Co teraz robisz?

Rozmowy na każdy temat

Moderator: ikxio

Re: Co teraz robisz?

Postautor: Alexa » piątek 28 gru 2018, 18:32

Rano bylam na targu w Myslowicach a potem w pracy na dyżurze.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Co teraz robisz?

Postautor: caryca » piątek 28 gru 2018, 22:11

Rozkoszuję się nowym komputerem który dostałam od rodzinki na urodziny. Nie mogę się od niego oderwać!To nie to, co mój staruszek który służył mi 12 lat. Nareszcie wiem , że mam szybki internet bo przedtem za taki płaciłam, ale mój komputer nie był w stanie tego zaakceptować.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Co teraz robisz?

Postautor: ikxio » piątek 28 gru 2018, 22:52

no widzisz, teraz to i filmy sobie poogladasz.
a ja tydzien bez telewizji - popsula sie po tych wszystkich awariach zbiorcza antena cyfrowa i czekamy na specjaliste od wymiany spalonych elementow - ponoc gdzies jest, ale zlokalizowac go ciezko - ma wakacje.
ostatetcznie jest net i ksiazki, a TV to ogladalam tylko czasami, wiec specjalnie braku nie odczuwam - niektrore stacje radiowe nadaja analogowo, wiec wiadomosci wyslucham.
i wydaje mi sie, ze zdrowsza jestem bez tych politykujacych gadajacych glow na ekranie?
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Co teraz robisz?

Postautor: caryca » piątek 28 gru 2018, 23:32

Masz rację co do tv- bez jej oglądania człowiek jest zdrowszy. Ja prawie tv nie oglądam- wiadomości mam w internecie. Telewizor jest w moim pokoju i czasem coś oglądają moje dziewczyny. Wtedy oglądam "jednym okiem" a drugim siedzę w komputerze.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Co teraz robisz?

Postautor: Alexa » niedziela 06 sty 2019, 18:43

Oglądam skoki narciarskie.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Co teraz robisz?

Postautor: caryca » niedziela 06 sty 2019, 20:01

głowa mi pęka od nadmiaru wiadomości.
Jedna ze szkolnych koleżanek mojej wnuczki, nieco spóźniona w edukacji, teraz przygotowuje się do matury w liceum wieczorowym / ma uroczego synka/. Jutro zdaje egzamin z j. polskiego- tak to jakoś funkcjonuje, że każdy semestr musi zaliczyć egzaminem z każdego przedmiotu. Wszytko już zdała został j. polski i tu jest problem. Umysł ścisły to z polskim na bakier. /Skąd ja to znam- moje wnuczki/. Dostarczono mi arkusz zagadnień z których musi się przygotować no i oczywiście babcia Weroniki pomoże- no bo jak nie? zawsze pomaga /ma to w genach!/. Od wczoraj siedzę w Młodej Polsce i szczerze mówiąc mam już serdecznie dość.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Co teraz robisz?

Postautor: Alexa » niedziela 03 lut 2019, 10:46

Siedzę na zajęciach,wczoraj miałem do 18,A dziś nie wiem może coś się da skrócić
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Co teraz robisz?

Postautor: caryca » wtorek 05 lut 2019, 00:22

nów dałam się namówić na pomoc studentce i szukam po necie informacji na temat historii róży /kwiatu/ I jak się okazuje wiadomości jest naprawdę niewiele. Przyniosła mi książki w których też są szczątkowe informacje. Na szczęście to tylko jeden z rozdziałów pracy magisterskiej. Resztę musi zrobić sama, bo musi przeprowadzić badania. Wynik badań też pewnie będę musiała poprawić, żeby to miało ręce i nogi.
Ta dzisiejsza młodzież nie potrafi poprawnie pisać.
Mam jeszcze do poprawienia pracę magisterską z socjologii - promotor nie przyjął, bo jak stwierdził wiadomości jest mnóstwo ale napisane po bałaganiarsku.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Co teraz robisz?

Postautor: ikxio » wtorek 05 lut 2019, 20:48

co do rozy?
poszukaj z tagiem kwiaciarstwo
jesli ma to byc roza rasowa?
polecam duet https://www.youtube.com/watch?v=C5vSYWPyJzE
z tym, ze prawdziwa roza nie jest czarno biala a pąsowa, lodyge ma bez kolcow
a i nie jeczy do mikrofonu ;)
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Co teraz robisz?

Postautor: caryca » środa 06 lut 2019, 00:23

To jest praca z kosmetologii ale pierwszy rozdział to historia i rodzaje róży. Potem będą już wyniki badań nad kosmetykami z róży.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Co teraz robisz?

Postautor: bungula » środa 06 lut 2019, 09:35

Niech dziewczyna weźmie się do roboty, a nie zawraca Ci głowy, że mało materiału. Leniuch, niech śmiga do biblioteki i przejrzy naukowe bazy danych Scopus i WoS. Po wrzuceniu hasła "origin of garden roses" w 3 s znalazłam:
    Damania, A.B., The mystical history of the rose - The Queen of flowers, Asian Agri-History, Volume 14, Issue 4, October 2010, Pages 303-318
    Karlik, J., Flint, M.L., Golino, G. (2009) Healthy Roses, p. 35. ANR, Oakland, California, USA
Godzina w bibliotece i ma materiałów po pachy. Jak mnie wkurzają takie bezmyślne leniuchy, możliwości prawie nieograniczone w dostępie do wiedzy, a im się nawet nie chce przejść do biblioteki :ewi:
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Co teraz robisz?

Postautor: caryca » środa 06 lut 2019, 15:01

Akurat wiem, że dziewczyna siedziała w czytelni biblioteki prawie 3 godziny- była z nią moja wnuczka. Korzystały z pomocy pań bibliotekarek i przyniosły raptem 4 książki. W każdej z nich dziewczyny znalazły po 2- zdania.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Co teraz robisz?

Postautor: Alexa » środa 06 lut 2019, 21:35

Położyłam się do łóżka bo jestem wykończona, jeszcze tę przeziębienie.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Co teraz robisz?

Postautor: ikxio » środa 06 lut 2019, 22:26

bungula teraz to każdy ma jakieś kłopoty w stylu, ze przeczytać dwa zdania ze zrozumieniem treści to wysiłek godny co najmniej złotego medalu olimpijskiego
a niestety pisanie za kogoś? myślenie nie boli
róż czy róża? wygląda na to, ze bez wódki z porządną zakąską się nie da? :mrgreen:
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Co teraz robisz?

Postautor: caryca » czwartek 07 lut 2019, 00:18

Teraz młodzież nie umie pisać. Takie jest to nasze szkolnictwo oparte na testach. Wystarczy skreślić odpowiednią pozycję na kartce z testem i już jest ok.
Pomagam studentom poukładać ich wiadomości w logiczną całość, bo tylko tak można im pomóc. Wiadomości mają mnóstwo, badania do swoich prac wykonują sami, tylko potem mają trudności z opisaniem wyników.
Przeważnie pomagam im w czasie pisania pracy licencjackiej czy magisterskiej. Tak jest łatwiej bo każdy rozdział jest ze studentem czy studentką omawiany. Nie mają potem żadnych problemów z egzaminem końcowym.
A teraz, oprócz pomocy przy zebraniu wiadomości do I-go rozdziału koleżance mojej wnuczki, to mam do przerobienia pracę magisterską która zawiera mnóstwo wiadomości ale są one źle ujęte. Takie coś robię po raz pierwszy i nie jest wcale łatwe.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Co teraz robisz?

Postautor: bungula » czwartek 07 lut 2019, 09:35

caryca pisze:Teraz młodzież nie umie pisać. Takie jest to nasze szkolnictwo oparte na testach. Wystarczy skreślić odpowiednią pozycję na kartce z testem i już jest ok.

To prawda, jakby w szkole nie pisali żadnych wypracowań.
Kiedy jestem bezpośrednim opiekunem inżynieranta lub magistranta wręcz wymuszam na nich, żeby najpierw zrobili porządny konspekt całej pracy. Zaplanowali wszystkie rozdziały i hasłowo wypisali co ma zawierać każdy z nich. Marudzą i męczą się straszliwie, ale nie odpuszczam, mają panować nad całością od początku do końca, odsyłam do poprawki tak długo, aż nie zrobią tego w sposób zadowalający. Na koniec zawsze przychodzą podziękować, bo stwierdzają, że po tych męczarniach pisanie pracy jest dużo łatwiejsze.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Co teraz robisz?

Postautor: caryca » czwartek 07 lut 2019, 13:30

Masz rację. "Moi" studenci muszą robić to sami i dopiero po uzyskaniu akceptacji promotora, mogę zacząć im pomagać -ubrać w sensowne zdania to co wiedzą i co chcą umieścić w pracy. Nikt nie może mi zarzucić, że piszę prace za studentów. To oni przekazują mi swoją wiedzę, której dzięki systemowi nauki w gimnazjum i szkole średniej, nie potrafią prawidłowo przelać na papier. Czasem tylko pomagam szukać informacji i to w zasadzie tylko wtedy, gdy dotyczy to dziedzin nauki na których się znam. Tu w tym wypadku- jestem fanką historii i chętnie szukam potrzebnych wiadomości. Już właściwie wszystko mam i dziś wieczorem studentka będzie u mnie żeby to przedyskutować i ustalić co napisać. Ona ma dość ciężką sytuację bo przez całe studia musiała pracować a i teraz na ostatnim roku niestety pracuje po 8 godzin, głównie w noc. Moja wnuczka też przez całe studia pracowała, ale na ostatnim roku postarałyśmy się z córką żeby mogła skupić się tylko na nauce.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Co teraz robisz?

Postautor: Alexa » niedziela 10 lut 2019, 11:55

Upiekłam murzynka.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Co teraz robisz?

Postautor: caryca » niedziela 10 lut 2019, 13:23

A ja przed chwilą skończyłam to co miałam zrobić z pracy magisterskiej i wysłałam dziewczynie. Ona pewnie teraz śpi po nocce ale popołudniu przyjdzie do mnie na ostateczną konsultację.
Teraz muszę zająć się moimi kwiatami, podmianą wody w akwarium i zrobieniem specjalnej potrawy /kawarnyp- wg przepisu mojego ś.p. męża/ dla mojej wnuczki - prosi o to od tygodnia.
Tak więc dzień mam wypełniony po brzegi.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Co teraz robisz?

Postautor: Alexa » czwartek 14 lut 2019, 19:23

Dzisiaj spędziłam pół dnia w urzędzie wojewódzkim w wydziale paszportowym-poszłam złożyć wniosek o nowy paszport. Myślałam że dziś będzie mało ludzi bo te durne walentynki, ale było dużo rodziców z dziećmi. Przy odbiorze zarezerwuję sobie kolejkę na dzień i konkretną godzinę przez internet.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

PoprzedniaNastępna

Wróć do O wszystkim po trochu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości