Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ...

Rozmowy na każdy temat

Moderator: ikxio

Re: Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ..

Postautor: ikxio » piątek 20 gru 2013, 12:56

ciemno, zimno od wczoraj sciana wody z nieba
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ..

Postautor: Fonsitos » piątek 20 gru 2013, 13:42

Ciemno i zimno? U Ciebie? Bana dawno nie dostałaś. :D
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ..

Postautor: ikxio » piątek 20 gru 2013, 14:20

:oops: Fonsi nawet w najlepszej rodzinie sie zdarza
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ..

Postautor: caryca » piątek 20 gru 2013, 16:49

Zrobiłam kapustę z grzybami i bez grzybów i wrzącą włożyłam do słoików zkręcając i stawiając do góry dnem aż do wystygnięcia. Tak robię z wielu potrawami np. z nie zjedzoną zupą czy kapustą. Tak zrobione można przez kilka dni trzymać w lodówce i nic się z jedzeniem nie dzieje.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ..

Postautor: edyta.g » piątek 20 gru 2013, 20:19

Ja w tym roku nie robię NIC, Piekę jedynie babkę z cynamonem i marchewką. A tak to idę na gotowca do narzeczonego rodziców ...
Obrazek
Awatar użytkownika
edyta.g
Cztery Koty
 
Posty: 462
Rejestracja: środa 27 lis 2013, 18:17
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ..

Postautor: caryca » sobota 21 gru 2013, 00:53

No, niektórzy to mają się dobrze.........
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ..

Postautor: ikxio » sobota 21 gru 2013, 07:51

wiecie co? mialo byc minimum czyli uszka, barszczyk i ryba po grecku plus catering w postaci kaczki po pekinsku - a tu bigosik pachnie, zmagam sie z topologia lodowki i zamrazarki jak swiateczne zapasy pomiescic, a mialo byc tak pieknie? kiedy ja to wszystko zjem?
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ..

Postautor: Sissi » sobota 21 gru 2013, 10:04

Ikxio tak zawsze bywa ze zarzekamy sie ze w nastepnym roku robimy malo jedzenia a potem przychodzi wigilia i ledwo lodowka sie domyka :lol:
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ..

Postautor: ikxio » sobota 21 gru 2013, 10:21

jedyne co odpuszcze to jednak to chinskie zarcie -co prawda zawsze kaczusia byla tradycyjnym daniem na 1 stycznia - bo kaca lagodzi, zoladek wypelnia i nie musisz po sobie talerza wynosic do kuchni
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ..

Postautor: Aga » sobota 21 gru 2013, 11:35

Moje święta też będą smutne. Może nie przeżywam takiego bólu co dziewczyny, ale... Moi rodzice wyjechali na początku grudnia do sanatorium i tam spędzą święta. Jest mi tak dziwnie bez nich, że nie mogę sobie miejsca znależć. Będą to pierwsze moje swieta bez nich. Mam już duże dzieci, więc młoda nie jestem, ale w święta zawsze czułam się jak dziecko. Tym raze m tak nie bedzie i dlatego tak mi smutno.
Nie cieszą mnie przygotownia do nich. Zakupy jeszcze nie zrobione, prezenty nie kupione i wcale mi sie do tego nie spieszy. Wiem, że muszę się sprężyć i przygotować te świeta chociaż dla dzieciaków. Mimo, że one już duże to na pewno na prezent od Mikołaja czekają.
Aga
VIP
 
Posty: 808
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 17:43

Re: Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ..

Postautor: edyta.g » sobota 21 gru 2013, 11:55

Ja też wybieram się na zakupy po prezenty dla Chrześniaków, siostry dzieci i mojego Piotrka rodzeństwa dzieci ale w ogóle nie czuje klimatu tego. Pogoda nie Świąteczna, nastrój nie Świąteczny .. Ale zlecą szybko mam nadzieję :) W Wigilię pracuję tradycyjnie do 15.30, później pójdę do Taty na cmentarz i tylko kolacja zostaje, I i II dzień Świąt zleci, potem Sylwester z Polsatem i po wszystkim :)
Obrazek
Awatar użytkownika
edyta.g
Cztery Koty
 
Posty: 462
Rejestracja: środa 27 lis 2013, 18:17
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ..

Postautor: arthrawn » sobota 21 gru 2013, 20:12

ja ducha świąt nie czuję...jutro msza za rodziców...a wczoraj akcja zakupy...prezenty dla dzieci, to frajda...ogromny wybór...byłem w smyts...jeden problem...tylko kasę mieć, nic więcej...wszystko inne pod dostatkiem...nie jak w czasach mojej młodości...sklep był jeden i nie koniecznie zaopatrzony...potem pół bloku pod choinkę miało to samo...jak w Misiu Barei - tak samo umeblowane salony/duże pokoje...
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ..

Postautor: Sissi » sobota 21 gru 2013, 20:33

Arthrawn ,fakt wtedy wszyscy mieli prawie to somapo dchoinke no chyba ze ktos wykazal sie wlasna inwencja tworcza ale wtedy nie ylo takich skrajnisci jak teráz klujacych badrzo w serce tych biednych dzieciakow ktorzy nawet pomarzyc nie moga o najskromniejszych butach nowych itp a kumple ze szkoly dostaja nowe x -boxy ,tablety ,komory itp .Ciezko tym dzieciakom przejsc takie swieta gdy matka z ojcem goni za groszem zeby moc choc wigilie zrobic ,ehh.... bieda jest tak niesprawiedliwa i zawsze dotyka tych najslabszych.
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ..

Postautor: Sissi » poniedziałek 08 gru 2014, 23:34

No chyba czas odswiezyc temat :D Ja nadal stoje w miejscu z porzádkami swiatecznymi Cale pol chalupy zostalo jeszcze mycia okien wczoraj wypralam tylko zaslonki ,tak wogole to nie chce mi sie nic gotowac i robic na na swieta ,najchetnje to bym zjadla poprostu pizze z prawdziwkami i mozarela popijac czerwonym winkiem :wino: Moze ugotuje barszczyk z uszkami i zrobie tylko salatke ,wedliny dla malzona sie kupi a i ciasto tez moge kupic akurat na nas dwoje (o ile nie bedzie njazadu rodzinki ) to wystarczy . Mam problem bo jeszcze sie nie rozejrzalam za prezentami a tu czas goni ,dla siostry Mama pomysl na taka lampe zurawia ,widzialam fajne i niedrogie w hagebau ,dla Malzona jeszcze nie wiem ,dla brata ,szwagierki i chrzesniaka jeszcze zobacze choc mysle ze akurat tutaj bardziej dam jakies pieniadze bo male dziecko potrze gora a najlepiej jak sami zdecyduja co potrzebuja i kupia ,dla kociarni trzeba jeszcze i dkla szwagra dzieci ,i jak tak pomysle to juz mnie to przeraza . Ciesze sie zawsze jak male dziecko na mysl o zakupie duzej choinki i jej ubieraniu to dla mnie najwieksza atrakcja swiateczna chyba nigdy nie wyrosne z tego :D
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ..

Postautor: olga » poniedziałek 08 gru 2014, 23:38

Dla mnie święta całkowicie straciły znaczenie. Nie mam chęci na jakiekolwiek przygotowania czy zakupy, nie czuję nastroju. Mam jedynie ochotę spytać: święta? a co to takiego?
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ..

Postautor: Sissi » poniedziałek 08 gru 2014, 23:45

Olga ,tutaj akurat nie dziwie sie tobie i bardzo dobrze Cie rozumiem ,dla mojego meza tez to nie za piekny i radosny czas ,dopiero przeciez tez pochowal Mame ,dlatego tez tak nie chce nic sie robic w tym roku ,jednak nie chce zeby sie zamartwial w swieta ,chce zeby choc troche odetchnal od tego wszystkiego zlego co bylo w tym roku ,dlatego ta choinka bedzie i ten barszcz ,prezenty rodzina u mnie dostanie zwlaszcza dzieci . Olga Ty tez dla taty napewno ubierzesz choinke i ugotujesz barszcz ,nigdy nie wiadomo ile nam sie jeszcze tych wspolnych wigili zostalo ,trzeba cieszc sie tym co mamy razem z bliskimi poki sa <3
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ..

Postautor: ikxio » poniedziałek 08 gru 2014, 23:51

dla mnie w tym roku to swieta beda
1º jak uda sie pogadac w necie
2º wywloke choinke z pawlacza
3º ????
4º niech ten rok sie skonczy
5º biblia obiecuje tylko 7 lat chudych, zobaczymy
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ..

Postautor: caryca » wtorek 09 gru 2014, 03:02

Porządków świątecznych nigdy nie robiłam. Po prostu cały rok pilnuję żeby nie dopuścić do zaniedbania czegoś. Okna umyte zanim zrobiło się zimno a firany w moim pokoju piorę co 3-4 tygodnie bo tylko w tym pokoju się pali. A w tym roku to już nawet nie miałabym co sprzątać bo dopiero co skończył się remont.
Mimo tego, że to już trzecie święta bez mojego męża, będzie mi smutno. Pewnie pojadę na cmentarz i trochę sobie popłaczę. A żeby było smutniej to mój "kochany" zięciunio chyba spędzi wigilię i święta u swojej kochanki- małżeństwo córki się rozpada. Są już dla siebie tylko przyjaciółmi. Chyba, że dla syna zostanie w domu.
W tym tygodniu upiekę pierniki, zrobię bigos, ugotuję kapustę / kwaszoną i modrą/ i włożę do słoików. Potem już tylko serniki, gotowaną babę, makiełki, pierogi i barszcz. Ale to już dzień przed wigilią.
W jeden dzień świąt przyjedzie syn z żoną i córkami i kuzyn męża z żoną. Z mojego pokolenia w rodzinie pozostałam tylko ja i ten jeden kuzyn. Reszta przeniosła się na cmentarz. A jeszcze kilka lat temu było nas naprawdę sporo i święta były zawsze huczne i wesołe.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ..

Postautor: Fonsitos » wtorek 09 gru 2014, 10:24

Pfff. Ja zaakceptowałam to co mam na oknach. To co mam w kątach już dawno jest oswojone - a miłe to takie, kosmate. O porządek zadbam jak przestanę zachodzić w ciążę, rodzić i karmić. Teraz musi to poczekać.
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ..

Postautor: Alexa » wtorek 09 gru 2014, 18:36

Jakos w tym roku nie mam powera do robienia porządków, a choinki to nie cierpie ubierać już od dawna.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

PoprzedniaNastępna

Wróć do O wszystkim po trochu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

cron