Pralki

Moderator: ikxio

Re: Pralki

Postautor: olga » czwartek 05 cze 2014, 22:51

Pod Electroluxem mają do 10kg

Wyguglałam sobie swoją, miałam ewt13620w. Aż mi się tęskno zrobiło, była naprawdę super. Teraz mam "wynajętą" dość zużytą Whirlpoola. jest sprawna i nic jej nie dolega, ale nie ma jak oczyścić zasobnika, głośno chodzi (wypoziomowana), ma mniej kombinacji i gniecie podczas wirowania.

Wydaje mi się, że pralka jeśli jest właściwie użytkowana powinna spokojnie z 10 lat pochodzić.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Pralki

Postautor: Fonsitos » czwartek 05 cze 2014, 22:52

A powiedzcie mi, używacie innych programów niż "40 stopni, bawełna, 700 obrotów, skróć pranie"? :) Bo ja mam jeszcze specjalny do bielizny, firanek i... jeansów. :D
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Pralki

Postautor: Sissi » czwartek 05 cze 2014, 22:56

No kurcze ale samsung mial 12kg sluchajcie wchodzila koldra podwojna i poduszka ,doskonale prala praleczka tu klops taki .
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Pralki

Postautor: ikxio » czwartek 05 cze 2014, 22:57

:wino: wiem :D Fonsitos
ja ma dewoo, 6 kg, dziwne takie, ale mi zalezalo na nieduzej pralce (choc koldra sie miesci) ma tych programow 20 w tym "pranie reczne" :mrgreen:
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Pralki

Postautor: Sissi » czwartek 05 cze 2014, 22:58

Fonsi ja uzywam jeszcze szybkie pranie na 30 stopniach takie przeplukanie dla stanikow ,podkoszulek itp . prawie czystych ale noszonych . Uzywam tez programu reczne pranie do swetrow itp.
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Pralki

Postautor: olga » czwartek 05 cze 2014, 22:59

40/800 z podwójnym płukaniem :) Do białych (głównie bielizna) używam "delikatne". Jeansy i inne takie wrzucam na bawełnę i 1200/40, ścierki kuchenne piorę w 90 stopniach. Rzadko inne ale się zdarza, np delikatną dzianinę daję tylko na "ręczne" i oczywiście bez wirowania ale to odosobnione przypadki.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Pralki

Postautor: Fonsitos » czwartek 05 cze 2014, 23:07

No ja podwójne płukanie często włączam. Czasem delikatne - firanki czy coś. Ręczniki na 60 stopniach i wyższych obrotach. Ostatnio włączyłam nawet pranie wstępne!

A poprzednio miałam pralkę candy, też od góry. Służyła u Niemca, potem jakiś czas u moich rodziców. My ją dobiliśmy. Miała chyba z pińcet lat. Wystawiliśmy ją w niedzielę do południa na śmietnik przed domem. Zaręczam, nie było widać nikogo, ani jednego żulika czy kogoś w okolicach. 30 min później - pralka zniknęła. A śmietnik był wtedy niemal pod oknem, ciężko nam uwierzyć, że nie słyszeliśmy odgłosów jadącej pralki lub ładowania jej na auto jakieś. Kamfora.
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Pralki

Postautor: ikxio » czwartek 05 cze 2014, 23:11

Fonsi, pralka przeszla w piaty wymiar
smietniki nie tylko w Polsce to jakies dziury podprzestrzenne :roll:
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Pralki

Postautor: olga » czwartek 05 cze 2014, 23:13

Podwójnego płukania używam zawsze, nie znoszę jak mi zostają resztki proszku czy płynu na rzeczach.

Przed electrluxem miałam Ardo i tez od góry tylko tak smiesznie - klapa otwierała się na szerszej krawędzi. Najpierw służyła rodzicom chyba z 15 lat, potem trafiła do mnie o działała jeszcze ze trzy. W końcu programator wysiadł i nawet juz nie było można takiego dostać. Zabrali ją panowie, którzy przywieźli electroluxa.

A ciutek odbiegając od urządzeń, w czym pierzecie?
Mój ulubiony zestaw to płyn do prania Kokosal neutral i płukanie w Białym jeleniu. Nie jestem alergikiem chemicznym, ale po nich pranie jest naprawdę mięciutkie i pachnie jakby suszyło się na podwórku na słońcu :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Pralki

Postautor: ikxio » czwartek 05 cze 2014, 23:21

ja piore w takim bezmarkowym plynie o wdziecznej nazwie cztery pory roku (proszki omijam ze wzgledu na to, ze wiekszosc ma zbyt duzo fosforanow, to sie niedoplukuje a ja mam uczulenie) a do plukania koncowego mimosin - jest to handlowa nazwa cocolino, ostatnio aloesowego
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Pralki

Postautor: Sissi » czwartek 05 cze 2014, 23:23

Ja uzywam tylko plynow do prania persil abo ariel no i plyny do plukania kuschel albo lenor ,nie moge w proszku prac bo zaraz jestem cala obsypana jakby uczuleniem ,lubie jak pranie jest miekkie i pachnace ,moja kociarnia z reszta tez :mrgreen:
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Pralki

Postautor: ikxio » czwartek 05 cze 2014, 23:32

Persila uzywalam ostatnio w Polsce (zreszta przywozonego z Niemiec, bo polski do kitu) a Ariela nie moge w zadnej postaci - natychmiast mam uczulenie, a lenora to wieki nie widzialam - tez pewnie sprzedaja pod inna nazwa, bo tu nawet poczciwy MrProper nazywa sie donLimpio czyli czysty pan ;)
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Pralki

Postautor: Fonsitos » czwartek 05 cze 2014, 23:38

Hmm... Wszystko w żelu Persila - ale tylko ten przywożony z Niemiec, oznaczony jako profesjonalny. Jak Diablik na coś siknął to zwykły proszek E, bo po żelu zostawały zapachy. Póki Zosia była nieopierzonym pisklakiem (do 8 miesiąca chyba) - proszek Biały Jeleń. Jej delikatna skóra nie znosiła nawet dzieciowego super-hiper-ekstra antyalergicznego Lovela czy Jelp'a. Także ten. Ale Persilek jest ok. Parę razy ostatnio wyprałam w zwykłym proszku, na podwójnym płukaniu i zaczęły się znów hece ze skórą. Więc odpuściłam eksperymenty. A nie powiem, żelu idzie u nas sporo (twarda woda plus dziecię, które jest dzieckiem :) ), a drogawy jest. I żadnych zmiękczaczy z tego samego powodu zosiowego. A osobnych prań to ja robić nie będę. Jeszcze nie zwariowałam.
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Pralki

Postautor: Sissi » czwartek 05 cze 2014, 23:51

Odpowidnikiem niemieckiego persila jest te Spee niemiecki taki z liskiem niemcy go lubia jednak najlepszy antyalergicznym jest proszek w plynie frosch (zabka ) na bazie tylko naturalnych srodkow i ekologiczny naprawde przepieknie pachnie pranie ,jest wogole duza gama srodkow tej marki do czyszczenia itp. ja sobie osobiscie tez chwale .
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Pralki

Postautor: Fonsitos » czwartek 05 cze 2014, 23:52

Siostra tę żabę polecała, ale tą niemiecką, nie kupowaną w Polskich sklepach. To nie jest nowość, koncerny zaprzeczają, ale są różnice w produktach kierowanych na różne rynki.
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Pralki

Postautor: olga » piątek 06 cze 2014, 06:43

Nie wiedziałam, że żaba jest też w postaci proszku do prania. Chętnie używam płynu do mycia powierzchni i płynu do naczyń tej marki, można dostać w Rossmanie albo Naturze
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Pralki

Postautor: Sissi » piątek 06 cze 2014, 07:44

Z zaby sa jeszcze sliczne plyny do plukania prania min.taki bialy jest dla dzieci i alergikow ,jest niebieski o zapachu morskim i rozowy o zapachu kwiatow .Sa plkyny do mycia szby ,toalety ,lazienke ogole cala seria do utrzymywania czystosci w domu .Teraz kochani otwieraja amazon we wroclawiu wiec bedziecie mogly dziwczyny zamawiac produkty w niemieckim amazonie np.proszki ktore lubicie itd. :)
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Pralki

Postautor: Sissi » poniedziałek 09 cze 2014, 19:10

Now iec kochani napisalam do samsung w sprawie tej mojej nieszczesnej pralki i dostalam szoku bo napisalam w piatek a w sobote dostalam odpowiedz o samsunga ze biora koszty wymiany wszystkiego na siebie i ze przepraszaja itd i ze automatycznie wysalaja tego e-maila do serwisu samsunga i ze serwis ze mna sie skontaktuje w sparwie terminu naprawy :D nie moglam uwierzyc i czytalam tego e.maila ze100 razy jutro zaraz dzwonie do serwisu bo dzisiaj u nas swieto i wolne .
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Pralki

Postautor: olga » poniedziałek 09 cze 2014, 19:33

No to fajnie. Firma szanuje klienta :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Pralki

Postautor: bungula » poniedziałek 09 cze 2014, 20:37

No, to się zdziwiłam :shock: , bo byłam pewna, że nie odpowiedzą.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inne sprawy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron