"Czar" PRL-u

Rozmowy na każdy temat

Moderator: ikxio

Re: "Czar" PRL-u

Postautor: ikxio » sobota 28 gru 2013, 12:32

Przygody Kajka i Kokosza drukowal tez Express Ilustrowany ;)
z komiksow z Tytusem to mialam chyba wszystkie, ale uchowalo sie kilka - wiadomo jak to jest ze slowem pozyczaj? zreszta az takiej wagi sie do tego nie przywiazywalo
natomiast jak w latach 60 w przygodach pana Kleksa wyczytalam o lodach pistacjowych (takich nawet Granowska w swojej lodziarni nie miala - kto Lodzianin bedzie pamietal, kto nie to pokrotce wytlumacze -do 68 roku dzialala lodziarnia prowadzona przez zydowska rodzine - robili lody oparte na przedziwnych komponentach, a smakow mieli kilkadziesiat, kolejki pomimo cen utrzymywaly sie lepiej niz po latach do Hortexu) w Pekao bo tak sie wtedy Pewex nazywal pistacji nie mieli - sytuacje uratowal kolega kolegi taty - marynarz - przywiozl mi z rejsu woreczek orzeszkow :)
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: "Czar" PRL-u

Postautor: arthrawn » sobota 28 gru 2013, 12:33

utrudnienia :) problem z chrztem i komunią...moi bracia mieli to: chrzty w ukryciu a komunia u babci na wsi...dopiero ja byłem ochrzczony prawie w domu :) a do komunii szedłem w swoim kościele parafialnym...ale i tak tato trafił na karny dywanik i rozmowę z oficerem politycznym :)
Nie mogłem być ministrantem :)
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: "Czar" PRL-u

Postautor: Alexa » sobota 28 gru 2013, 12:52

Akademie z okazji rewolucji październikowej w rosji, cotygodniowe apele w poniedziałki przed lekcjami. A potem nasza klasa złożyła się na krzyż który powiesiliśmy w naszej klasie obok godła, wybuchła afera i poobniżano nam oceny z zachowania.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: "Czar" PRL-u

Postautor: Sissi » sobota 28 gru 2013, 13:12

U mnie w podstawowce w klasie wychowania obywatelskiego wisialo godlo i orzel byl ogromny ze styropianu i ja dorobilam mu korone z taki zlotek do kapsowania mleka i smietany i za to dorobienie na godle orlowi zlotej korony w siodmej klasie dostalam nieodpowiednie zachowanie na swiadectwie i bylam maglowana przez milicje i dyrektorke szkoly kto mnie do tego namowil itd. :mrgreen:
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: "Czar" PRL-u

Postautor: arthrawn » sobota 28 gru 2013, 13:18

no milicjanci, byli też przedmiotem drwin...podchodzi pijak do patrolu milicyjnego i ogląda z uwagą psa...jeden z milicjantów nie wytrzymał i się pyta: co się obywatel tak szarikowi przygląda...a bo mówili, że za rogiem stoi pies z dwoma kutasami :)

i wierszyki patriotyczne:)

wierzę w Mietka Rakowskiego, Odnowiciela Polskiego,
Wojciecha Jaruzelskiego, który siedzi po prawicy Gorbaczowa,
Przyjdzie sądzić chłopa i robotnika starego...
Dobry Jezu a nasz Panie, Wziołeś Gierka, wziołeś Kanię, nie zapomnij o Urbanie :)
Jaka byłaby uciecha, Gdybyś zabrał i Wojciecha :)
Od dziejów zarania, dupa służyła nam wyłącznie do srania,
lecz przyszedł Wojciech, zmienił wolę Pana,
Przyszył dupie uszy i stworzył Urbana :)
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: "Czar" PRL-u

Postautor: Sissi » sobota 28 gru 2013, 13:31

Arthrawn ,ha ha ha dobre :lol:
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: "Czar" PRL-u

Postautor: Alexa » sobota 28 gru 2013, 14:06

Hehehe dobre.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: "Czar" PRL-u

Postautor: ikxio » sobota 28 gru 2013, 15:25

a wiecie kto znal najwiecej dowcipow politycznych? ludzie pracujacy w cenzurze :)
ja troche zaluje, ze nigdy do PZPR nie nalezalam bo mialabym sliczna czerwona ksiazeczka na pamiatke, obok katechizmu jedno i drugie w PRL przydatne bywalo.
w ramach uspoleczniania i uswiadamiania spoleczenstwa wyslano mnie na studium rozwoju swiadomosci - partyjne (a moze dam sie namowic na te linie i baze, cyrograf jaki podpisze i statystyki im sie poprawia?) w latach 80 co pociagnelo za soba koniecznosc dyskusji z mulami zwanymi lektorami partyjnymi i calkiem zabawne praktyki w lodzkim oddziale cenzury (w godzinach pracy oczywiscie) - ja naprawde nie dziwie sie, ze system upadl bo tam prawdziwej wiary nie bylo- ci co bardziej poszukujacy zamienili nozyczki na noszenie baldachimu nad biskupem ;)
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: "Czar" PRL-u

Postautor: kaiko » sobota 28 gru 2013, 15:33

Oni nie byli poszukujący-to zwykli koniunkturaliści-tez znam takich, którzy nie pozwalali dzieciom na religie chodzić, a teraz lataja do "kościółka"(tak właśnie mówią) w każdą niedzielę i święto.-Obrzydzenie mnie ogarnia-błłeee :evil:
kaiko
 

Re: "Czar" PRL-u

Postautor: Sissi » sobota 28 gru 2013, 17:03

Ja mam czerwona ksiazeczke ,bo byla sekertarzem ZSMP ,chcialam jezdzic i zarabiac na OHP i dostawac stypedium bo bida domu bylka az huczalo . Dzieki przynaleznosci do czerwonych moglam uczyc sie bo mialam za co ksiazki kupic. Dzieki zjazdom szkoleniowym widzialam cala polske ,jednoczesnie chodzilam do klasztoru do siostr na kolka Maryjne ,gdzie super spedzalam czas . Takie byly kochani czasy ze dla duszy robilo sie jedno a dla przezycia drugie . Wczesniej bylam wiele lat tez harcerzem i wspominam te czasy bardzo dobrze ,zwlaszcza wyjazdy nad morze pod namioty :-D
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: "Czar" PRL-u

Postautor: arthrawn » sobota 28 gru 2013, 18:05

a każdy w szkole należał do towarzystwa przyjaźni polsko radzieckiej :)
było jeszcze SKO :)
a co do studiów, to długi czas były punkty za przynależność klasową :) i co do przynależności do Partii było tak...część należała bo w to wierzyła, a część dlatego, że mogło swobodnie korzystać z przywilejów :) a część dlatego, że nikt im wyboru nie dał :)

co do dowcipów i wierszyków masa tego była...w nieoficjalnym obiegu :)

tu leży Urban, a 3 groby dalej jego uszy ;)
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: "Czar" PRL-u

Postautor: arthrawn » sobota 28 gru 2013, 19:51

Jaka jest różnica między IV RP a PRL?
- Za PRLu rząd był w Londynie, a naród w Polsce...


i to kropka nad i :)
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: "Czar" PRL-u

Postautor: Alexa » sobota 28 gru 2013, 20:02

:lol: dobre :lol:
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: "Czar" PRL-u

Postautor: Sissi » sobota 28 gru 2013, 20:34

Arthrawn ,zgadzam sie :lol:
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: "Czar" PRL-u

Postautor: caryca » sobota 28 gru 2013, 20:38

A taki wierszyk znacie?
Nie kochamy wujka Gierka,
nie dał szynki ni plasterka,
tylko serek i pasztecik
podpalimy komitecik.
Raz, dwa, trzy,
po zapałki idziesz ty.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: "Czar" PRL-u

Postautor: Sissi » sobota 28 gru 2013, 20:40

Nie ,nie pamietam ale fajny :lol:
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: "Czar" PRL-u

Postautor: arthrawn » sobota 28 gru 2013, 21:00

Oj wspomnienia czar...jeszcze kilka rzeczy dodam...teleturniej Wielka Gra...programy dla dzieci: Teleranek, 5-10-15...Mazowsze - taki towar eksportowy...
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: "Czar" PRL-u

Postautor: kaiko » sobota 28 gru 2013, 21:44

Sissi pisze:Ja mam czerwona ksiazeczke ,bo byla sekertarzem ZSMP ,chcialam jezdzic i zarabiac na OHP i dostawac stypedium bo bida domu bylka az huczalo . Dzieki przynaleznosci do czerwonych moglam uczyc sie bo mialam za co ksiazki kupic. Dzieki zjazdom szkoleniowym widzialam cala polske ,jednoczesnie chodzilam do klasztoru do siostr na kolka Maryjne ,gdzie super spedzalam czas . Takie byly kochani czasy ze dla duszy robilo sie jedno a dla przezycia drugie . Wczesniej bylam wiele lat tez harcerzem i wspominam te czasy bardzo dobrze ,zwlaszcza wyjazdy nad morze pod namioty :-D

Sissi kochana-ci ludzie o których pisałam sa mi znani bardzo dobrze!-wierz mi-nic nie robili z serca-tylko dla osobistej wygody. Teraz też-nie wypada nie chodzic do kościoła, to robia z siebie gorliwych katolików, a biednemu nawet 10 groszy nie dadzą-ot tacy bogobojni! Za to na wczasy za granicę jeżdżą co roku.....
kaiko
 

Re: "Czar" PRL-u

Postautor: Sissi » sobota 28 gru 2013, 21:56

Kaiko slonko ,no przeciez wiem ,ja tylko pisze ze takie czasy byly ze zeby przezyc i miec na chleb trzeba bylo z tymi swiniami niesty zyc ,ja nie mialam wyboru samotna matka na rencie I grupy 2.500 000 zl co dzisiaj jak 250 zl ,troje dzieci kazde chcialo uczyc sie i zyc i miec te chlerne tenisowki czy tez terpolasy . Wiadomo jak bylo ,ani ksiadz ani solidarnosc nie pomogla jedynie te czerwone mieli listosc wtedy ,takie czasy byly i zawsze to wspominam kiedy kosciol wola i wola na tace kiedy gwalca dzieci ,kiedy oskubia wdowe z ostatniego grosza za pogrzeb ,wiare ma sie w sercu ,nie chodze do kosciola juz ze 25 lat a na sdolidarnosc patrzec nie moge bo sa podwojnie zaklamani ,wywalili jednych z koryta zeby sie nazrec jak te swinie i dalej wspolnie z kosciolem zra i wyzeraja wszystko polakom ,gorsi niz ruscy i niemcy razem wzieci bo udaja ze chca pomoc a patrza jak sie nachapac rozpiep....yli nasza polske na amen ,ludzie zdychaja z glodu nie ma opieki medycznej ,socjalnej nie ma nic ,tylko patrzec jak sie to wszystko totalnie rozwali,eh... duzo by pisac i pisac ..
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: "Czar" PRL-u

Postautor: Alexa » sobota 28 gru 2013, 22:00

Nie wiem czy było:
czym się różni polityk od rzeki?
rzekę można oderwać od koryta, polityka nie.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

PoprzedniaNastępna

Wróć do O wszystkim po trochu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

cron