Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ...

Rozmowy na każdy temat

Moderator: ikxio

Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ...

Postautor: edyta.g » sobota 07 gru 2013, 00:43

Jak u Was z grudniowym zapałem Świątecznym, porządkami, zakupami i szykowaniem? ;)
Czujecie już pomału zbliżające się Święta?
Obrazek
Awatar użytkownika
edyta.g
Cztery Koty
 
Posty: 462
Rejestracja: środa 27 lis 2013, 18:17
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ..

Postautor: bungula » sobota 07 gru 2013, 10:27

Przygotowania idą pełną parą :). Okna i szafki kuchenne pomyte, firanki poprane, pierniki upieczone, prezenty zrobione.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3669
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ..

Postautor: Sissi » sobota 07 gru 2013, 12:49

Biore sie wlasnie za okna i zaslony (cale szczescie ze z firanek zrezygonawalismy uf...) potem lampy zyrandole i obrazy ,swieczniki ,klatka schodowa balustrady i potem nie wiem czy dam jeszcze rade cos zrobic :mrgreen:
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ..

Postautor: edyta.g » sobota 07 gru 2013, 16:27

Ja sprezentowałam sobie na Święta nowe zasłony i firany :-D Biorę się za kuchnię dzisiaj - to czego najbardziej nie lubię - ale już napisałam list do Gwiazdora, że chcę zmywarkę. Może mnie posłucha chociaż tym razem ;)
No nic tu po mnie - porządki czekają a ja tu :P
Obrazek
Awatar użytkownika
edyta.g
Cztery Koty
 
Posty: 462
Rejestracja: środa 27 lis 2013, 18:17
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ..

Postautor: Alexa » sobota 07 gru 2013, 16:29

Sprzątam gruntownie od tygodnia, dziś skończyłam w kuchni.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10722
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ..

Postautor: edyta.g » sobota 07 gru 2013, 17:39

Ja co się zabiorę to zawsze "coś" wypadnie ... ale do końca tego tygodnia wolne mam to ogarnę wszystko - mam bynajmniej taką nadzieję ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
edyta.g
Cztery Koty
 
Posty: 462
Rejestracja: środa 27 lis 2013, 18:17
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ..

Postautor: olga » sobota 07 gru 2013, 17:58

W tym roku świąt nie będzie
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5714
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ..

Postautor: edyta.g » sobota 07 gru 2013, 18:01

Olga u mnie tak samo ...
Obrazek
Awatar użytkownika
edyta.g
Cztery Koty
 
Posty: 462
Rejestracja: środa 27 lis 2013, 18:17
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ..

Postautor: ikxio » sobota 07 gru 2013, 18:09

tyle o ile - cos tam tradycyjnego do zjedzenia to tak, ale zeby sie az tak angazowac?
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6774
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ..

Postautor: Sissi » sobota 07 gru 2013, 18:31

Olega ,i edyta dlaczego ni bedziecie miec swiat ?
Ja robie je tylko z Malzonem i kociumbami pierwszy raz bez rodziny od chyba ilus tam lat ,bo wszyscy sie wypieli na nas i na poczatku bylo mi przykro a poznie j pomyslalam ze wlasnie ze bede robic swieta jak zywkle i to nawet lepiej byc samemu w ten czas niz z falszywymi ludzmi lamac sie oplatkiem .
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ..

Postautor: edyta.g » niedziela 08 gru 2013, 12:26

Szczerze? Chyba zaczęła mnie drażnić ta sztuczna atmosfera przy stole :| Przez cały rok kontakt rodzinny kończył się na "Dzień dobry, cześć" na ulicy i spotkanie na weselu i pogrzebie. A tu nagle wszyscy tacy mili, zapraszają jakby nie wiadomo co. Teraz w sierpniu zmarł mi tato i Święta bez Niego to dla mnie nie Święta :| Mama zza granicą ... A nie mam zamiaru iść do cioci i sztucznie uśmiechać się udając jak tu u Nich pięknie, Świątecznie :)
Obrazek
Awatar użytkownika
edyta.g
Cztery Koty
 
Posty: 462
Rejestracja: środa 27 lis 2013, 18:17
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ..

Postautor: Alexa » niedziela 08 gru 2013, 12:39

Bo wiecie co ludzie powinni zrobić przedświąteczne porządki w swoich głowach-uporządkować i wrócić do źródeł a nie tylko -więcej pieniędzy a drugi człowiek się w tym nie liczy.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10722
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ..

Postautor: Sissi » niedziela 08 gru 2013, 12:43

Edyta swieta nie moga byc przymusem ,´rozumiem ze nie masz ochoty swietowac tym bardziej ze Twoj tata zmarl teraz. Ja robie swieta dla meza i kociumbow moich,przynajmniej nie nalatam sie w kuchni i na reszcie w spokoju jej spedze tak jak chce bez przymusowego siedzenia przy stole i obzeraniu sie i nadskakiwaniu gosciom .To bedzie w tym roku dla mnie meza nareszcie po wielu latach najzdow rodzinnych poprostu prawdziwy odopoczynek .Ciasto kupie tylko troszke ,zrobie bigos ,paszetciki i barszcz oraz upieke rybke ,zrobie slaatke i rybe po grecku bez tej calej mani 13 potraw gdzie maozna sie zahastac w kuchni aby goscie glodni nie wyszli i mieli wybor dan.
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ..

Postautor: edyta.g » niedziela 08 gru 2013, 12:49

Tradycja z roku na rok wygląda inaczej, zanika ... i chyba to mnie najbardziej męczy w tym wszystkim. Teraz u Nas bynajmniej ludzie szaleją, sklepy, zakupy, kredyty .. i na co to wszystko? NA POKAZ! Żeby w nowych kozakach pokazać się, płaszczu itp. Kiedyś siadało się przy stole, pod choinką leżały drobiazgi a tak cieszyły. AAA wzięło mnie na rozczulenia i wspomnienia...
Obrazek
Awatar użytkownika
edyta.g
Cztery Koty
 
Posty: 462
Rejestracja: środa 27 lis 2013, 18:17
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ..

Postautor: Sissi » niedziela 08 gru 2013, 12:52

Edyta ,to fakt pamietam jak robilam na drutach i szydelku prezenty dla rodziny ,jakies torby ,szaliki ,czapki ,skarpety itp. i jak sie cieszyli wszyscy ,pamietam jak zrobilam cudowny turkusowy komin dla siostry jak jej kolezanki zazdroscily bo nigdzie nie mozna bylo tego kupic a wzielam wzor z burdy :-D
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ..

Postautor: Alexa » niedziela 08 gru 2013, 12:53

Edyta masz rację teraz już ledwo dziecko wypełźnie z kołyski to mu już laptopa kupują, kiedyś jak dostało czekoladę to się cieszyło.Ludziom się we łbach pomieszało z dobrobytu.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10722
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ..

Postautor: bungula » niedziela 08 gru 2013, 14:03

A co stoi na przeszkodzie, żeby do dawnej tradycji wrócić? Tradycja nie tworzy się sama, tworzą ją ludzie tacy jak Wy. Pielęgnujcie tradycję, piszcie kartki świąteczne nie maile czy SMS-y, robcie własnoręczne prezenty, nic tak nie cieszy jak taki prezent, świadomość, że ktoś poświęcił swój czas i zrobił coś zmyślą o mnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3669
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ..

Postautor: arthrawn » niedziela 08 gru 2013, 15:20

ah Święta...Święta...więc tak...co do tradycji...6 grudnia wpadał do nas Mikołaj, a 24 grudnia Gwiazdor. Dla grzecznych dzieci miał prezenty a dla niegrzecznych zgnite pyry :) czyt.zgniłe ziemniaki ;)
Zawsze było 12 potrwa i nakrycie dla zbłądzonego wędrowca. Dania na wigilijnym stole:
- sopitorek - zupa z głów karpia,
- kompot z suszu - głównie śliwki,
- chleb - aby go nigdy nie zabrakło,
- pyry w mundurkach,
- makiełki - makaron własnej roboty z makiem i miodem - taka wersja kutiiiii :)
- karp gotowany;
- karp pieczony;
- kapusta z grzybkami,
- kawał ciasta - makowca;
- i drobiazgi do dobicia 12 potraw :)
a po wigilii pojawiał się Gwiazdor.
Oczywiście był opłatek, ale jego znaczenie powoli się zmienia. Jak wszędzie...obłuda ludzka nie ma granic i trudno dzielić się opłatkiem z ludźmi, którzy niby rodziną a przez większość roku robią więcej krzywdy niż radości...
a na emigracji wiadomo, wigilia i święta są z tradycją coraz mniej związane :) na stole są wigilijne dania, ale pojawił się Indyk i dania z niego :)
To czy tradycja zaniknie, czy nie zależy od nas...ja dziecku przekażę tradycję mojego domu...
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ..

Postautor: ikxio » niedziela 08 gru 2013, 15:28

u mnie karpia zastapi pstrag i losos, rybke po grecku zrobie, barszczyk z uszkami (grzybki+cebulka w nadzieniu, obowiazkowo siekane, zadnych maszynek), salatka warzywna - bo lubie i pewnie jak zwykle polmisek owocow morza bo tez lubie i oczywiscie gruba fasolka jas na sypko hiszpanska jest pyszna - ja co prawda niekoscielna ale przesadna - na Wigilie miesa nie podaje ale tez nie bede hipokrytka - szampan i wino beda, a moze jak udasie kupic to i zubrowka lub cos innego - tez patriotycznie.
a z tym oplatkiem jak mi znowu sasiedzi beda sie chciec dzielic z kotem to sie zalamie (oni nie maja tradycji oplatka a ja kiedys z rozpedu przy okazji sianka przy stole powiedzialam, ze na wsiach wypiekalo sie specjalne oplatki dla inwentarza, a kot no coz - tez inwentarz i to bardziej domowy to mu chcieli dac :) )
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6774
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Grudniowe porządki, szykowanie, ozdabianie i tradycje ..

Postautor: arthrawn » niedziela 08 gru 2013, 16:37

U mnie też adaptacje są :) z karpiem w UK problem. Pojawiają się zdechlaki z Polski, nieraz zamrożone - po drodze lekko rozmrożone...więc jest ryba po grecku, łosoś i pstrąg :) a sopitorek robiłem ze pstrągów, pyszka wychodzi :)
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Następna

Wróć do O wszystkim po trochu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

cron