Rozmowy na różny temat.

Rozmowy na każdy temat

Moderator: ikxio

Re: Rozmowy na różny temat.

Postautor: caryca » sobota 06 paź 2018, 21:10

Moja kochana wnusia w swojej pracy magisterskiej, na stronie gdzie składała podziękowanie dla promotorki napisała również podziękowanie dla babci, czyli mnie, za wszelką pomoc i motywację. Nie ukrywam, że bardzo mnie to wzruszyło. A moja pomoc w jej wypadku ograniczała się do zakreślania na czerwono błędów stylistycznych- sama musiała je do skutku poprawiać i do załatwiania potrzebnych jej książek, przedłużania ich zwrotu.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Rozmowy na różny temat.

Postautor: Alexa » czwartek 18 paź 2018, 17:33

Jechałam dzis z miasta zabytkowym tramwajem-siedzenia i podłoga drewniana. Fajnie sie jechało choc trochę trzęsło.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Rozmowy na różny temat.

Postautor: ikxio » czwartek 18 paź 2018, 18:54

ja takie pamietam - jeszcze dodatkowo mialy kabine motorniczego z obu stron, zeby nie musiec zawracac.
jest w Lodzi Muzeum MPK http://www.muzeum.mpk.lodz.pl/tabor_zabytkowy.htm
duzo tam nie maja eksponatow, bo reszta jeszcze po miescie jezdzi ;) do spolki z ponad 30- letnimi tramwajami niemieckimi. :)
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Rozmowy na różny temat.

Postautor: Alexa » czwartek 18 paź 2018, 20:29

Jechałam tym czerwonym.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Rozmowy na różny temat.

Postautor: ikxio » czwartek 18 paź 2018, 21:36

ja pamietam te stare lilpopy - jezdzily jeszcze jak chodzilam do podstawowki na trasach podmiejskich, ale juz pomalowane na czerwono.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Rozmowy na różny temat.

Postautor: caryca » sobota 20 paź 2018, 22:18

Jutro czeka mnie ciężki dzień- zgłosiłam się do Komisji Wyborczej. Nowa ordynacja wyborcza spowodowała, że teraz komisja wyborcza pracuje cały dzień - od 7:00 do 21:00. W poprzednich latach były dwie komisje po 8 godzin. Ale teraz dostaniemy po 300 zł - przedtem 120 zł. Gdyby nie to, że bardzo mi się te pieniądze przydadzą przed zimą, nie podjęłabym się tym razem tego zadania. To już siódmy raz będę sobie w ten sposób dorabiała do mojej skromnej emerytury. Ale to już chyba ostatni raz bo w tym roku kończę 75 lat a wielu uważa, że nasze umysły w tym wieku nie działają sprawnie.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Rozmowy na różny temat.

Postautor: Alexa » niedziela 21 paź 2018, 11:17

Ja kiedyś siedziałam w komisji wyborczej od południa i potem do 1 w nocy bo liczylismy głosy.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Rozmowy na różny temat.

Postautor: ikxio » niedziela 21 paź 2018, 12:01

ja bylam jeszcze za PRL - w dzielnicowej - placic nie placili, ale talon na pralke automatyczna dali (do wyboru jeszcze byla wieloczynnościowa maszyna do szycia i kolorowy telewizor innej marki niz Rubin).
a siedzielismy w sobote - krotkie szkolenie i niedziele godzina przed otwarciem do policzenia glosow. troche sie tych godzin uzbieralo.
czy wtedy az tak wybory falszowano? ludzie glosowali nawet nie wchodzac do kabin, wydaja mi sie, ze nie musiano falszowac.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Rozmowy na różny temat.

Postautor: bungula » poniedziałek 22 paź 2018, 11:53

Za komuny każdy szedł tylko kartę wrzucić, wybory były fikcją.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Rozmowy na różny temat.

Postautor: ikxio » wtorek 23 paź 2018, 00:19

bungula - moznaby sie zapytac dlaczego tak sie dzialo?
czy narod byl az tak zastraszony czy zrezygnowany?
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Rozmowy na różny temat.

Postautor: bungula » wtorek 23 paź 2018, 08:17

Dziwne pytania zadajesz. Za nieobecność na wyborach lub pochodzie pierwszomajowym można było wylecieć z pracy, a dzieci takiego "elementu wywrotowego" nie miały co marzyć o studiach. Teraz paru gamoni biega po ulicach krzycząc DYKTATURA. Pojęcia nie mają co znaczy "dyktatura proletariatu".
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Rozmowy na różny temat.

Postautor: ikxio » wtorek 23 paź 2018, 09:54

troche tamte czasy pamietam, ale w zyciu na pochodzie pierwszomajowym nie bylam i jakos z pracy nie wylecialam.
inna sprawa, ze wspolczesni moldzi ludzie to albo dziadkow nie sluchali, albo zle sie historii uczyli - bo do nich nie dociera co to byla "dyktatura proletariatu" i zycie pod ruskim butem.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Rozmowy na różny temat.

Postautor: Alexa » wtorek 23 paź 2018, 17:35

Bo kiedyś był jeden zdefiniowany wróg z którym się walczyło a teraz ludzie pogłupieli niby od psudowolności wszelakiej-w dupach i głowach się poprzewracało i zapomniało sie jak to było za komuny.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Rozmowy na różny temat.

Postautor: Alexa » sobota 27 paź 2018, 17:20

Ma ktoś może konto w banku ochrony środowiska? chcę zmienic bank i jakoś tak najbardziej mnie ten przekonuje. A może inny bank?
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Rozmowy na różny temat.

Postautor: sierpówka » sobota 27 paź 2018, 23:53

Alexa pisze:Ma ktoś może konto w banku ochrony środowiska? chcę zmienic bank i jakoś tak najbardziej mnie ten przekonuje. A może inny bank?

Bank Ochrony Środowiska to bank z udziałem skarbu państwa (?), o ile się nie mylę. Wada to mała liczba oddziałów no ale w dobie bankowości internetowej i operacji kartami to chyba problemu nie będzie. To co mnie przekonuje, w bankach, to zerowe opłaty za prowadzenie konta, dobre oprocentowanie lokat, sprawna i pewna obsługa internetowa. Wybór banku jest ciężki. Dużo tego. Na pewno nie polecam Geting Banku, bo jest mocno zadłużony. Natomiast najpewniejsze banki, jednak, to banki państwowe. Ja osobiście wierzę w bank, którego nazwy nie pamiętam, ale reklamuje go aktor grający papieża ;)
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: Rozmowy na różny temat.

Postautor: Alexa » sobota 03 lis 2018, 18:14

Aktualnie na forum 52 gości-nikt się nie rejestruje, nikt nic nie pisze. Cholerny FB :ewi:
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Rozmowy na różny temat.

Postautor: caryca » sobota 03 lis 2018, 18:38

Jak widzę te wszystkie osoby które jadąc tramwajem czy autobusem, czy nawet idąc drogą nie zdejmują palca z komórki, to autentycznie robi mi się ich żal. Przecież to pierwszy krok do raka mózgu! A najgorsze jest to, że nikt ich przed tym nie ostrzega bo byłoby to wbrew interesom właścicieli sieci.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Rozmowy na różny temat.

Postautor: Alexa » czwartek 08 lis 2018, 20:56

Jutro o 11.11 cała szkoła śpiewa hymn, dziś robiliśmy kotyliony na wychowawczej.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Rozmowy na różny temat.

Postautor: ikxio » czwartek 08 lis 2018, 23:40

a ja wywiesilam flage, a co bede sobie zalowac? w koncu 100 lat to 100 lat.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Rozmowy na różny temat.

Postautor: caryca » piątek 09 lis 2018, 13:37

ja niestety nie mam flagi i choć na Starym Rynku wydają dziś bezpłatnie flagi, to przy takiej pogodzie jaka jest u nas, nie wyjdę z domu.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

PoprzedniaNastępna

Wróć do O wszystkim po trochu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości

cron