w1 jednym to kurtka wiatroszczelna, przeciwdeszczowa, z wpinaną dodatkową kurtką z polaru lub inną, którą można także używać samodzielnie. Markowe kosztują po kilka tysięcy, najtańsze znalazłam po ok. 150-170zł, ale nie wiem czy za tą cenę będzie ona w miare przyzwoita. Licze na ofertę Lidla szczerze mówiąc :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Za ile kupić?

Postautor: Alexa » sobota 11 sty 2014, 22:40

Olga jeszcze warto zobaczyć w Kodzy(nie wiem czy tak to się pisze)taki dyskont sklep ze sportowymi ubraniami i sprzętami.U nas jest obok Carrefoura.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Za ile kupić?

Postautor: olga » sobota 11 sty 2014, 22:42

nie znam tego zupełnie, zaraz sie rozejrzę czy jest gdzieś u nas.
To się pisze kodza?
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Za ile kupić?

Postautor: Alexa » sobota 11 sty 2014, 22:44

No właśnie nie pamiętam jak to się pisze dokładnie.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Za ile kupić?

Postautor: olga » sobota 11 sty 2014, 22:45

Juz znalazłam, ale jest tylko w Chorzowie i Katowicach.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Za ile kupić?

Postautor: Alexa » sobota 11 sty 2014, 22:52

A myślałam że ma oddziały sklepy w całej Polsce.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Za ile kupić?

Postautor: olga » sobota 11 sty 2014, 22:55

Może się rozwinie. Na chwile obecną nie mam zbyt wiele okazji w pobliżu, jest Campus i jakies inne sportowe sklepy ale raczej z tych droższych, do Decathlonu muszę pojechać do Słupska.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Za ile kupić?

Postautor: Alexa » sobota 11 sty 2014, 22:58

Jakiś czas temu w Lidlu były kurtki ale narciarskie. Jasobie w Carrefourze kupiłam jeszcze bluzę z wysprzedaży z takie fajnego misia(jak te puchate szlafroki)-bardzo ciepła za 25 zł.
No i sweter na targu z długim rękawem(moher plus wełna) , to zimy nie będzie bo jestem na nią przygotowana :twisted:
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Za ile kupić?

Postautor: sierpówka » niedziela 12 sty 2014, 12:10

Hmmmm, prawda jest taka, że jak się chce mieć dobrą kurtkę na lata to warto dużo dać. Wiem, to boli :lol:
Najlepiej pochodzić po drogich sklepach, poprzymierzać, odpisać model /rozmiar i ..... szukać dobrej/lepszej ceny w necie.
Swego czasu kupiłem kurtkę przejściową Nike. Dwustronną i drogą. Jest nie do zdarcia...
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: Za ile kupić?

Postautor: olga » niedziela 12 sty 2014, 13:50

No ale ile jest to drogo? Nie wydam raczej trzech tysięcy na kurtkę, nawet nie będę w stanie wykorzystać jej właściwości.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Za ile kupić?

Postautor: sierpówka » niedziela 12 sty 2014, 14:21

nie, nie... 3000 to stanowczo za dużo, to pewnie jakaś kurtka "wyczynowa". Trzeba rozróżnić produkty dla wyczynowców/dla skrajnych warunków od codziennych. NIe wiem ile teraz, takie lepsze, kosztują, bo nie lubię chodzić po sklepach :roll: Pewnie cena zależy od marży sklepu. I na o trzeba uważać.
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: Za ile kupić?

Postautor: olga » niedziela 12 sty 2014, 14:52

Grizzly, marki z Decathlonu, Hi-Tec, Regatta od 170 do ok 700zł.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Za ile kupić?

Postautor: Fonsitos » poniedziałek 13 sty 2014, 17:06

To tak. Rzeczywiście, drogie, markowe są często warte swojej ceny. Ale do spaceru po plaży tudzież "latania po mieście" nie potrzeba kurtki za 3000. Za tysiąc też bym nie kupiła. Moja wersja komfortu - nie 3w1 bo mam wieczne problemy z ja mam polar na sobie i zakładam na to kolejny polar - no niewygodnie mi się wkłada, ciągnie się, haczą o siebie te materiały. Wolę polar i na to wiatróweczkę cieniutką za 60 zł z lidla. Przynajmniej mi nie będzie szkoda, jak się coś z nią stanie. Przy konkretnym porwistym wietrze nad Zatoką - dała radę, krótki rękaw, polar grubości 100 i ta kurteczka. Oddychalności to ona za wiele nie ma, ale prawdę powiedziawszy w bieganiu po mieście to szału mieć nie trzeba.
Na zimę mam narciarę Outhorn - marketowa wersja ciuchów 4F - te same materiały, te same kroje... Kupiłam zeszłoroczny model przeceniony z 300 na 160 w Realu. Te same kurteczki w sklepie 4F - 380 zł. Materiał 5000 mm.

Dla porównania, siostra - gadżecik mój kochany, kupiła kurteczkę super-hiper-ekstra. 700 złotówek zapłaciła, przecena z 1000. Szwy się rozlazły, od miesiąca kurteczka oddana do reklamacji. No bo to skandal w sumie. W poprzedniej marketowej Outhorna (też kupionej na przecenie) - chodziłam 4 czy 5 lat, nie pamiętam dokładnie. Ale skazałam ją na banicję, bo już się zaczął przecierać materiał na mankietach. Na upartego - wytrzymałaby jeszcze jeden sezon. Mam też kurtkę - z serii podepnij polar i masz cieplejszą wiatrówkę firmy Salewa. Jest to potęga męska - bo jest to kurtka pożyczona na czas ciąży i później do noszenia Zosi w chuście. Ma kilka lat, widzę, że rozklejają się szwy. Ale generalnie też bardzo dobrze od wiatru chroni.

Co innego, jak uprawiasz sport, łazisz po górach. Tu też jestem gadżecik jak moja siostra i ciuchy kajakowe mam za... no sporo zapłaciłam. Bo komfort termiczny i hmm, hydrologiczny? jest bardzo ważny. :)
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Za ile kupić?

Postautor: olga » poniedziałek 13 sty 2014, 18:47

Miałam dotąd kupionego na wyprzedażach Alpinusa, jeszcze stara technologia, ochrona przed wiatrem i deszczem - przeżył prawie 20 lat ale w końcu biedak się zużył.
A dziś za radą sierpówki poszłam zwiedzać sklepy i znalazłam na wyprzedaży taki model firmy Regatta:
Obrazek
Przeceniony z 400 na 230, w internecie już go nie ma więc zapewne jakiś starszy. Przymierzyłam i i bardzo mi sie podoba: odpowiednia długość, w tym rękawy, które nie przypominają kaftanu bezpieczeństwa, jeżeli chodzi i jej właściwości to podejrzewam że z nawiązką wystarczą na moje potrzeby, materiał wierzchni matowy i nie tak twardy jak wiszących obok Hi-Tecach ale znacznie mocniejszy niż zwykły ortalion, polar niegruby, kolor w naturze nieco bardziej wpadajacy w bordo niż na zdjęciu też mi przypadł do gustu. I co najważniejsze wyglądam w niej do ludzi podobna, chyba jutro pojadę i kupię. A może nawet dziś.
[edit] znalazłam jednak na Allegro i jest tez zdjęcie lepiej oddajace kolor. Przecena czy nie i tak wychodzi taniej w galerii:
http://allegro.pl/regatta-damska-kurtka ... 06901.html
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Za ile kupić?

Postautor: olga » wtorek 14 sty 2014, 20:10

Kurteczka fajna, z polarem niesamowicie ciepła. Mam tylko jedno pytanie, można to jakoś wyprostować bo pogniecione mocno z paczki? Prasować nie bardzo.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Za ile kupić?

Postautor: Sissi » wtorek 14 sty 2014, 21:22

Olga ,kurteczka naprawde fajna a wyprostowac moze sprobuj para jak napuszczajac do wanny wody i poiwiesic w lazience albo zelaskiemn parowym z daleka nie dotykajac kurtki ,no sama nie wiem :roll:
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Za ile kupić?

Postautor: Fonsitos » wtorek 14 sty 2014, 23:49

Samo się naprostuje, albo tak jak pisze Sissi - zabrać ze sobą pod prysznic. :)
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Za ile kupić?

Postautor: olga » środa 15 sty 2014, 01:34

Dzięki dziewczyny, chyba tak własnie zrobię - wykąpie się z tą kurtką, w końcu jest łoterpruf :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Następna

Wróć do Inne sprawy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron