Co teraz robisz?

Rozmowy na każdy temat

Moderator: ikxio

Re: Co teraz robisz?

Postautor: olga » środa 14 cze 2017, 22:47

Zrobiłam dziś domowe masło i chleb. Masło wyszło świetnie ale chleb przerósł i mi się zapadł. Pewnie będzie zakalec :(
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Co teraz robisz?

Postautor: ikxio » czwartek 15 cze 2017, 14:14

pierwszy raz pieklas chleb? tak w piekarniku czy maszynce?
ja z robieniem ciast drozdzowych i na zakwasie pozegnalam sie dosc dawno bo to pewniak, ze minie wyjdzie (a pizzy nie lubie) i bazuje na kupowanym pieczywie. rzadko szarpne sie na jakies rogaliki. biszkopt to tak, ubijany zaparzany i robiony jak suflet ( a tez dodaje odrobine proszku do pieczenia dla pewnosci)
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Co teraz robisz?

Postautor: olga » czwartek 15 cze 2017, 14:29

W piekarniku, drugi raz w życiu. Z ciastami drożdżowymi nie mam problemów ale chleb to najwyraźniej inna bajka..
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Co teraz robisz?

Postautor: ikxio » czwartek 15 cze 2017, 18:24

ja sie zastanawialam nad kupnem takiej maszynki do wypieku chleba (w lidlu to mieli), ale w koncu machnelam reka, bo dla mnie samej to wiecej mycia pozniej niz jedzenia.
a zakwas to faktycznie jakos inaczej fermentuje - albo maka byla nieodpowiednia?
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Co teraz robisz?

Postautor: olga » czwartek 15 cze 2017, 20:13

robiłam na drożdżach
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Co teraz robisz?

Postautor: caryca » poniedziałek 19 cze 2017, 14:03

Przed chwilą skończyłam prowizorycznie skracać pożyczony garnitur dla wnuka bo:
Dziś mój 16-sto letni wnuk ma bal gimnazjalny. I jakaś mądra głowa nakazała, żeby chłopcy byli w garniturach. Proszę sobie wyobrazić, ile rodziców może kupić 16-sto latkowi garnitur?. Chłopcu który na ogół rośnie w tempie ekspresowym i obawa, że taki garnitur już we wrześniu, na rozpoczęcie nauki w szkole średniej będzie za mały?
Od liku tygodni córka zaczęła poszukiwania wśród rodziny i znajomych i znajomych tych znajomych, młodzieńca, który odpowiadałby choć w przybliżeniu osobie syna. Na szczęście znalazła, ale garnitur jest b. drogi /2400 zł/ , na szerokość idealny ale długość rękawów i spodni już nie. Skróciłam więc tak tylko przyczepiając nitką, bez zaprasowania. Ale i tak mamy z córką obawy, żeby garnituru czymś nie poplamił. Czymś, co byłoby trudne do wyczyszczenia.
Rozumiem, że na koniec nauki w szkole średniej / studniówka., matura/ garnitur będzie niezbędny. Ale to już na ogół koniec wzrostu młodego chłopca. A teraz? Wnuk przez 6 m-cu urósł 5 cm. i nadal rośnie, choć ma już 180 cm.
I jak tu takiemu kupić garnitur pomijając fakt, że w sklepach z odzieżą dla nastolatków nie ma w zasadzie garniturów w pełnym rozmiarze. Nasi producenci jakoś nie dostrzegają, że nasi chłopcy bywają często b. wysocy i b. szczupli- przynajmniej w tym wieku. Córka próbowała kupić młodemu coś niedrogiego, ale nie znalazła niczego, w co można by go ubrać. Wnuk jest sportowcem i jest "chudy jak patyk" no i dość wysoki.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Co teraz robisz?

Postautor: ikxio » poniedziałek 19 cze 2017, 17:51

i tu pies pogrzebany?
jakby co to sluze pomoca w kwestii wywabiania plam
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Co teraz robisz?

Postautor: caryca » poniedziałek 19 cze 2017, 18:48

Dziękuję. Wnuk przed wyjściem zapewnił, że po Polonezie zdejmie marynarkę bo będzie gorąco i pewnie wszyscy chłopcy tak zrobią. A jeśli wyplami spodnie to się do ciebie zgłoszę po poradę. Spodnie można ewentualnie uprać, ale z marynarką byłby kłopot.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Co teraz robisz?

Postautor: caryca » wtorek 20 cze 2017, 00:31

Wnuk wrócił i mam nagranie na komórce. Pięknie i elegancko wyglądali ci młodzi chłopcy. Ciemne garnitury, białe koszule i czerwone muszki. To był mimo wszystko dobry pomysł. Dziewczęta też były ubrane jednakowo w krótkie kremowe sukienki.
Sądzę, że ta młodzież zapamięta, że na niektóre uroczystości trzeba się odpowiednio ubrać, że nie zawsze można iść w dżinsach i podkoszulkach. I że wspaniale jest gdy wygląda się elegancko.
A garnitur nie ucierpiał.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Co teraz robisz?

Postautor: ikxio » wtorek 20 cze 2017, 22:41

fajnie, ze dziewczyny daly sie ubrac podobnie elegacko - jak zobaczylam film ze studniowki czy jak to sie teraz nazywa corki kolegi (pozny wypadek przy pracy) to nie wiedzialam czy to juz nie jest latynoski burdel
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Co teraz robisz?

Postautor: caryca » środa 21 cze 2017, 12:51

Nie wiem jak wyglądały bale w pozostałych dwóch klasach kończących gimnazjum ale klasa wnuka spisała się na medal. To zasługa przede wszystkim ich wychowawczyni, która cieszyła się dużym autorytetem dla tej rozbrykanej młodzieży. Wiem ,że wnuk często skarżył się na wymogi stawiane przez wychowawczynię ale zawsze robił to, czego wymagała. I z tego co wiem, większość klasy też tak robiła. Przez 3 lata udało jej się doprowadzić do tego, że klasa była zgrana i w miarę zdyscyplinowana.
W piątek uroczyste wręczenie świadectw - znów w garniturach, a potem już żegnaj gimnazjum.
Zobaczymy co będzie dalej. Wnuk dostał się do licealnej klasy sportowej Wielkopolskiego Związku Piłkarskiego,jest też powoływany do reprezentacji a taki zaszczyt przysługuje tylko tym, którzy mają bardzo dobre zachowanie i w miarę dobre oceny. Myślę więc, że wnuk poradzi sobie w tej szkole bo jest świetnym zawodnikiem a ambicja zmusi go do nauki.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Co teraz robisz?

Postautor: bungula » czwartek 22 cze 2017, 08:04

No, no, rośnie nam nowy Lewy :ok:
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Co teraz robisz?

Postautor: caryca » czwartek 22 cze 2017, 12:45

Nie wykluczam takiej możliwości . Byłoby fajnie. Tyle tylko, że jak na razie wnuk gra pozycji obrony a nie ataku. Ale to się może zmienić.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Co teraz robisz?

Postautor: ikxio » czwartek 22 cze 2017, 18:58

jak trafi na dobrego trenera? Ronaldo gwiazdorzy i juz ludzie go maja dosyc
szum medialny idzie na ostro? a tak to pytanie "za ile go sprzedadza" na zasadzie starego dowcipu - goral sprzedal psa za milion, a tak naprawde wymienil na dwa koty za pol miliona? a wybacz caryca moj cynizm - kto na tym zarobi? zarzad klubu bo sobie superpremie wyplaci za udana transakcje
Lewy to przynajmniej umie grac w pilke
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Co teraz robisz?

Postautor: caryca » czwartek 22 cze 2017, 23:06

Żartowałam pisząc, że wnuk może być kiedyś tak dobry jak Lewy. Wnuk nie zakłada, że będzie robił karierę w piłce nożnej. Teraz gra, bo to lubi i wie, że jest w tym dobry. Ale wnuk myśli raczej o kierunku związanym z informatyką lub, ewentualnie z rehabilitacją, jeśli będzie chciał mieć nadal kontakt ze sportem.
Ale on teraz zachwyca się tym, co robi jego siostra która aktualnie ma pracę zleconą / robi ją w domu/ i przetwarza informacje z satelitów i dronów.
Ano, czas pokaże. Jeszce wszystko przed nami.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Co teraz robisz?

Postautor: Alexa » wtorek 27 cze 2017, 21:53

U stomatologa dziś byłam brrr...
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Co teraz robisz?

Postautor: Alexa » piątek 07 lip 2017, 16:25

Siedzę na lezaku pod parasolem przy basenie,potem do niego wskocze
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Co teraz robisz?

Postautor: Alexa » poniedziałek 10 lip 2017, 15:05

Wróciłam z wycieczki po Bałkanach, było jak zawsze super.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Co teraz robisz?

Postautor: ikxio » poniedziałek 10 lip 2017, 18:42

no to teraz czakamy na zdjecia ;)
ale szybko to zlecialo, ani sie obejrzalam.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Co teraz robisz?

Postautor: olga » poniedziałek 10 lip 2017, 18:48

A ja wróciłam z chrzcin z Hamburga. Nie spałam 24 godziny, w tym 14 za kółkiem. Padnięta jestem cały dzień dzisiaj.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

PoprzedniaNastępna

Wróć do O wszystkim po trochu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości

cron