PR, polityka i socjotechnika

Rozmowy na każdy temat

Moderator: ikxio

PR, polityka i socjotechnika

Postautor: sierpówka » niedziela 28 kwie 2013, 19:55

Jak to się robi | 2006 Polska | Dokument
Dostępny też na YouTube.
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: [Film] Fajny film wczoraj widziałem/widziałam

Postautor: Fonsitos » niedziela 28 kwie 2013, 22:17

Widziałam. Rzeczywiście warto obejrzeć. Ale oczywiście nic konkretnego nie jest pokazane. :)
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: [Film] Fajny film wczoraj widziałem/widziałam

Postautor: sierpówka » poniedziałek 29 kwie 2013, 19:57

Jak nic... Z filmu jasno wynika, że ludzie w masie są debilowaci. Zeby oddziaływać trzeba poznać psychikę debila. Uczciwością , byciem sobą nic się nie zdziała...
Za każdą partią ktoś stoi, od wizerunki i manipulacji, i kalkuluje na chłodno. W bankach, korporacjach, salonach samochodowych jest tak samo. Czasami jestem w placówce banku i zawsze wita mnie uśmiechnięta kobieta, nie, nie ta przy komputerze. Jest taka co chodzi jak wolny elektron. No człowiek se myśli , że ona tak tylko dla niego a ona do wszystkich tak... ....

Jako lekturę uzupełniającą polecam: "Sztuka podstępu. Łamałem ludzi, nie hasła" Kevina Mitnick'a. To książka jest w dobrych bibliotekach, są wznowienia w księgarniach , mam również w pliku pdf dla zainteresowanych. To klasyka.
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: [Film] Fajny film wczoraj widziałem/widziałam

Postautor: ikxio » poniedziałek 29 kwie 2013, 20:04

sierpówka to z tlumem to juz doczekalo sie opracowania - najladniej i prosto ujal to batiuszka Stalin - w pewnym momencie zostajemy statystyka, taka prymitywnie liniowa (rachunek prawdopodobienstwa i statystyka jako taka to moje hobby) a ludzie w masie? ja nie mam sie za debilke, ale jest cos takiego jak histeria tlumu - wtedy lepiej uciekac bo zadepcza
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6772
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: [Film] Fajny film wczoraj widziałem/widziałam

Postautor: sierpówka » poniedziałek 29 kwie 2013, 20:10

Ale jak słuchasz przemówienia i jak ktoś zacznie klaskać to też klaskasz :lol:
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: [Film] Fajny film wczoraj widziałem/widziałam

Postautor: ikxio » poniedziałek 29 kwie 2013, 20:17

sierpówka nie - ostatni raz w tlumie bylam w Czestochowie jak nasz papiez przyjechal , to byl 83 czerwiec i tez nie klaskalam bo od tego rece bola
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6772
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: [Film] Fajny film wczoraj widziałem/widziałam

Postautor: Fonsitos » poniedziałek 29 kwie 2013, 20:21

Ale sierpówka, to o czym pisał Mitnick jest nieco innym tematem (nieco, bo kreowanie wizerunku partii/polityków a socjotechnika dla zdobycia informacji to inna para "kaloszów"). Pisałam, że w tym filmie nic nie pokazali bo nie pokazali nic nowego, nic odkrywczego. Przede wszystkim nie pokazali CO DOKŁADNIE robili. Tyle tylko że pokazali że wszystko to kreacja, po angielsku PR a po naszemu relacje międzyludzkie - jak my chcemy żeby nas widzieli. Każdy przeciętnie samodzielnie myślący człowiek widzi co i jak. Ostatnia tego typu akcja. Ogłoszenie przez premiera Tuska, że owszem, Matki I Kwartału będą objęte rocznym urlopem macierzyńskim. Ja cieszę się niezmiernie, bo po pierwsze, urodziłam córcię w styczniu, a po drugie dość się w ten ruch społeczny zaangażowałam. I wkurza mnie niezmiernie tabun ludzi, którzy czy to w rozmowach czy to na FB mówią mi, czy piszą w komentarzach pod info na ten temat że to wszystko populizm i dbanie o wizerunek Tuska, któremu lecą notowania w dół. No ale ja to wiem. Altruizm w polityce? No błagam. Kto wierzy w takie rzeczy powinien dać się związać w białą bawełnę i przeprać trochę mózg. Co innego że bardzo się cieszę że takie dbanie o wizerunek zaszło bo być może na tym skorzystam. Cyniczne? Pewnie tak. Sporo ludzi pisze mi "teraz wiesz na kogo głosować". Owszem, wiem - na nikogo nie oddam swojego głosu bo wszyscy po jednych "pinundzach".
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: [Film] Fajny film wczoraj widziałem/widziałam

Postautor: sierpówka » poniedziałek 29 kwie 2013, 20:21

Ikxio,Słuchasz i myślisz na chłodno? :lol:
Fonsittos, "Sztukę podstępu" poleciłem jako lekturę uzupełniającą. Myślę , że to się i tak wszystko płynnie łączy. Polityka, wyciąganie informacji, wizerunek. Chodzi tylko o mechanizmy i przykłady... ...
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: [Film] Fajny film wczoraj widziałem/widziałam

Postautor: ikxio » poniedziałek 29 kwie 2013, 20:30

sierpówka pisze:Słuchasz i myślisz na chłodno?

ja popieram Fonsitos bo ma racje - na dzisiejszych politykow i prawodawstwo to tylko cynizmem po glowach zlodziejom. i miec hobby, jakies starocie w domu,zeby nie zwariowac od tych nowoczesnosci, dbac o siebie i najwazniejsze - nie dac sie zjesc w kaszy.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6772
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: [Film] Fajny film wczoraj widziałem/widziałam

Postautor: Alexa » poniedziałek 29 kwie 2013, 20:39

Na studiach miałam komunikacje społeczną, socjologię, wszelką psychologię, testy na ludziach też robiłam.
Nie patrzę na tłum bo nie lubię być w tłumie owieczek(obrażam zwierzątka owieczki teraz)zawsze sama podejmuje decyzję bez czyiś podopowiedzi i wskazań.A polityka zawsze była i będzie brudna.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10717
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: [Film] Fajny film wczoraj widziałem/widziałam

Postautor: sierpówka » poniedziałek 29 kwie 2013, 20:50

Alexa, polityka brudna była, jest i będzie. Grunt , żeby z grubsza znać mechanizmy od kuchni. Teraz odejdę od polityki, bo ona się przewija, w dyskusji, jako jeden z przykładów oczywiście, bo jest obecna. Strasznie mnie wkurza jak na szkoleniach (czasami je mam) jakiś trener próbuje nas urabiać, chce wywołać ogólny entuzjazm i takie tam inne zachowania. Brrrr. No ja się nie nadaję :lol: Kiedyś dałem się wrobić, dawno, jak byłem szczawiem (22 lata) w spotkanie Amway. No, zobaczyłem debili na własne oczy, tłum debili...
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: [Film] Fajny film wczoraj widziałem/widziałam

Postautor: Alexa » poniedziałek 29 kwie 2013, 20:55

Mnie się zawsze włącza "żarówka z alarmem"jak ktoś próbuje mi wmówić coś zadarmo, że coś łatwo i szybko przyjdzie itp.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10717
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: [Film] Fajny film wczoraj widziałem/widziałam

Postautor: sierpówka » poniedziałek 29 kwie 2013, 21:04

A tak nawiasem mówiąc fejsbuk to też jest tłum ludzi :roll:
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: [Film] Fajny film wczoraj widziałem/widziałam

Postautor: olga » poniedziałek 29 kwie 2013, 21:26

sierpówka pisze:A tak nawiasem mówiąc fejsbuk to też jest tłum ludzi :roll:


raczej tłum nicków i lajków. Jeszcze bardziej zdepersonalizowany niż tłum. Swoją drogą: nie mam konta na fejsie i nie planuję.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5709
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: PR, polityka i socjotechnika

Postautor: sierpówka » poniedziałek 29 kwie 2013, 22:11

Też nie mam , najgorsza rzecz jaka się może przydarzyć to założyć konto na fejsbuku i podobnych :roll: :lol:
Biuro informacji zgromadzonych...
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: PR, polityka i socjotechnika

Postautor: ikxio » poniedziałek 29 kwie 2013, 22:44

a ja mam dla korespondencj, FB i Nasza Klasa pomogly mi odnalezc i skontaktowac sie z dawnymi znajomymi , okazuje sie, ze Polacy zaludnili te ziemie no ale ja pokolenie emigrantow- tyle za na FB mam zero znajomych , a chetnych kowalskich po prostu ignoruje
sierpówka pisze:l: Kiedyś dałem się wrobić, dawno, jak byłem szczawiem (22 lata) w spotkanie Amway. No, zobaczyłem debili na własne oczy, tłum debili...
ja dostalam list od znajomych . i to szczawiu nie obrazaj - jakie to amwaye kokosy daja robic?
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6772
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: [Film] Fajny film wczoraj widziałem/widziałam

Postautor: bungula » wtorek 30 kwie 2013, 09:39

Fonsitos pisze:... Sporo ludzi pisze mi "teraz wiesz na kogo głosować". Owszem, wiem - na nikogo nie oddam swojego głosu bo wszyscy po jednych "pinundzach".

To co wcześniej napisałaś w swoim poście, a czego ja nie wycytowałam, to prawda, ale odcinając się i nie głosując też ulegasz manipulacji na społeczności, co więcej nie jesteś tego świadoma, a o to dokładnie chodzi, żebyś nie była. Manipulowanie frekwencją to również wpływanie na wynik wyborów. Zbiorowość można dzielić na grupy według różnych kryteriów np: wiekowe, poziomu wykształcenia, czy miejsca zamieszkania. Statystycznie w poszczególnych grupach przeważa jakiś typ światopoglądowy. Jeżeli ludzie z którejś z grup nie pójdą głosować, automatycznie ich światopogląd przestaje mieć znaczenie, a zyskują pozostałe. Czyli zniechęcając jednych, a zachęcając innych można uzyskać pożądany wynik.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3668
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: PR, polityka i socjotechnika

Postautor: Fonsitos » wtorek 30 kwie 2013, 09:50

Uczestniczę czynnie w każdych wyborach. Ostatnio (co też zarzuca się że to głupota) oddałam głos nieważny, czyli skreśliłam więcej niż jednego kandydata.
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: PR, polityka i socjotechnika

Postautor: Alexa » wtorek 30 kwie 2013, 10:00

Mnie wkurza że przy każdych wyborach jakis aktorzyna, pseudogwiazdka estrady wmawia ludziom na kogo odda głos i na kogo mają głosować.
To samo tyczy się reklamowania banków, sieci telefonii komórkowej itp.U mnie jest odwrotny skutek-mnie to zniechęca właśnie do takiego banku, telefonii.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10717
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: PR, polityka i socjotechnika

Postautor: bungula » wtorek 30 kwie 2013, 10:13

Fonsi, a czym się różni nieoddanie głosu od oddania głosu nieważnego? To przecież wsparcie dla odmiennego światopoglądu.
Alexa, przez dokonywanie jakiegokolwiek wyboru ulegamy manipulacji, tego nie da się uniknąć.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3668
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Następna

Wróć do O wszystkim po trochu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości

cron