Rozmowy na różny temat.

Rozmowy na każdy temat

Moderator: ikxio

Re: Rozmowy na różny temat.

Postautor: olga » środa 13 wrz 2017, 21:29

Nie słyszałam. Jestem zdecydowanie antyreligijna, ale ta "poprawność polityczna" doprowadza mnie do mdłości: robienie dobrze jednej grupie społecznej kosztem drugiej. Czy ktoś myśli o tym, że może obraża uczucia chrześcijan w ten sposób?
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Rozmowy na różny temat.

Postautor: Alexa » środa 13 wrz 2017, 21:46

Z herbu klubu piłkarskiego (już nie pamiętam czy realu Madryt)usunięto też krzyż(wczoraj czytałam artykuł ale dziś nie potrafię go odnaleźć w sieci)
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Rozmowy na różny temat.

Postautor: Fonsitos » czwartek 14 wrz 2017, 10:47

To jak pokazują Egipt to powinni wymazać Sfinksa i Piramidy. ;)
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Rozmowy na różny temat.

Postautor: ikxio » czwartek 14 wrz 2017, 13:45

z tymi krzyzami to komus na glowe padlo - za malo zle, za duzo jeszcze gorzej...
niedawno byla "afera" jak Real Madryt usunal krzyz na koronie z logo klubu - glownie za wzgledow merkantylnych - jak sie chce miec i sponsorow to tudno od nich wymagac, zeby sprzedawali muzulmanom gadzety klubowe z krzyzem (co ciekawe w Dubaju dalej uzywaja niezmienionego logo) , bo przeciez antychrysty moga sie nim poparzyc? dobrze, ze tylko na gadzetach przeznaczonych na rynek islamski i dla jednego sponsora.
ale to nie pierwszy raz kiedy krzyz z korony znika - jak w 2014 mieli spnsora - bank narodowy Abu Dhabi to w ogole tez to nastapilo. ale wyszlo na to, ze lepiej stracic jednego sponsora niz tysiace jak nie setki tysiecy kibicow na calym swiecie...
ze juz o "cudownym" zniknieciu serduszka WOSP z kurtki jednego z rozmowcow TVPiS nie wspomniec?
glupio Lidl zrobil, bo zeby bylo jeszcze smieszniej ta swiatynia na Santorini jest zdaje sie prawoslawna?
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Rozmowy na różny temat.

Postautor: ikxio » czwartek 14 wrz 2017, 13:47

Fonsitos, Sfinks i piramidy to inna epoka...
ale chyba trzeba sie cieszyc, ze wspolczesni Egipcjanie na piramidach jeszcze polksiezyca nie umiescili i nie dobudowali minaretow - jak to stalo sie z Hagia Sophia?
bo kiedys ruskie jak nic Sfinksowi by na czole przykleili czerwona gwiazdke ;)
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Rozmowy na różny temat.

Postautor: Fonsitos » czwartek 14 wrz 2017, 15:05

Ja wiem, że inna epoka, ale jednak symbole religijne. ;)
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Rozmowy na różny temat.

Postautor: Alexa » czwartek 14 wrz 2017, 17:15

Ikxio tak w Grecji jest cerkiew prawosławna.
Przypomniało mi się jeszcze co do Bałkanów-Serbia nie uznaje muzułmańskiego Kosowa bo odbyły się tam dwie bitwy sił serbskich(walczyli tam też nasi-słowianie z północy) z siłami osmańskimi. Choć serbowie przegrali to uważają te ziemie za kolebkę serbii i dlatego nie zgadzają się na oddanie kosowa. To tak jakby oddać nasz Grunwald niemcom.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Rozmowy na różny temat.

Postautor: Fonsitos » piątek 15 wrz 2017, 06:59

Bardziej Gniezno. :)
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Rozmowy na różny temat.

Postautor: bungula » piątek 15 wrz 2017, 10:41

A tak z innej beczki, Olga w twoim podpisie dziewczyny uprawiają leżenie synchroniczne? Udało się je tak razem sfotografować, czy to dwa oddzielne zdjęcia? :)
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Rozmowy na różny temat.

Postautor: olga » piątek 15 wrz 2017, 10:47

To stare zdjęcie, z czasów kiedy młodziutka Bruno dosłownie we wszystkim naśladowała Bondi :) Ale tak, to jedno zdjęcie, leżenie synchroniczne zdarza się im do dziś.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Rozmowy na różny temat.

Postautor: Alexa » niedziela 17 wrz 2017, 10:43

Wybieram się od tygodnia do Wrocławia i do sklepu zoologicznego maxizoo w Sosnowcu. Wybieram się jak sójka za morze. Jestem zła że w zeszłą sobotę nie mogłam pojechać a była super pogoda. W maxi zoo chcę kupić nowe karmy na próbę dla kotków czy im posmakuje.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Rozmowy na różny temat.

Postautor: Alexa » niedziela 08 paź 2017, 20:42

Po zwiedzaniu muzeum Śląskiego naszła mnie refleksja: Piękne dzieła sztuki tworzyli artyści do czasów epoki dwudziestolecia międzywojennego. Potem nastąpiła degrengolada i upadek sztuki. Pseudodzieła hasiorów, kantorów i podobnych nadają się tylko do umieszczenia w pałacu strachów w wesołych miasteczkach.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Rozmowy na różny temat.

Postautor: caryca » poniedziałek 16 paź 2017, 01:08

Miałam dziś całkiem sympatyczną przygodę. Wracałam z imienin męża wnuczki i poszłam na przystanek szybkiego tramwaju /PESTKI/ na dworzec zachodni. Z tego przystanku odjeżdżają tylko dwa tramwaje i jadą w tym samym kierunku do końca. Gdy byłam na przystanku niemal natychmiast podjechał tramwaj. Ale chwilę wcześniej musiał przyjechać jakiś pociąg, bo nagle na przystanku znalazło się mnóstwo studentów z neseserami, plecakami, dużymi torbami. O tym, że wejdę do tramwaju raczej nie było co marzyć. Aż tu nagle młody chłopak i towarzysząca mu dziewczyna wychodzą z tramwaju i proszą, żebym ja weszła. Za 8 minut miał jechać następny tramwaj, więc mówię, że dziękuję, ja poczekam. Ale to oni stwierdzili, że poczekają a ja mam jechać. No to weszłam do tramwaju i po chwili ktoś łapie mnie za ramię i mówi, że tu obok jest dla mnie miejsce siedzące. Byłam naprawdę mile zaskoczona, Dodam tylko, że choć podobno nie wyglądam na swój wiek ,ale chodzę korzystając z pomocy kuli no i mam całkiem siwe włosy.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Rozmowy na różny temat.

Postautor: olga » piątek 20 paź 2017, 21:19

Dziś, wracając od ojca, mijałam pewien przystanek autobusowy. Było dość późno ale siedziała na nim spora grupka młodzieży. I po prostu gadali sobie. Aż mi się przyjemnie zrobiło; wiele lat temu na tym samym przystanku spędzałam z kolegami mnóstwo czasu, i tak mi się miłe wspomnienia nasunęły na całą drogę do domu :)
No i fajnie, że przynajmniej wiejskie dzieciaki widzą coś więcej wokół siebie niż ekrany smartfonów
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Rozmowy na różny temat.

Postautor: ikxio » sobota 21 paź 2017, 17:34

to prawda, olga
w jakis nieuchwytny sposob mlodzi ludzie maja dosc bycia standardem.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Rozmowy na różny temat.

Postautor: Alexa » niedziela 29 paź 2017, 18:18

Zmiana godziny i teraz wcześniej jest już ciemno.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Rozmowy na różny temat.

Postautor: ikxio » poniedziałek 30 paź 2017, 00:04

przespalam sie z ta godzina - mogloby tak zostac
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Rozmowy na różny temat.

Postautor: caryca » piątek 03 lis 2017, 00:27

Wczoraj miałam okazję skorzystania z wypożyczalni samochodu na minuty. Wracałyśmy takim samochodem z cmentarza. To o wiele tańsze niż taksówka. Fajna rzecz.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Rozmowy na różny temat.

Postautor: olga » piątek 10 lis 2017, 21:35

Co sądzicie o zakazie handlu w niedzielę? Ludzie się burzą, buntują, protestują a ja jakoś w ogóle nie czuję parcia, nie to nie, i tak rzadko robię jakieś zakupy w niedzielę a naprawdę to mały problem zaopatrzyć się w tygodniu. Poza tym jestem pewna, że sieci bardzo szybko wynajdą jakąś furtkę i ominą przepis.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Rozmowy na różny temat.

Postautor: Alexa » piątek 10 lis 2017, 21:42

Ja się zastanawiam jak ludzie i gdzie będą spędzać wolny czas w niedzielę, armagedon dla 90% społeczeństwa.
Ja lubię wolne dni jak np 11 listopada czy inne bo sklepy zamknięte i nie słychać hałasujących ludzi i ich samochódów.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

PoprzedniaNastępna

Wróć do O wszystkim po trochu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

cron