Allegro - sprzedaż/kupno

Rozmowy na każdy temat

Moderator: ikxio

Allegro - sprzedaż/kupno

Postautor: sierpówka » sobota 19 sty 2013, 19:27

To ze starego forum. Nadal aktualne. Może się komuś przyda, rozwieje wątpliwości itp. Oczywiście można rozpocząć dyskusję o tej formie sprzedaży :)
natemat.pl | Skarbówka przeszuka aukcje na Allegro - będą kontrole | Łukasz Głombicki pisze:Izba Skarbowa we Wrocławiu zamówiła aplikację, dzięki której będzie miała dostęp do danych wszystkich aukcji na Allegro od 2007 roku. Oficjalnie ma to pomóc w wykrywaniu dużych transakcji, od których nie odprowadzono podatku, jednak każdy, kto regularnie sprzedaje i kupuje na jednym z portali grupy, może mieć do czynienia z Urzędem Skarbowym (...)

Jak powiedziała NaTemat Iwona Sługocka, z wrocławskiej Izby Skarbowej, urzędu nie interesują zwykli użytkownicy, a osoby prowadzące działalność. - Nam chodzi o osoby, które nie zarejestrowały działalności gospodarczej, a w internecie prowadzą działalność handlową i nie odprowadzają od tego podatków – Zgodnie z przepisami, firmę powinna założyć każda osoba, która prowadzi działalność w sposób zorganizowany i ciągły, ale również, jeżeli ma zamiar kontynuowania takiej działalności (...)

Sprawa dotyczy również wszystkich kupujących. Jeżeli nasz zakup na Allegro był droższy niż 1000 złotych, mamy dwa tygodnie, by zgłosić się do najbliższego urzędu skarbowego i zapłacić 2 procent podatku od transakcji. Izba podkreśla, że nie zamierza uprzykrzać życia zwykłym użytkownikom, a cała operacja dotyczy nieuczciwych sprzedawców (...)

Osoby handlujące na Allegro, które sprzedają rzeczy starsze niż pół roku i należące do „majątku prywatnego” są, według orzeczeń Naczelnego Sądu Administracyjnego i Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, zwolnione z podatku. Chyba, że kupiły dany przedmiot z zamiarem jego sprzedania – a wtedy muszą, zgodnie z przepisami, zapłacić podatek dochodowy. – Jeżeli kupił Pan samochód i stwierdził, że za pół roku go sprzeda, zarabiając na tym, będzie Pan musiał zapłacić podatek -powiedział nam Pośniak (...)

http://natemat.pl/358,skarbowka-przeszuka-aukcje-na-allegro-beda-kontrole

NOWOŚĆ - jak kupować bez rejestracji...
Allegro pisze:Szybka decyzja - szybki zakup

Spodobał Ci się jakiś przedmiot na Allegro i chcesz go kupić od razu? Nie ma problemu! W naszym serwisie możesz kupować, nawet jeśli nie masz konta. Wystarczy, że podasz swój e-mail. Przez cały proces przeprowadzimy Cię krok po kroku, a wszystko potrwa zaledwie kilka minut.

Co można kupić bez rejestracji?

Bez rejestracji możesz kupować poprzez opcję Kup Teraz! we wszystkich transakcjach z PayU, do końca których pozostało więcej niż godzina. Zakupu w pojedynczej ofercie możesz dokonać również przez koszyk.

Zakupy bez rejestracji – to proste!

Kliknij w Kup Teraz!, podaj adres e-mail i swoje dane oraz wybierz sposób zapłaty. Potem odbierz maila i zapłać za przedmiot zgodnie z naszymi wskazówkami. Pamiętaj, żeby dokonać wpłaty możliwie szybko - dopóki sprzedający jej nie otrzyma, wybrany przez Ciebie przedmiot może kupić ktoś inny.
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: Allegro - sprzedaż/kupno

Postautor: Alexa » piątek 15 lut 2013, 19:14

Dzięki Sierpówka, ale nie wiem co to paypal nie mam tam konta.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Allegro - sprzedaż/kupno

Postautor: sierpówka » piątek 15 lut 2013, 20:49

Na allegro jest PayU. Jest to pośrednik w płatnościach. Mogę krótko opisać jak ja korzystam...
Kupuję jakiś przedmiot (klikam guzik: KUP TERAZ), wybieram sposób płatności za pomocą PayU. Na liście dostępnych banków wybieram mój - EuroBank. Zostaję przekierowany na stronę logowania do banku. Po zalogowaniu mam już gotowy przekaz pieniężny. Muszę tylko wpisać hasło jednorazowe i kliknąć: WYKONAJ. Dostaję potwierdzenie na mejla, że wysłałem pieniądze i , później, że sprzedający już je ma. Czekam na towar (wcześniej określam, przy zakupie sposób dostarczenia). To tak w skrócie. W PayU jest więcej możliwości lecz ja korzystam tak jak wyżej...
Aaaa, wcześniej trzeba aktywować usługę PayU.. podać dane , nr bankowego konta, określić parę różnych innych szczegółów. Oczywiście w systemie krok po kroku :)
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55


Wróć do O wszystkim po trochu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

cron