Polityka

Rozmowy na każdy temat

Moderator: ikxio

Re: Polityka

Postautor: ikxio » niedziela 26 maja 2013, 12:37

sierpówka pisze:Ilość wywieszonych flag nie świadczy o sile narodu...

byc moze, ale Hiszpanie mistrzami zostali :-D
a swoja droga to w przyszlym tygodniu moja metropolie czyli Elche bedzie chodzic na rzesach -awansowali do pierwszej ligi. stadion juz maja:
http://www.google.com/imgres?q=futbol+c ... 129&ty=110
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Polityka

Postautor: sierpówka » niedziela 26 maja 2013, 21:37

Jest nowa wiadomość:
natemat.pl pisze:Gen. Andrzej Błasik był w kokpicie tupolewa? Wszystko wskazuje, że to on odczytywał wysokość (...)


Coś w tym może być , bo , chyba, za duże ryzyko z wypuszczaniem takiej informacji...
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: Polityka

Postautor: ikxio » poniedziałek 27 maja 2013, 15:48

sierpówka 10 lat temu , rowniutko od wczoraj rozbil sie w Turcji ukrainski samolot - zginelo 62 hiszpanskich wojskowych - dochodzenie wykazalo - piloci w stanie ulubionym, o zasadach wynajmu tego srodka lokomocji to szkoda gadac, bo ubezpieczony byl w ukrainskiej firmie,ktora dwa dni po wypadku zwinela zagle, dobrze, ze ludzie na wlasna reke ubezpieczyli sie dodatkowo w niemieckiej, balagan z planem kotow niemilosierny, a ze oczywiscie wszystkim z krolem wlacznie spieszylo sie z pokazaniem sie na pogerzebie to po czasie okazalo sie, ze 30 cial (czyli polowa bylo pomylonych (a identyfikacji i sekcji pilnowal hiszpanski lekarz w randze generala, wykonawcami byli nizsi stopniami tez hiszpanscy wojskowi , Turcy zapewnili tylko logistyke) - kilkoma to sie juz nie dojdzie bo zostali skremowani ( za sprawe poszel dowodca i dwoch lekarzy siedziec - ale dopadla go sprawiedliwosc boska - zmarl na raka pare lat temu, a pozostalych dwoch lekarzy potraktowano ulgowo juz sa na wolnosci) . ja sie tylko tak grzecznie zapytam - czy w MSZ polskim o tej sprawie slyszeli? i zadnych wnioskow - no ale stare przyslowie mowi - jak sie czlowiek spieszy to sie diabel cieszy. ja mialam przyjemnosc/nieprzyjemnosc ladowac ostatnio we mgle na lotnisku w Krakowie -niemile odczucie pomimo tego, ze od razu przy starcie w Berlinie nam zapowiedziano, ze jak warunkow nie bedzie to samolot zawraca bo pilot nie samobojca. no ale zadnego generala ani prezydenta na pokladzie nie bylo. :evil:
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Polityka

Postautor: Fonsitos » poniedziałek 27 maja 2013, 16:07

No widzisz, a u nas ideologię się doprawia. Szkoda już gadać.
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Polityka

Postautor: Alexa » piątek 16 sie 2013, 10:26

Od dawna myślę że Polska powinna zawiązać pakt z państwami środowoeuropejskimi, odrzucić amerykańsów i rusiów.Muszę doczytać więcej o Węgrzech, bo ostatnio tam coś było głosno o czyms ale zapomniałam o czym.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... aid=11122a
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Polityka

Postautor: ikxio » piątek 16 sie 2013, 10:39

Alexa- nieobraz sie - to polscy zeslancy stworzyl po czesci Rosje . a le Rosje akceptujaca nie nacjonalizny przygraniczne
a w ogole -ide do winopoju jak wroce? trzymajcie kciuki ;)
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Polityka

Postautor: Alexa » piątek 16 sie 2013, 13:30

Ikxio potęgę rosja zawdzięcza pracy zesłańców , ale oni byli niewolnikami i nic do powiedzenia nie mieli tak jak i dzisiaj szarzy normalni ludzie.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Polityka

Postautor: ikxio » piątek 16 sie 2013, 19:17

Alexa nie myl zeslania za caratu z gulagami - bo to dwie rozne sprawy - za wiki Zazwyczaj polscy zesłańcy stanowili na rosyjskim tle element lepiej wykształcony i rozwinięty cywilizacyjnie, i dlatego też władze carskie niejednokrotnie wykorzystywały ich jako pionierów kolonizacji podbitych przez Rosję terytoriów. Nie do przecenienia jest także wkład jaki wnieśli w badania naukowe tych ziem. a jesli chodzi o traktowanie obywateli to poza szlachta Rosjan i polakow, nie mowiac juz o innych nacjach traktowano tak samo okrutnie.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Polityka

Postautor: olga » piątek 30 sie 2013, 10:23

Mam wrażenie, że tzw. "polityczna poprawność" przybiera patologiczny wymiar: następna reklama wycofana bo... czekolada była biała i to w Europie (Niemcy) a nie w USA.
Czyli przeciętny Europejczyk: białoskóry, pełnosprawny, chrześcijanin, na dodatek heteroseksualny mężczyzna powinien wstydzić się z domu wyjść :evil: A najlepiej niech zamieszka w kartonach swoje mieszkanie odstąpi beżowym/czekoladowym muzułmanom/cyganom/ mającym 11-letnie żony bo oni są DYSKRYMINOWANI!
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Polityka

Postautor: Fonsitos » piątek 30 sie 2013, 10:37

Mnie wkurza w tym wszystkim to, że my jadąc do krajów muzułmańskich przykrywamy ramiona czasem i głowy. A oni tu do nas przyjeżdżają z listą żądań. Itd. itd...

P.S. A masz linka do reklamy?
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Polityka

Postautor: olga » piątek 30 sie 2013, 10:40

Fonsitos pisze:A oni tu do nas przyjeżdżają z listą żądań. Itd. itd...

O to mi własnie chodzi: przyjeżdżają do kogos do domu i zachowują się jak udzielni książęta - człowiek we własnym kraju, we własnym domu nie może poczuć się swobodnie z powodu roszczeniowych intruzów. Widzę tez, że coraz więcej mieszkańców krajów europejskich zaczyna protestować przeciw temu szarogęsieniu sie.

Nie mam, chodzi o czekoladki Ferrero w białej czekoladzie z hasłami "Deutschland wählt weiss" "Yes, weiss can"
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Polityka

Postautor: Sissi » piątek 30 sie 2013, 10:53

W niemcach to juz tylko prawo do zasilkow socjalnych maja tylko kolorowi ,prawdziwy niemiec albo jest bogaty albo zapitala do usranej smierci zeby miec na zycie albo zyje w skrajnej nedzy jezeli nie zadzyl sie dorobic . W samo poludnie wszelkie knajpy obasdzone turasami ,arabami ,jugolami itp. na placach zabaw siedza tatusiowie z dzieciarami (min,po 5 sztuk ) chalas wrzask ,miejsce spotkan dla "bezrobotnych " zyjacych z zasilkow na dzieci ,z socjali na mieszkania itp. jezdzacych jednoczesnie drogimi autami . Jeszcze nie widzialam polaka zeby w poludnie gdzies siedzial na laweczce ,chociat moiwa ze pijacy sa itp ,ale zeby kupic flaszek to musza isc gdzie zarobic ,owszem sa jkies jednostki ktore poprostu te flaszke ukradna i tyle ale w wiekszosci pracuja bo polak nie dostanie zasilku ,nawet jakby mial obywatelstwo ,jest bardzo ciezko ,chyb ze dziecko chore i ijakas trudna sytucja itp.Jezeli byla nawet jaka reklama (nie widzialam jej ani razu ) ktora choc troche dala po nosie tym brudasom to dobrze nie musza jesc bialej czekolady :mrgreen:
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Polityka

Postautor: olga » piątek 30 sie 2013, 11:25

Ja tez tak uważam - jak się kogoś odwiedza to się przyjmuje tego kogoś zasady. Jak się zasad gospodarza nie akceptuje to się wraca na swoje. I nic tu nie ma do rzeczy kolor skóry/wyznanie czy preferencje seksualne.
A gości-chamów każdy ma prawo wielkim kopem w d... z domu wyrzucić.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Polityka

Postautor: ikxio » piątek 30 sie 2013, 11:52

szczerze mowiac to ja mam dosc dziennikow zaczynajacych sie od zakrwawionych, brodatych chlopow, bab w chustach i placzacych arabskich szczeniakow bo gdzies u siebie wojne rozpetali i teraz mamy sie martwic, ze sie wzajemnie wybijaja tylko dlatego, ze durne Brytole wycofujac sie z kolonii rope im zostawili?
a fakt zachowuja sie ostatnio coraz bezczelniej, ale faktycznie jak im w Hiszpanii socjale i inne dodatki ucieli to sporo wyjechalo.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Polityka

Postautor: Fonsitos » piątek 30 sie 2013, 15:55

olga pisze:Ja tez tak uważam - jak się kogoś odwiedza to się przyjmuje tego kogoś zasady. Jak się zasad gospodarza nie akceptuje to się wraca na swoje. I nic tu nie ma do rzeczy kolor skóry/wyznanie czy preferencje seksualne.
A gości-chamów każdy ma prawo wielkim kopem w d... z domu wyrzucić.

No właśnie, w Europie my jesteśmy prostytutkami, nasi faceci nie mają czci i honoru. Ale nasze euro, złotówki czy inne korony to już są cacy. Problem w tym, że wszyscy zgodnie się ich boją. Albo o wpływy z ropy albo o to, że oni zwyczajnie są gwałtownymi, inaczej myślącymi o rozwiązywaniu konfliktów ludźmi.

Z innej beczki, ale w tym samym temacie. W herbie mojej rodzinnej gminy Wągrowiec jest symbol w sumie religijny:
Obrazek

W pewnej wiosce mieszkała rodzina o innym niż najpopularniejsze wyznaniu. Wójt za darmo przeprowadził reformę - na koszt gminy każdy dom dostał tabliczkę - numer domu i rysunek herbu. Całość niezła, estetyczna, na odblaskowej folii. Ci państwo herb zasłonili, bo im wiara nie pozwala. I z jednej strony - w sumie rozumiem, wobec swojego boga są w porządku. Ale co - wegetarianie będą zasłaniać godło państwa bo tam ptak wisi? Trochę zapomnieli, że są mieszkańcami danej gminy, gdzie miasto zostało założone przez cystersów. Nie da się odrzucić chrześcijańskich w sumie podstaw naszego kraju. I co - same kwiatki w symbolach gmin, miast itd. W imię politycznej poprawności? Zdajmy sobie sprawę, że choć idea świeckiego państwa jest mi bardzo bliska, tak historii nie da się zmienić.
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Polityka

Postautor: Alexa » piątek 30 sie 2013, 17:56

U mnie na osiedlu chodziły słuchy że mają sobie stawiać meczet muzułmanie :evil: Niechby mi któryś spróbował wyć o 5 rano z wieży :evil: Na osiedlu mamy ich dom spotkań-wisi tabliczka-żebym nie przekręciła nazwy-coś o dialogu.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Polityka

Postautor: ikxio » piątek 30 sie 2013, 18:14

to taka specjalnosc zdaje sie. Zydzi w Lodzi tez synagoge pod szyldem centrum dialogu chcieli stawiac, ale jakos im kasy zabraklo.
a co do wycia? muezin muezinem, ale zebys uslyszala dzwonoorgany jakie zafundowal sobie proboszcz w osiedlu gdzie kiedys mieszkalam - ponoc sprawa sadowa omalze sie nie skonczylo o halasy bo echo miedzy blokami nioslo lepiej jak w gorach
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Polityka

Postautor: Alexa » piątek 30 sie 2013, 18:27

Tak dialog wg nich to taki dialog że oni mogą wszystko a my nic.
A się porobiło-widać we Francji tą plagę, w Anglii, gdzieś w Belgii opanowali jakaś dzielnicę i zakazali innym obchodów Bożego Narodzenia :evil:
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Polityka

Postautor: caryca » piątek 30 sie 2013, 21:05

A ja trochę z innej beczki. Jest taki pan w naszej polityce który chce u nas wszystko zmienić i zapewnia wszystkich, że na lepsze. Ale ten pan jaki i jego najbliżsi są tak zaślepieni swoją misją, że nie dostrzegają tego jak niewiele wiedzą o realiach życia.
Przykład? Oto dwa: Pan Kaczyńskich stwierdził dziś publicznie / w tv/ że prokuratorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za swoje błędy bo nie podlegają demokratycznie wybranemu rządowi. Więc się pytam od kiedy to w naszym kraju mają miejsce demokratyczne wybory rządu. Przecież ministrowie nie muszą nawet być posłami.
Drugi przykład: kolega pana Kaczyńskiego jest oburzony, że w naszym kraju tylko ci co mają pieniądze zwalniani są od wszelkiej odpowiedzialności karnej bo stać ich na zatrudnienie kilku najlepszych adwokatów a zwykły człowiek jest przez nasz system sądowy gnębiony. Otóż jest to prawda, ale tak jest na całym świecie, we wszystkich państwach, nawet w tych które chlubią się demokracją kilkusetletnią. Wszędzie tam, gdzie jest pieniądz, demokracja idzie do kąta. I bynajmniej nie wymyślił tego Tusk ani jego rząd.
Ludzie PIS-u są tak zaślepieni chęcią zdobycia władzy, że nie dostrzegają śmieszności w swoich wypowiedziach. Boże broń nas od władzy PIS-u.! PO nie jest władzą idealną- ale pokażcie mi taki kraj w którym jakakolwiek władza jest idealna.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Polityka

Postautor: Alexa » piątek 30 sie 2013, 21:22

Cóż, jedni to dżuma, drudzy cholera i jaki mamy wybór?
Zresztą demokracja to rządy hien nad osłami a totalitaryzm rządy sępów nad królikami.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

PoprzedniaNastępna

Wróć do O wszystkim po trochu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości