Pralki

Moderator: ikxio

Pralki

Postautor: Sissi » czwartek 05 cze 2014, 21:57

Jestem wsciekla poprostu byli wczoraj z samsunga zeby pralke naprawic i okazalo sie ze jest jakas ogromna dziura w zbiorniku od bebna na palec ktora nie mopgla powstac w wyniku zytkowania ,technik powiedzial ze w zyciu czegos nie widzial takiego wiec musi to byc wada fabryczna . Naprawa tego bedzie kosztowac min.400 € a nowa najnowsza pralka tego typu kosztuje 700 :kwas: napisalam do samsunga zeby wzieki naprawe na swoj koszt ....i nic czekam . pozyczylam pralke wirpool z wsadem od gory od znajomych totalna masakra moza wlozyc tylk 5g czyi dwa duze reczniki i idwa male bo nie obruci bebnem i zatrzymuje sie piroe wlasciwie dzien i noc bo sie tyle tego nazbieralo prze dwa tygodnie wody zuzyje chyb ze30 kubikow zanim napürawia te stara (miala wsad 12kg ) wrrr.... :ewi:
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Jestem zła/zły

Postautor: olga » czwartek 05 cze 2014, 22:08

Kup nową najlepiej. Polecam electroluxa, najlepsze pralki świata jak dla mnie.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Jestem zła/zły

Postautor: Sissi » czwartek 05 cze 2014, 22:13

Oga jakie maja wsady i czy waza tez ilosc ciuchow zeby wiedziec ile wody wziac ?
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Jestem zła/zły

Postautor: Fonsitos » czwartek 05 cze 2014, 22:13

Electrolux uber alles. :D
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Jestem zła/zły

Postautor: Sissi » czwartek 05 cze 2014, 22:15

No ta ale terza sobie uswiadomilam ze w niemcach ich nie ma ... kurde bo u nas woda droga jak cholera i musi byc oszczedna no chyb ze ktos podpoiwe jak zatrzymac licznik wody :mrgreen:
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Jestem zła/zły

Postautor: ikxio » czwartek 05 cze 2014, 22:17

z samsungiem mam zle doswiadczenia, to prawda telewizor i to z czasow kiedy jeszcze "grubcie" byly, wiec firme raczej omijam - Sissi, fakt, ze na 12 kg wsadu znalezc cos rozsadnego to trudno, ale zastanow sie czy warto naprawiac? zobacz tez LG, a woda to wszedzie droga jak cholera
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Jestem zła/zły

Postautor: olga » czwartek 05 cze 2014, 22:20

Nie ma electroluxów???? :shock: No to się nie wyprowadzam z polski.
Są najróżniejsze typy. Ja miałam taką opcją na pół wsadu i pranie ekologiczne, otwieraną od góry. Wsady różne. Popatrz zresztą sama
http://www.electrolux.pl/Produkty/Pralnictwo/ po polsku

a tu niemiecka wersja
http://www.electrolux.de/
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Jestem zła/zły

Postautor: Sissi » czwartek 05 cze 2014, 22:22

No wlasnie Ikxio napislam zeby naprawe wzieli na " auf kulanz "czyli pokryli sami bo to wada fabryczna apralka ma 2 ,5 roku zobaczymy co odpowiedza ,ja wole z duzym wsadem bo koldre wyprac mozna itd.nie wspomne o oszczednosci energi i wody .
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Jestem zła/zły

Postautor: Sissi » czwartek 05 cze 2014, 22:24

Oga ,dzieki za linka popatrze bo widzialam ze maja 10 kg wsady a to juz cos ,najwyzej Malzon kupi mi w polsce bo w niemcach nie ma takiej firmy wogole .
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Jestem zła/zły

Postautor: olga » czwartek 05 cze 2014, 22:25

Prawie na pewno nie będzie się psuła. To co prawda tylko urządzenie, ale jeszcze nie słyszałam o wadliwym electroluxie :)

Mają strone po niemiecku, ale mało tam produktów.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Jestem zła/zły

Postautor: Fonsitos » czwartek 05 cze 2014, 22:27

Czekaj czekaj. Electrolux ma to samo wzornictwo zmywarek i pralek jak Bosh lub Siemens. Poczekaj, poszperam i coś napiszę. No a te dwie marki to już w Niemcach gdzieś znajdziesz.
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Jestem zła/zły

Postautor: Fonsitos » czwartek 05 cze 2014, 22:30

O mam. "Warto pamiętać, ze Bosch=Siemens a Electrolux=AEG i Zanussi ;) " AEG to też Niemcy. Dobrze kojarzyłam. Mój Electrolux już ma 5 lat. Koce, kołdry itd prałam często. Ale ja mam małego zgrabnego do 5 kg. Mi wystarcza. Ale to wiadomo, trzeba pod potrzeby. Mam też zmywarkę i też jest boska.

Generalnie, jak Samsung Ciebie oleje, to nie kupiłabym nic od nich. Coś nie mam zaufania. Elektronika typu telefon, telewizor czy coś to jeszcze. Ale pralki, lodówki, zmywarki - nie.e.
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Jestem zła/zły

Postautor: Sissi » czwartek 05 cze 2014, 22:32

Poczekam dziewczyny ,mam na razie w czym prac jako tako jak bedziecie miec na miary na te elektroluksy w niemcach bede wdzieczna jak sie nie uda poszukam w necie w polsce i Malzon mi kupi w polsce :)
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Jestem zła/zły

Postautor: olga » czwartek 05 cze 2014, 22:35

Fonsi, jaki masz typ? Mój też miałby teraz pięć lat, ale został w starym mieszkaniu i szczerze powiem, żałuję że go nie wzięłam. Nie mogę sobie przypomnieć symbolu; EWT13cośtam chyba.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Jestem zła/zły

Postautor: Sissi » czwartek 05 cze 2014, 22:36

Fosnsi ,Bosha lubie mam zmywarke ,suszarke sa ok pralke mialam samsunga co tak reklamuja teráz w polsce i sie naprawde zawiodlam bo zawsze te firme lubilam a tu przykra niespodzianka :kwas:
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Jestem zła/zły

Postautor: ikxio » czwartek 05 cze 2014, 22:37

w Niemczech electrolux od 2007 uzywa nazwy AEG
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Jestem zła/zły

Postautor: olga » czwartek 05 cze 2014, 22:40

Ja kiedyś miałam TV Samsunga, był bardzo fajny. I prawie wszystkie monitory, też były OK oprócz obecnego. Obecny ma pękającą matrycę (co chwila mam nowe czarne plamy) i jest do niczego. Tak jak Fonsitos nie bardzo jestem przekonana do AGD Samsunga a teraz już się zniechęciłam i do multimediów.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Jestem zła/zły

Postautor: Fonsitos » czwartek 05 cze 2014, 22:43

Nie wiem, czy 9 kg Tobie pasuje... Ale też może nie mają obecnie "cięższych" pralek. http://www.mediamarkt.de/mcs/product/AE ... ?langId=-3

Hmm... EWT 10410w. Koleżanka ma taką rok dłużej? I też jeszcze im śmiga. Jedno co mi powiedział gość w sklepie. Te ładowane od przodu "towaru" wkładać do wysokości 3/4 bębna a te od góry - do takich "mieszadeł" co są na bębnie. W przeciwnym razie - pralka będzie się psuła jako zbyt obciążona. Tak tłumaczył, że w większości przypadków te pralki są porównywalne (ale skreśli takie "polskie" marki jak Amica, Candy, Whirlpool czy Mastercook). A psują się bo ludzie je notorycznie przeciążają.

ikxio, no napisałam, że AEG ma szukać...:D
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Pralki

Postautor: ikxio » czwartek 05 cze 2014, 22:49

tiaa i przy okazji tworzylas nowy watek, tak sie doradztwo rozszerzylo - przegapilam :(
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Pralki

Postautor: Fonsitos » czwartek 05 cze 2014, 22:50

ikxio no wiesz :piwo:

Największe pralki AEG robi 10 kg wsadu. http://www.aeg.de/Products/W%C3%A4schep ... hautomaten
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Następna

Wróć do Inne sprawy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości