Cieszę się że...

Rozmowy na każdy temat

Moderator: ikxio

Re: Cieszę się że...

Postautor: ikxio » wtorek 12 wrz 2017, 09:54

u mnie jak padnie prad to wody w kranie nie mam
ale basen to w kazdej urbanizacji jest - co prawda w tym klimacie trzy dni i masz bajorko- oczko wodne a po tygodniu pierwsze zbiory rzesy wodnej i ewentualnie mewy i drobne rybki czy inne kijanki - to akurat wiem bo basen byl oprozniany do remontu - a calej wody nie wypompowuje sie na raz ;)
caryca, ciesze sie ze idzie ci dobrze - optymizm bliznich mnie nastawia pozytywnie do swiata
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Cieszę się że...

Postautor: caryca » wtorek 12 wrz 2017, 15:24

Tak, na razie jestem pełna optymizmu. Gorzej będzie jak zacznie się spłacanie kredytu. A jeszcze gorzej gdy po 26-stym września przyjdzie rachunek za prąd. Ostatni odczyt był pod koniec maja. W czasie remontu "chodziły" wiertarki. piły, szlifierki i inne narzędzia. Teraz po 4-rech miesiącach to rachunek może być niebotyczny.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Cieszę się że...

Postautor: ikxio » środa 13 wrz 2017, 11:40

to sie zgadza. narzedzia budowlane to pozeracze pradu, wiec rachunek moze byc malo ciekawy.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Cieszę się że...

Postautor: caryca » poniedziałek 13 lis 2017, 21:17

Kiedy przed tygodniem reanimowano mój komputer zaczęłam marzyć o tym, żeby podłączyć do niego głośniki, które podczas remontowego wte i wewte się znalazły. W moim komputerze ta część która odpowiada za głos już od kilku lat nie działa a ja bardzo chciałabym posłuchać czasem takiej muzyki jaką lubię. No i mam już głośniki. Co prawda jeden nie działa a drugi trochę rzęzi ale to rzężenie ginie gdy jest muzyka. Wczoraj i dziś wyszukiwałam swoje ulubione melodie i piosenki i mam już: Halleluje w wyk. Cohena i wersję polską, Rzekę marzeń Kozidrak, arie Pavarottiego, Domingo, Carrerasa, kilka różnych ulubionych polskich piosenek- Villas, German,Niemen, "Taniec z szablami", "Titanik", polonez w kilku wykonaniach, Bolero, Ciszę, i Ptaki. Wszystko oczywiście dzięki You Tubie.
Wspaniale czyta mi się słuchając np. Bolero, Ciszę.
Bardzo mi tego brakowało. Za kilka dni być może dostanę głośniki w lepszym stanie ale i tak to co mam sprawia mi dużo radości.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Cieszę się że...

Postautor: Alexa » niedziela 08 kwie 2018, 18:17

Dowiedziałam się że otwarto sklep maxizoo w Katowicach.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Cieszę się że...

Postautor: olga » niedziela 08 kwie 2018, 19:27

Będzie gdzie zostawić pieniądze ;)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Cieszę się że...

Postautor: Alexa » sobota 14 kwie 2018, 20:00

Nie zrywa mi dziś netu. W poniedziałek ma przyjśc technik z nowym modemem.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Cieszę się że...

Postautor: ikxio » piątek 04 maja 2018, 19:00

cywilizacja do mnie zawitala - zalozyli tablice swiatlowodowa - jak dobrze pojdzie najpozniej na poczatku lipca wreszcie bede miala porzadny internet :) :) :)
Alexa - jak dobrze widzialam router potrzebuje zasilania sieciowego?
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Cieszę się że...

Postautor: Alexa » piątek 04 maja 2018, 20:30

Ixio sa rautery przewodowe i bezprzewodowe.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Cieszę się że...

Postautor: ikxio » wtorek 08 maja 2018, 11:58

to akurat najmniejszy problem, juz sie dowiedzialam - kabel swiatlowodowy poprowadza przez kanal telefoniczny, wiec zadnych smieciowych na scianach nie bedzie, a obok gniazdka telefonicznego mam pradowe wiec tylko troche miejsca na polce zrobic i zadnych rewolucji nie bedzie. tylko TV smarta jednak kupie (i tak musze wymienic - ciagle straszy dziadek kineskopowy z dekoderem - tak duzo telewizje ogladam) , bo bede miala dostep do netflixa i streamu.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Cieszę się że...

Postautor: Alexa » poniedziałek 18 cze 2018, 21:35

Cieszę się bo zapisałam się na wycieczkę organizowaną przez zarząd ogródków działkowych do Wrocławskiego zoo. W przyszłym tygodniu jadę.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Cieszę się że...

Postautor: Alexa » wtorek 26 cze 2018, 19:55

Kupiłam dzis na targu słodziutkie truskawki-od razu poznać że Polskie.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Cieszę się że...

Postautor: Alexa » niedziela 26 sie 2018, 11:41

Cieszę się że wczorajsza wycieczka do Wrocławia się udała-nie padało, choć jak wyjeżdzaliśmy z Katowic to akurat się rozpadało, padało też na trasie ale Wrocław powitał nas słoneczkiem. Po pierwszej części zwiedzania i rejsie statkiem po Odrze zjadłam pyszne pierogi na obiad w Starym Młynie na rynku, potem zwiedzaliśmy ogród japoński, halę stulecia. Na wiosnę ma być znowu wycieczka do Wrocławia, mam nadzieje że w weekend kiedy nie będę miała zajęc na podyplomówce.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Cieszę się że...

Postautor: caryca » niedziela 26 sie 2018, 20:20

Miło przeczytać, że udała ci się wycieczka. Wiosną musisz koniecznie pojechać by zobaczyć Panoramę Racławicką. Naprawdę warto.
A ja spędziłam trochę nocy w poznańskiej Palmiarni - była Noc w Palmiarni. Nie byłam zbyt długo, bo jednak moje serce nie wytrzymuje takiego ciężkiego powietrza , ale to co zobaczyłam było przepiękne. Już drugi raz byłam nocą w Palmiarni i za każdym razem wybieram do obejrzenia coś innego.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Cieszę się że...

Postautor: ikxio » poniedziałek 27 sie 2018, 15:42

ze juz mamy z glowy fiesty lokalne. cisza i spokoj do grudnia.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Cieszę się że...

Postautor: ikxio » poniedziałek 01 paź 2018, 12:43

pospieszylam sie z ta radoscia - zapomnialam o swiecie lokalnym - ale choc patrona ma zacnego bo swietego Franciszka z Asyzu.

ale fajnie bylo - na szczescie jest to swieto organizowane w dwa kolejne weekendy (juz sie skonczylo) i specjalnie zameszania w tygodniu nie bylo, ale pogoda nie za bardzo - cos burzowe to lato, a wlasciwie poczatek jesieni.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Cieszę się że...

Postautor: Alexa » środa 10 paź 2018, 19:35

Właśnie przeczytałam o pokazie kotów w Silesi Center 10 listopada.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Cieszę się że...

Postautor: caryca » czwartek 18 paź 2018, 14:46

Moja wnuczka zdała dziś egzamin magisterski. Nie ukrywam, że bardzo się cieszę.Wnuczka w swojej pracy oprócz podziękowania dla promotorki, napisała również podziękowanie dla babci, czyli mnie, za pomoc w napisaniu tej pracy.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Cieszę się że...

Postautor: ikxio » czwartek 18 paź 2018, 18:55

no to pogratulowac wnuczce - jak ten czas leci - jeszcze niedawno na studia zdawala...
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Cieszę się że...

Postautor: caryca » czwartek 18 paź 2018, 21:46

a mnie się stale wydaje, że niedawno zdawała maturę. Chyba dlatego, że zdanie matury było trudniejsze niż ten dzisiejszy egzamin. Wtedy emocje budziło zdanie matury z j. polskiego bo dla "ścisłowca" to był wyczyn. Teraz, gdy praca magisterska została przyjęta to ten końcowy egzamin to raczej formalność.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

PoprzedniaNastępna

Wróć do O wszystkim po trochu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości