Rozmowy na różny temat.

Rozmowy na każdy temat

Moderator: ikxio

Re: Rozmowy na różny temat.

Postautor: sierpówka » sobota 04 mar 2017, 08:11

caryca pisze:Nie znałam tego portalu, zajrzałam i stwierdzam, że jest świetny.

To serwis informacyjny utworzony/współtworzony przed byłą dyrektorkę programu III Polskiego Radia (usunięta przez PiS) i przyjaciół dziennikarzy. W planie było również utworzenie radia. Może się uda....
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: Rozmowy na różny temat.

Postautor: ikxio » sobota 04 mar 2017, 19:20

akcja prowadzi do kontrakcji, a internet tak do konca ocenzurowac sie nie da...
na szczescie
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Rozmowy na różny temat.

Postautor: Fonsitos » poniedziałek 06 mar 2017, 01:26

sierpówka pisze:Zaczynam śledzić portal informacyjny: http://koduj24.pl/category/aktualnosci/

A mi szkoda na WSZYSTKIE portale informacyjne zdrowia i czasu. I to nie jest kwestia świadomości, orientacji politycznej itd. Po prostu to wszystko to jeden wielki ściek i ściema.
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Rozmowy na różny temat.

Postautor: sierpówka » poniedziałek 06 mar 2017, 11:21

Fonsitos pisze:A mi szkoda na WSZYSTKIE portale informacyjne zdrowia i czasu. I to nie jest kwestia świadomości, orientacji politycznej itd. Po prostu to wszystko to jeden wielki ściek i ściema.

To fakt. Od dawna brakuje mi normalnego serwisu informacyjnego, zrównoważonego... pisanego normalnie w sensie: najnowsze wiadomości na górze i przesuwające się z czasem na dół. Bez wplecionych plotek, szokujących ciekawostek, bez zaskakujących nagłówków, głupich filmików, reklam itd.

Od dawna nie śledzę już interii, wp, onetu, o2 i tym podobnych.
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: Rozmowy na różny temat.

Postautor: olga » poniedziałek 06 mar 2017, 12:05

Gdyby chociaż portale i media rzetelne informacje to można by jakoś przecisnąć się przez te hałdy śmieci informacyjnych. A nigdy nie wiadomo co czytasz: fakt, luźną interpretację faktu, czy "prawdę polityczną" tudzież "sponsorowaną".
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Rozmowy na różny temat.

Postautor: ikxio » poniedziałek 06 mar 2017, 18:49

ja niestety jestem skazana na prace "kopciuszka", jak w portalach odrozniac ziarna od plew :)
ale najzabawniejsza czescia tej lektury bywaja jednak komentarze pod newsami - czasem mozna sie ze smiechu poplakac (albo w druga strone)
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Rozmowy na różny temat.

Postautor: Alexa » poniedziałek 20 mar 2017, 21:48

Dzisiaj pierwszy dzień wiosny. A z soboty na niedzielę zmiana czasu :ewi:
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Rozmowy na różny temat.

Postautor: ikxio » wtorek 21 mar 2017, 10:58

ja juz wczesniejsze wstawanie trenuje od dwoch tygodni - jakos tak teraz wschodzi slonce, ze nawet zaluzje nie pomagaja - swieci w twarz i nie pospisz.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Rozmowy na różny temat.

Postautor: sierpówka » wtorek 21 mar 2017, 21:18

Stało się! Od dzisiaj noszę okulary, ech...
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: Rozmowy na różny temat.

Postautor: olga » wtorek 21 mar 2017, 22:36

Na stałe czy do czytania? Ja noszę od siedmiu lat i wciąż mi przeszkadzają :(
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Rozmowy na różny temat.

Postautor: sierpówka » środa 22 mar 2017, 09:16

W zasadzie to potrzebuje do czytania ale kupiłem/zrobiłem sobie progresywne, żeby nie sciągac z nosa. Do dali mann + 0,25 a do czytania, strefę dolną szkieł, +1,5. No i do twgo filtr antyrefleksyjny.
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: Rozmowy na różny temat.

Postautor: ikxio » środa 22 mar 2017, 10:30

ja mam tylko do czytania i to jak druk drobny i kiepskie oswietlenie, nawet nie wiem czy to jest 0,25 czy 0,5 bo optyk i tak koryguje zalecenia okulisty - w koncu okulista jest od leczenia a nie robienia okularow ;)
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Rozmowy na różny temat.

Postautor: olga » środa 22 mar 2017, 11:07

Opisz za jakiś czas jak się te progresy nosi.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Rozmowy na różny temat.

Postautor: sierpówka » środa 22 mar 2017, 21:52

Cały dzień przechodziłem w tych nowych okularach. Dałem radę ;) Trzeba się przyzwyczaić do odnajdywania tych stref do dali i bliży. Na razie jest ok. Nawet jazda samochodem nie sprawiła problenów.
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: Rozmowy na różny temat.

Postautor: bungula » piątek 24 mar 2017, 12:41

sierpówka pisze:Trzeba się przyzwyczaić do odnajdywania tych stref do dali i bliży.

No właśnie, ja się nie przyzwyczaiłam. Wieczne szukanie ostrości doprowadzało mnie do szału. Używam więc dwuogniskowych.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Rozmowy na różny temat.

Postautor: sierpówka » piątek 24 mar 2017, 21:14

bungula pisze:No właśnie, ja się nie przyzwyczaiłam. Wieczne szukanie ostrości doprowadzało mnie do szału. Używam więc dwuogniskowych.

No tak, ale np. w okularach dwuogniskowych nie można kierować autem. Są mniej uniwersalne. Tak przynajmniej doczytałem.
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: Rozmowy na różny temat.

Postautor: bungula » niedziela 26 mar 2017, 10:19

To chyba też zależy od rodzaju wady wzroku. Mam znajomych, którzy przyzwyczaili się do progresów prawie natychmiast po ich założeniu na nos.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Rozmowy na różny temat.

Postautor: caryca » wtorek 28 mar 2017, 10:19

kobieta zakopywała szczeniaki żywcem, a później uprawiała na nich warzywa .Czy ludzie stali się gorsi od zwierząt?
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Rozmowy na różny temat.

Postautor: ikxio » wtorek 28 mar 2017, 10:35

to juz psychopatka, a potem dziwimy sie skad biora sie dzieci w beczkach po kapuscie czy zamrazarkach?
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Rozmowy na różny temat.

Postautor: caryca » sobota 01 kwie 2017, 17:40

Mam pytanie - czy ktoś ma doświadczenie z kuchenną płytą indukcyjną?
Moje mieszkanie musi przejść generalny remont i przy okazji z obecnej kuchni ma być zrobiony pokój. Mamy mieszkanie 3 pokojowe a dorosłych sztuk 4. Najpierw zakładaliśmy sprzedaż mieszkania i kupienie 4-ro pokojowego. Ale na mieszkanie w nowym budownictwie córka musiałaby zaciągnąć kredyt hipoteczny żeby pokryć różnicę w cenie, a na to za bardzo nie mamy ochoty. Nie chcemy obciążać mieszkania kredytem hipotecznym no bo....a nuż widelec, zabraknie dochodów na jego spłatę.
Zdecydowaliśmy więc zrobić remont tego co mamy i z części dużego pokoju wydzielić aneks kuchenny. Pokój ma 25 m2 więc jest z czego zrobić kuchnię. Sęk w tym ,że będą problemy z wentylacją, bo kominiarz może, a raczej to pewne, nie zgodzi się na wentylację łamaną. Stąd propozycja zainstalowania płyty indukcyjnej.
Moje obawy dotyczą rachunków za prąd. Nie mam pojęcia jak to w praktyce wygląda. Czy rachunki są wtedy bardzo wysokie?
Za takim rozwiązaniem przemawia fakt, że za większe mieszkanie byłby czynsz większy o około 100 zł. miesięcznie no i raty za kredyt co najmniej 100 000-czny. Rata za kredyt na remont który weźmie córka to ok. 500 zł. miesięcznie. przez 6 lat.
Córka twierdzi, że dadzą radę. Ale ja boję się rachunków za prąd. Czy mam rację? czy rachunki będą niebotyczne?
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

PoprzedniaNastępna

Wróć do O wszystkim po trochu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości