Jak sobie pościelesz... Zbiorczo o pościelach.

Moderator: ikxio

Re: Za ile kupić?

Postautor: olga » niedziela 01 cze 2014, 16:07

Ma ktoś pościel z bawełny reinforce? Jak się w tym śpi? Mam na myśli czy się poci strasznie bo to prawie pół na pół bawełna ze sztucznym?
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Za ile kupić?

Postautor: ikxio » niedziela 01 cze 2014, 16:20

olga ja kupuje w wisan.pl - 100% bawelny i super nadruki - Mrus pazurkami nie dala rady (na razie :mrgreen: ) podobnie firanki
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Za ile kupić?

Postautor: olga » niedziela 01 cze 2014, 21:40

Dzięki. popatrzyłam sobie, ale mi tak średnio podpasowały.
Pytałam o ta reinforced bo w lidlu będą w fajnej cenie. mam pościel flanelową z Lidla, na zimę, jest dobra ale to 100% bawełna.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Za ile kupić?

Postautor: ikxio » niedziela 01 cze 2014, 22:01

olga ja innej niz bawelnianej nie uzywam bo klimat taki :lol:
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Za ile kupić?

Postautor: Fonsitos » niedziela 01 cze 2014, 22:11

A ja dzisiaj wzięłam i kupiłam w Realu bawełnę satynową przecenie mieli ze 139 na 30. :D A od dwóch lat się czaiłam na dużą kołdrę (200x220), ale mnie bolała cena zmiany wszystkiego - od kołdry po poszewki. No i mnie wzięło. I se kupiłam. A tego reinforce'a to widziałam 100% bawełny.
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Za ile kupić?

Postautor: olga » niedziela 01 cze 2014, 22:15

W lidlowym piszą60% bawełana, 40% poliester.
Satyna bawełniana jest super. Tyle, że normalnie droga, nie mam pod ręką Reala niestety :(
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Za ile kupić?

Postautor: bungula » niedziela 01 cze 2014, 22:23

Fonsitos pisze:w Realu bawełnę satynową przecenie mieli ze 139 na 30.

Taka obniżka :shock: i pomyśleć jak robią nas w konia codziennie, kiedy nie ma przeceny.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Za ile kupić?

Postautor: Fonsitos » poniedziałek 02 cze 2014, 13:52

Prawda? Aż się słabo robi.

Teraz dylemat jaką kołdrę kupić? Dotychczas miałam taką cztery pory roku - dwie warstwy, jedna cieńsza druga grubsza, na zimę łączone za pomocą napów. Po kilku praniach są takie sobie - jak pod światło, to widać, że skudlone już (prać musiałam, uch, ten Diablik... no dobra, ja przy karmieniu też miałam kilka wpadek, co ciekawe - ani razu Zosia). A mają dopiero trzy lata.

Chyba nadal chcę taką dwuwarstwową, bo mi to było wygodne rozwiązanie. Mamy raczej ciepłe mieszkanie, ale bywa nam zimno jesienią szczególnie - oboje jesteśmy ciepłolubni. Bo latem można tą cieńszą warstwę...

Widzę na allegro kołdry i z wełny i z jakiś kosmicznych włókien hollow... I poszewka z bawełny i z poliestrów. Myślę o wypełnieniu wełną, ze względu na moją chorobę (bo to reumatyczne). Ale za to, jakby się zdarzały wpadki że tak ujmę płynne (kot kiedyś tam będzie przecież, i dziecko kolejne też gdzieś kiedyś).

P.S. Założyłam temat, bo już sporo postów już na konkretny temat wyszło.

P.S.2 Bo mnie to zafascynowało. Zobaczcie ile jest rodzajów tkanin bawełnianych - inny splot i już co innego, inne własności itd.

aksamit
atłas
baja
barchan
batyst
cotele
drelich
dymka – o splocie atłasowym, gładka, jednobarwna lub w pasy
dżins
gloria
inlet
kaliko
kałmuk – gruba tkanina techniczna
kanwa
kitajka
kreton
madapolam
markizeta
merla
metkal
milanez
moleskin
molino
molton
nankin
perkal
popelina
surówka
sztruks
tarlatan
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Jak sobie pościelesz... Zbiorczo o pościelach.

Postautor: olga » poniedziałek 02 cze 2014, 16:24

Wełnianej Ci doradzać nie będę, ale może to kwestia doświadzczeń. Miałam kiedyś taką klasyczną, ciężkie to jak wieko trumny i równie miłe. Na dodatek wełna śmierdzi (ja w każdym razie czuję) i jest alergenem. W każdym razie alergenem jest to co w niej siedzi a siadać lubią i roztocze, i mole, i inne żyjątka tez. Pranie w domu raczej nie da się zrobić.
Obecnie mam od jakichś 8 miesięcy kołdrę 100% sztuczną jednowarstwową, z Jyska. Poliestrowa, rurkowate włókna z silikonem, dodatkowo pokryta aloesem żeby działała dobrze na skórę (nie wierzę w to dobroczynne działanie aloesu z kołdry, ale akurat to była najfajniejsza kołdra w wyprzedaży). Nie prałam jej jeszcze, piszą że można prać do 60stopni. Przez 8 miesięcy jej struktura nie zmieniła się ani trochę - jak była sprężysta lekka i cieplutka, tak jest. Nie jest potliwa i ciepło się jakoś tak równomiernie rozkłada; trudno mi to wytłumaczyć zrozumiale, trzeba poczuć. W porównaniu z moją poprzednią kołderką (też jakaś sztuczna z gatunku tych zwykłych bez wypasu) to niebo a ziemia.
Mają w Józku i dwuwarstwowe z takich włókiem, tylko aloesowych w ogóle nie widzę. Ale to akurat moim zdaniem zupełnie zbędny dodatek.
[edit] znalazłam jednak, taką mam: http://jysk.pl/sypialnia/koldry/wsad-po ... ux-155x200


A tu uzupełnienie listy bawełnianych tkanin :)
Etamina
Ryps
Satyna
Kora
Pika -
Gabardyna
Drelich
Teksas
Flanela
Adamaszek
Muślin
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Jak sobie pościelesz... Zbiorczo o pościelach.

Postautor: ikxio » poniedziałek 02 cze 2014, 21:32

No wlasnie tez chcialam polecic aleoesowa z jysk juz pralam jest na zime super no bo u mnie latem to we wlasnej skorze za goraco
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51


Wróć do Inne sprawy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron