Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ...

Rozmowy na każdy temat

Moderator: ikxio

Re: Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ..

Postautor: arthrawn » poniedziałek 16 gru 2013, 21:10

dziękuję za dobre słowo :) w sumie nieraz potrzebuję strzał w "papę"...ale niestety tak jest, że w dni okołoświąteczne dopada mnie smutek...
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ..

Postautor: Sissi » poniedziałek 16 gru 2013, 21:22

Arthrawn ,kazdy kto przeszedl wiele i stracil bliskich tak ma .
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ..

Postautor: edyta.g » poniedziałek 16 gru 2013, 21:31

Też mam te nastroje przedświąteczne i mam ochotę przewinąć kartki w kalendarzu ale się nie da niestety ...
Obrazek
Awatar użytkownika
edyta.g
Cztery Koty
 
Posty: 462
Rejestracja: środa 27 lis 2013, 18:17
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ..

Postautor: arthrawn » poniedziałek 16 gru 2013, 22:18

edyta.g pisze:mam ochotę przewinąć kartki w kalendarzu ale się nie da niestety ...

To byłoby super...
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ..

Postautor: arthrawn » poniedziałek 16 gru 2013, 23:02

dziś zrobiłem bigos świąteczny...zapakowany w słoiki poczeka do BN, sylwestra i urodzinki Małej :)
kapustę z grzybkami zrobię w wigilię...
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ..

Postautor: Sissi » poniedziałek 16 gru 2013, 23:11

Ja tez zrobilam dzisiaj bigos na swieta z grzybkami i sliwkami taki staroploski ,wlasnie sie studzi jutro znowu go podgrzeje i do zamrozenia ,na razie idzie na balkon :) zrobilam jeszcze fasloke po bretonsku bo mi wendlini boczku zostalo wiec bedzie na sylwestra jak znalazl :-D
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ..

Postautor: caryca » wtorek 17 gru 2013, 18:22

Zrobiłam dziś 60 ruskich pierogów i 40 z kapustą z grzybami. Przygotowałam też częściowo zupę z suszonych i innych owoców. Jutro posmażę śledzie do octu.Dziś już nie mam siły.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ..

Postautor: Alexa » wtorek 17 gru 2013, 18:30

Ja zawsze przygotowuję dopiero dzień przed wigilią jedzonko, a bigos to na nowy rok-po świętach.
Denerwują mnie wszechobecne reklamy związane ze świętami a szczególnie banków -weź pożyczkę, jakby najważniejsze było żeby kupować najdroższe prezenty. Najlepsze są te dane z serca i wcale nie drogie. Wkurzra mnie ciągłe wysłuchiwanie kolęd i gra na nastrojach.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10728
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ..

Postautor: olga » wtorek 17 gru 2013, 19:17

Mnie w tym roku tez jakos wszystko przeszkadza. Nie mam chęci na żadne święta.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5716
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ..

Postautor: bungula » wtorek 17 gru 2013, 22:08

Faktycznie przesadzają, też nie lubię anglojęzycznych piosenek świątecznych.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3671
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ..

Postautor: edyta.g » wtorek 17 gru 2013, 22:38

A my z Nelką ubieramy jej pierwszą choinkę :) Chociaż tyle z tych Świąt :)
Obrazek
Awatar użytkownika
edyta.g
Cztery Koty
 
Posty: 462
Rejestracja: środa 27 lis 2013, 18:17
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ..

Postautor: caryca » środa 18 gru 2013, 01:13

U mnie w wigilię będzie rodzina syna tak więc będzie 10 osób. Synowa przeszła 3-cią od października operację i nie będzie w stanie nic zrobić. Dlatego przyjadą do nas. Tak więc znów będzie tak jak kiedyś- syn z rodziną i córka z rodziną. Tylko męża już nie ma. To będzie druga wigilia bez Niego.
Na pewno będzie nam smutno ale trochę lżej niż przed rokiem- mąż zmarł 4 grudnia.
Na wigilii będzie też chłopak mojej najmłodszej wnuczki- jest z Tajwanu i od 14-tego jest już w Poznaniu.
W ubiegłym roku też był w święta u mojej wnuczki. Przylatuje 2-3 razy w roku na kilkanaście dni.
A swoją drogą to ta znajomość jest bardzo ciekawa. Poznali się 2 lata temu w parku gdzie wnuczka była ze swoim psem. Ona miała wtedy 15 lat, on 19. Latem wnuczka spędziła u jego rodziców 2 tyg. On kupił już w Poznaniu mieszkanie ale jeszcze 2 lata nie może opuścić swojego kraju- musi odbyć służbę wojskową, bo gdyby tego nie zrobił- już nigdy nie mógłby tam wrócić.
Dodatkowego nakrycia jednak nie będzie. Nie zniosłabym widoku pustego miejsca. Jeszcze nie. Może kiedyś.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ..

Postautor: edyta.g » środa 18 gru 2013, 21:02

To faktycznie ciekawa znajomość :)

To są moje pierwsze Święta bez taty - tata zmarł 1 sierpnia tego roku ... I do dziś nie potrafię się z tym pogodzić. Na te Święta idę do Teściów potem w pierwszy dzień Świąt do Siostry. Mama wyjechała także Święta - nie Święta. Przykre trochę to wszystko ale dużo pisania i wyjaśniania. A to Forum dla Naszych pociech a nie wypłakiwania się ... Mam nadzieję, że szybko zlecą i wrócimy do "normalności" ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
edyta.g
Cztery Koty
 
Posty: 462
Rejestracja: środa 27 lis 2013, 18:17
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ..

Postautor: olga » środa 18 gru 2013, 21:17

Edyta, moja mama zmarła niecały miesiąc temu. Najchętniej wyrzuciłabym święta do kosza, nie chcę ich już nigdy obchodzić, stały się po prostu wolnymi dniami w kalendarzu.
PS - miejsce na wypłakanie się też jest. Koty kotami, ale forum jest przede wszystkim dla nas.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5716
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ..

Postautor: edyta.g » środa 18 gru 2013, 21:26

Olga czyli doskonale się rozumiemy ... Nic tylko przewinąć dni w kalendarzu... Ja zazwyczaj tylko ze względu na Tatę obchodziłam Święta - chorował 7-8 lat. Dla Niego przychodziłam, uśmiechałam się sztucznie do innych przy stole. Wielkanoc robiłam u mnie jak mama zza granicą siedziała (nic nowego...) Także On mnie "trzymał" przy stole. A teraz ... jak widzę jak znajomi radośnie szykują Święta, mówią o rodzinnych wypdach to tu - to tam, Świętowaniu, Pasterkowaniu wspólnym to mam ochotę usiąść w kącie gdzieś, schować i płakać ...
Obrazek
Awatar użytkownika
edyta.g
Cztery Koty
 
Posty: 462
Rejestracja: środa 27 lis 2013, 18:17
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ..

Postautor: Alexa » środa 18 gru 2013, 21:48

Dziewczyny wiem że żadne słowa nie pocieszą was, ale może choć mały promyczek zaświeci się w głębi serca jak będziecie wiedziały że ktoś ciepło o was myśli(znaczy się moja skromna osoba)
Życzę wam aby te święta szybko wam przeleciały.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10728
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ..

Postautor: Sissi » środa 18 gru 2013, 22:34

Olga ,Edyta i Caryca ,wspolczuje wam dziewczyny i wiem jak jest ciezko wam ,sama to przeszlam nie mam juz rodzicow ,wiem kochane ze o bliskich osobach ktore odeszly nigdy sie nie zapomni i zawsze kiedy przyjda swieta beda nasi bliscy wracac w naszych myslach ,wspomnieniach i beda zawsze z wami w wigilie i zawsze obok was bo sa w waszych sercach . Ja choc juz tyle lat minelo nadal widze mame jak zywa ,usmiechnieta ,korzatajaca sie przy pieczeniu plackow ,kiedy buszowalaysmy w sklepach na bazarze za ciuchami ,kiedy razem chodzilýsmy do biblioteki ,na lake itd . Kartki w kalendarzu same sie przewina kochane ani sie objerzycie a minie 10,15,20 lat i wiecej...czas plynie szybko.
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ..

Postautor: caryca » środa 18 gru 2013, 22:49

Edyta, Olga wiem jak ciężko będzie wam w te święta. I jeszcze przez następne też. Minął rok, za kila dni święta i znów bez mojego męża.
Moi rodzice zmarli już 30 lat temu. Przedtem jednak to ja wyfrunęłam z rodzinnego domu i przyzwyczaiłam się do spędzania świąt bez nich. Z rodzicami spędziłam takich świąt zaledwie 25 a z moim mężem 44.
Trudno się z tym pogodzić ale zawsze łatwiej, gdy jest ktoś, kto rozumie nasz ból.
Słusznie zauważyła Olga- to forum jest nie tylko dla naszych czworonogich przyjaciół ale przede wszystkim dla nas. Tu możemy się wyżalić i tu znajdujemy słowa pocieszenia i otuchy.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ..

Postautor: ikxio » czwartek 19 gru 2013, 13:13

Olga az mnie scisnelo jak to napisalas.
ja tate stracilam 7 lat temu, meza 6 - sissi - mezem to sie spedza nastepne - pomylilas wiek z iloscia swiat chyba ;) - ale to nie jest wazne - dla mnie te 6 lat swiat bez slubnego to nie swieta - choc trzymam minimum tradycji kolacji - kot wcina krewetki ja barszczyk z uszkami
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6777
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ..

Postautor: edyta.g » czwartek 19 gru 2013, 20:04

Ja dzisiaj rozkleiłam się na dobre i chyba dotarło do mnie, że idą Święta po życzeniach w pracy.. Chciałam uniknąć siedzenia przy stole i służbę za kogoś mieć ale widzę, że nie tylko ja nie lubię tego klimatu..
Obrazek
Awatar użytkownika
edyta.g
Cztery Koty
 
Posty: 462
Rejestracja: środa 27 lis 2013, 18:17
Lokalizacja: Kłodzko

PoprzedniaNastępna

Wróć do O wszystkim po trochu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości