Radio internetowe [urządzenie]

Moderator: ikxio

Radio internetowe [urządzenie]

Postautor: sierpówka » piątek 06 cze 2014, 23:08

Używa ktoś radia internetowego. Jak to chodzi? Jak się szuka stacji (w kompie wchodzi się na stronkę i klika "graj")?
Zastanawiam się nad kupnem takiego radia do kuchni (skoro internet jest taki szybki i bezprzewodowy)...
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: Radio internetowe [urządzenie]

Postautor: olga » sobota 07 cze 2014, 06:49

Chyba technicznie bardziej to wygląda jak odtwarzanie przez winampa lub podobny program, który w przypadku radia został umieszczony w osobnej obudowie.

Ja chyba na razie pozostanę przy zwykłych falach, są bardziej stabilne.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Radio internetowe [urządzenie]

Postautor: Sissi » sobota 07 cze 2014, 23:43

Sierpowka ,jezeli chesz sluchac radia internetowego to pytanie najpierw na czym? jezeli na kompie to szukaszz stacji i sciagasz aplikacje odpowiednia do kompa i systemu operacyjnego ,jezeli sluchasz na tablecie tak samo i taka samo jak na komorce proste i latwe, jakby co sluze pomoca bo ja juz slucham ladnych kilka lat . Jezeli kupisz radio z interentem to szukasz poprostu stacji zapamietujesz i leci na biezaco jak stacja naziemna . Nie trzeba nic instalowac itd .dzisiaj to juz norma i aplikacje na kompy sa za darmo ,
tu daje przykladowa aplikacje do sciagniecia
http://www.radiozet.pl/Aplikacje-Radia-ZET
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Radio internetowe [urządzenie]

Postautor: sierpówka » niedziela 08 cze 2014, 11:24

Na smartfonie i kompie wiem jak. Chodzi mi o osobne urządzenie - rodioodbiornik internetowy. Do kuchni. Smartfony mają kiepskie głośniczki i , wiadomo, bateria ma ograniczony czas. Tak pytam , czy ma ktoś doświadczenie. Na allegro już patrzyłem. Cholera, ceny są wysokie. No i nie doszedłem do tego, czy te radia odbierają stacje bezpośrednio z sieci , czy z komputera/smartfona (tak jak np. głośniki blutuf )....
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: Radio internetowe [urządzenie]

Postautor: olga » niedziela 08 cze 2014, 12:19

Znalazłam testy w komputerświat, jest tu też krótki opis działania tych urządzeń, którego wynika, że odbierają niezależnie od komputera, musi być tylko dostęp do sieci.
http://www.komputerswiat.pl/testy/sprze ... nt-ip.aspx
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Radio internetowe [urządzenie]

Postautor: Sissi » niedziela 08 cze 2014, 13:01

sierpowka ,no ja ma takie radio ktore chodi na Lan i na WiFi ,marki sony . Tak jak Olga pisala wystarczy tylko zeby byl dostep do sieci i to wszystko . Ja slucham nonstop polskich stacji wlasnie prze radio internetowe ,tak samo mozna sluchac normalnie z eteru ,ja jestem bardzo zadowolona :)
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe


Wróć do Inne sprawy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron