Upolowane za grosze

Rozmowy na każdy temat

Moderator: ikxio

Re: Upolowane za grosze

Postautor: Alexa » sobota 25 sty 2014, 22:11

Myszka olbrzymka bardzo fajna :)
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Upolowane za grosze

Postautor: kaiko » niedziela 26 sty 2014, 08:12

Sissi pisze:Kaiko ,no mysz jest sliczna :-D kociaste pewnie szczesliwe ? :-D

Pimpuś ją zaanektował-nosi w pyszczku za ogon i na razie nie pozwala innym kotom bawić się :lol:

Alexo-ona jest w idealnym stanie, tylko wąsy ma zmierzwione, bo pewnie długo lezała w worku, no i jest z sizalu, a to ulubiony materiał kotów-takiej dużej jeszcze nie widziałam.
kaiko
 

Re: Upolowane za grosze

Postautor: olga » niedziela 26 sty 2014, 10:20

Masz jakiś fajny szmateks w okolicy kaiko :)
Różne rzeczy już widziałam w takich sklepach, ale zabawek dla zwierząt nie :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Upolowane za grosze

Postautor: kaiko » niedziela 26 sty 2014, 10:37

Olgo mam dwa ulubione-tylko ten jeden jest trochę droższy, ale jak jest przecena, to można i w nim za 3-4 złote super rzeczy kupić!
Ta mysz była w zabawkach dla dzieci, ale jest i bizuteria, durnostojki, ceramika, szkło, czasem obrazy-mam 5 slicznych-3 to cykl pory roku, a dwie grafiki takie czarno-białe(w starym stylu)-żadna sztuka nie przekroczyła 8 zł :-D
kaiko
 

Re: Upolowane za grosze

Postautor: olga » niedziela 26 sty 2014, 11:32

To naprawdę fajny :)
Tutaj są głównie ciuchlandy, zdarzają się w nich inne przednioty ale szczerze mówiąc rzadko zaglądam do takich sklepów bo kompletnie nie umiem w nich szukać. Jak mam okazję poszperać z kimś doświadczonym, kto mi pomoże, to zawsze coś fajnego sie znajdzie.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Upolowane za grosze

Postautor: kaiko » niedziela 26 sty 2014, 11:43

No kurczę!-szkoda,że nie mieszkasz gdzieś w pobliżu mnie-ja z wielką przyjemnością bym coś dla Ciebie wyszperała-uwielbiam szmatexy, a jednocześnie nie wydaję na siebie kasy, bo za grosze kupuje sliczne rzeczy i niejednokrotnie w idealnym stanie!
A kasę mogę poświęcić na zwierzęta.
kaiko
 

Re: Upolowane za grosze

Postautor: olga » niedziela 26 sty 2014, 11:50

Mam dwie super kurtki z ciuchów, kilka bluzek i wszystko właśnie z pomoca życzliwej koleżanki wyszukane. Teraz, kiedy sie przeprowadziłam, nie mam zupełnie pojęcia gdzie warto chodzić szperać.
No, moze się wybiorę w Twoje okolice bo dla kilku(nastu) rzeczy za 2zł każda, opłaca się nawet wydać kilkadziesiąt na paliwo :P
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Upolowane za grosze

Postautor: kaiko » niedziela 26 sty 2014, 12:21

Olgo ja w warmińsko-mazurskim mieszkam :-D
kaiko
 

Re: Upolowane za grosze

Postautor: olga » niedziela 26 sty 2014, 17:28

Oj tam oj tam, mój samochód mało pali ;P
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Upolowane za grosze

Postautor: kaiko » niedziela 26 sty 2014, 19:02

No to w drogę! :lol:
kaiko
 

Re: Upolowane za grosze

Postautor: Wanda » piątek 07 mar 2014, 22:08

Taką szklaną rybkę, z początku wątku, mieli moi rodzice. Bardzo dobrze ją pamiętam bo bardzo, bardzo długo stała na kredensie w pokoju. Ale co się z nią stało - nie pamiętam.
"Zdobyć przyjaźń kota nie jest rzeczą łatwą. Nie lokuje on swych uczuć nierozważnie: może zostać Waszym przyjacielem, jeśli jesteście tego godni, ale nigdy waszym niewolnikiem."
Wanda
Trzy Koty
 
Posty: 133
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:46
Lokalizacja: Warszawa

Re: Upolowane za grosze

Postautor: caryca » piątek 07 mar 2014, 23:53

Podobnie jak Olga, też nie umiem niczego sensownego wyszukać w lumpexie. Toteż prawie do takich sklepów nie zaglądam. Ale moja kuzynka jest mistrzynią w tych sprawach i wyszukała mi 3 ładne, kolorowe bluzki po 2 zł za sztukę. Po śmierci męża chodziłam przez rok w czerni i potrzebowałam czegoś dla odmiany.
Mam też sąsiadkę która naprawdę ładnie ubiera się właśnie w lumpexie.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Upolowane za grosze

Postautor: kaiko » sobota 08 mar 2014, 07:49

Ja własciwie prawie wszystkie rzeczy mam z lumpexu :oops: , no poza bielizną, choć kilka nowych staników udało mi sie kupić i są boskie!
kaiko
 

Re: Upolowane za grosze

Postautor: Dexter » wtorek 11 mar 2014, 12:33

Ciuchlandy to są także sklepy, których właściciele kupują ubrania od wielu firm, w tym fragmenty kolekcji wycofanych z różnych powodów, czy tzw serii eksperymentalnych, które się nie przyjęły.
Znam przypadek pewnej Pani, która kupuje w ciemno ubrania z takich właśnie serii w ilości powiedzmy kontenera w cenie 500 do 1500 zł. Następnie towar segreguje wybierając "perełki". Serie eksperymentalne nie posiadają metek naszytych, jedynie wiązane lub zaczepiane. Łatwo je usunąć i zastąpić własnymi.
Na sam koniec, ubrania po selekcji, wyprasowane, z nowymi metkami, trafiają do jednego z kilku butików w Katowicach i okolicy. Na cenie za "specjalnie zaprojektowaną i wykonaną" garsonkę, sukienkę czy płaszczyk z "autorskiej kolekcji" (czyjej?), panie płacą od 1000 zł w górę. Czasem właścicielka butiku ochoczo obniża cenę "bo to ostatni już egzemplarz z tej kolekcji". ..a za chwilkę "projektanci" podeślą nową kolekcję.
Nazwy butiku nie podam.

To co nie jest wychwytywane przez osoby sprowadzające ubrania do własnych "autorskich" butików, wędruje do normalnych sklepów tzw ciuchlandów. Nadal jest to doskonałej jakości sort.
Pominę ciuchlandy z ubraniami gdzie za 5 kg płacimy 5 zł, bo to już jest towar, który wędruje po świecie tak długo, że z Afryki go już odsyłają.
Awatar użytkownika
Dexter
Trzy Koty
 
Posty: 102
Rejestracja: wtorek 10 lip 2012, 21:29
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Upolowane za grosze

Postautor: Rakolka » czwartek 13 mar 2014, 11:12

A ja jestem wściekła na lumpeksy, bo odkąd zrobiła się moda na "łowy w lumpeksach" ceny poszły tak w górę, że czasem, a nawet często nie opłaca się kupić danej rzeczy.

Wczoraj wyszperałam fajną koszulkę na szerokich ramiączkach za 15 zł. Niby cena ok, ale jak na noszoną szmatkę.. dołożę 10-15 zł i na wyprzedażach pewnie też upoluje coś równie fajnego.. zależy kto na co stawia, ale bez przesady.
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Upolowane za grosze

Postautor: edyta.g » piątek 21 mar 2014, 00:32

Rakolka i tu się z Tobą zgodzę. Kiedyś kupowało się za grosze - 3,5 góra 10 zł. A teraz ...
Ostatnio poszłam na szperanie w kilku lumpkach żeby jakieś tuniki, koszule itp ciążowe kupić sobie. Ale jak ceny ok 20-25 zł to wolę dać 30 zł na targu :/
Oni masowo zwożą z Caritasu za darmo z Niemiec itd a ceny narzucają sobie jakby to nowe z metkami było.
Obrazek
Awatar użytkownika
edyta.g
Cztery Koty
 
Posty: 462
Rejestracja: środa 27 lis 2013, 18:17
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Upolowane za grosze

Postautor: edyta.g » wtorek 10 cze 2014, 10:39

U Nas otworzyli nowego "lumpka" (jakaś sieciówka prawdopodobnie) i powiem Wam, że wpadłam w zakupoholizm dzisiaj :D W poniedziałki wszystko 50% taniej a we wtorki po 1 ZŁ :D Obkupiona w dwie torby (w tym dwie pary jeansów, dwie pary kurtek zimowych) a reszta dla maleństwa - przy kasie zostawiając 23 zł ;) Radocha oszczędnych zakupów jest! :D
Obrazek
Awatar użytkownika
edyta.g
Cztery Koty
 
Posty: 462
Rejestracja: środa 27 lis 2013, 18:17
Lokalizacja: Kłodzko

Re: Upolowane za grosze

Postautor: Sissi » wtorek 10 cze 2014, 23:21

Edytko nic tak nie cieszy jak udane zakupy i w dodatku gdy upolowane sa za pare groszy :)
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: Upolowane za grosze

Postautor: ikxio » środa 11 cze 2014, 12:08

zwlaszcza dla malenstwa cieszy ;) prawda?
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Upolowane za grosze

Postautor: edyta.g » środa 11 cze 2014, 15:03

Oj tak! :D Radocha jest! :) Wyprane, wyprasowane - czekają już w komodzie :)
Obrazek
Awatar użytkownika
edyta.g
Cztery Koty
 
Posty: 462
Rejestracja: środa 27 lis 2013, 18:17
Lokalizacja: Kłodzko

PoprzedniaNastępna

Wróć do O wszystkim po trochu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości