OFE/ZUS

Rozmowy na każdy temat

Moderator: ikxio

Co zrobię z moim OFE? (można zmieniać głosy/zdanie podczas trwania ankiety)

Czas głosowania minął czwartek 05 cze 2014, 22:37

Zostaję w OFE
0
Brak głosów
Przenoszę się do ZUS
1
100%
 
Liczba głosów : 1

OFE/ZUS

Postautor: sierpówka » poniedziałek 06 sty 2014, 22:37

Mała ankieta i początek dyskusji o najbliższych zmianach OFE/ZUS. Co robić ??
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: OFE/ZUS

Postautor: bungula » wtorek 07 sty 2014, 09:34

Jeszcze nie wiem, muszę się zastanowić. Po głowie chodzą mi dwa pojęcia: 1. dywersyfikacja portfela i 2. inwestycje w akcje = duże ryzyko.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: OFE/ZUS

Postautor: arthrawn » wtorek 07 sty 2014, 22:33

A gdzie 3 droga...emigracja lub eutanazja...
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: OFE/ZUS

Postautor: Sissi » wtorek 07 sty 2014, 22:41

O wlasnie ? no z ta eutanazja to troche gorsza droga do renty ale emigracja czemu nie ,tak robi teraz kuope wlochow ,ktorzy masowo wjezdzaja do slowacji ,na ukraine do grecji itd i zyja sobie jak krolowie bo we wloszech by nie ´mieli nawet na oplaty albo wegetacja by ich czekala .
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: OFE/ZUS

Postautor: bungula » wtorek 07 sty 2014, 23:11

Emigracja jest dla młodych, starych drzew się nie przesadza.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: OFE/ZUS

Postautor: caryca » wtorek 07 sty 2014, 23:22

Moje stanowisko co do ubezpieczenia przedstawiłam w temacie "rozmowy na różny temat". W mojej rodzinie namawiam żeby przeszli do ZUS-u. Jest to jakaś niewielka co prawda, ale jest, gwarancja że w ogóle coś w przyszłości dostaną.
Oprócz ZUS-u można przecież składać pieniądze w banku-zawsze tam o jakiś procent kwota rośnie a jeśli bankowi przez nas wybranemu grozi bankructwo, to zawsze są sygnały ostrzegawcze o tym i można pieniądze przenieść gdzie indziej.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: OFE/ZUS

Postautor: ikxio » środa 08 sty 2014, 12:59

ja nie mam tego dylematu - to z PL z mocy prawa podchodzi pod ZUS
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: OFE/ZUS

Postautor: bungula » czwartek 09 sty 2014, 14:24

Po krótkich wyliczeniach wyszło mi, że moja decyzja nie ma najmniejszego znaczenia i nie mam się nad czym zastanawiać, bo z końcem maja moje aktywa OFE zostaną automatycznie przekazane do ZUS, czyli mam problem z głowy.

[edit]
Innym, którzy muszą podjąć decyzję może pomóc niniejszy artykuł:
http://serwisy.gazetaprawna.pl/emerytury-i-renty/artykuly/731617,rybinski-co-zrobic-pozostac-w-ofe-czy-przejsc-do-zus.html
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: OFE/ZUS

Postautor: sierpówka » sobota 11 sty 2014, 18:20

Mi chodzi po głowie pozostanie w OFE...
Zastanawia mnie, że brak decyzji skutkuje automatycznym przejściem do ZUS. Dlaczego nie jest na odwrót - brak decyzji zachowuje pierwotny stan? Rzucają kłody pod nogi...
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: OFE/ZUS

Postautor: bungula » sobota 11 sty 2014, 23:39

Gdy nie wiadomo o co chodzi, to wiadomo, że chodzi o pieniądze. Z perspektywy rządu byłoby najlepiej, żeby jak najwięcej osób przeniosło się do ZUS-u. Zmniejszą w ten sposób deficyt budżetowy. Tylko, że żądanie od ludzi takiej decyzji, de facto w ciemno, jest delikatnie mówiąc nieuczciwe. Kto jest w stanie przewidzieć, jaka będzie sytuacja rynkowa, jak będą kształtowały się notowania giełdowe, ile osób zdecyduje się na przeniesienie swych pieniędzy do ZUS-u, jak długo utrzymają się OFE. To jak rosyjska ruletka. Gdyby przez najbliższe 5-10 lat rynki byłyby stabilne lub zwyżkowały to bardziej opłaca się zostać w OFE, ale jeżeli czeka nas kolejne załamanie i kryzys gospodarczy, to bezpieczniej przenieść pieniądze do ZUS.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: OFE/ZUS

Postautor: Sissi » piątek 07 lut 2014, 23:17

podobno ZUS za 8 lat bedzie niewyplacalny tak w necie wyczytalam :roll: to co z rentami bedzie ?
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: OFE/ZUS

Postautor: Alexa » piątek 07 lut 2014, 23:25

Sissi jak Popaprańcy wygrają wybory to uchwlaa ustawę że nie będzie rent i emerytur tylko praca do końca życia :evil:
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: OFE/ZUS

Postautor: olga » piątek 07 lut 2014, 23:40

Może zlicytować te ich marmury i złote kible. Wysłali wszystkie pieniądze na Kajmany czy inny Cypr, a po drodze jeszcze zginęło kilka miliardów.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: OFE/ZUS

Postautor: Alexa » piątek 07 lut 2014, 23:49

Wcześniej jeszcze wydadzą to co zostało na przygotowanie przedspotu reklamowego na olimpiadę zimową w Krakowie w 2020 roku, jak przejdzie kandydatura to na właściwy spot reklamowy a potem na budowę nikomu nie potrzebnych obiektów sportowych. Zachodnie miasta europejskie zrezygowały z kandydowania, no ale my jesteśmy bogaci bo w czołówce światowych potentatów, mamy "ropę wydobywaną za misje w Afganistanie" bogaci jesteśmy i stać nas "zastaw się a postaw się"
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: OFE/ZUS

Postautor: Sissi » piątek 07 lut 2014, 23:59

Ja wczoraj zawarlam z Malzonem takie fajne ubezpiecznie rentowe w Axa na wypadek wszlekiej choroby ,wypadku i niezdolnosci do pracy platen od momentu stwierdzenia choroby do konca zycia ,zeby miec od momentu orzeczenia rente 2 wysk.1000,00€ miesiecz nie trzeba placici 39,90 € miesiecznie . To jest renta tzw.inwalidzka obejmujaca raka ,trnasplantacje ,choroby nerek ,cukrzyca ,niedowlad ,zawla ,udar utrata wzroku ,paraliz itp.
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: OFE/ZUS

Postautor: Fonsitos » sobota 08 lut 2014, 00:01

U nas chyba takich rzeczy nie ma.... A co do złotych rur i marmurów. Na grzyba nam w ogóle olimpiada? My za biedni jesteśmy...
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: OFE/ZUS

Postautor: Sissi » sobota 08 lut 2014, 00:08

Fonsi ,jak nie ma przeciez jets Axa i w polsce tylko swiadomosc ludzi w polsce jest mala i wierza tylko zus-owi ,jest wiele firm w polsce ubezbieczájacych ale polacy sa nie ufni . Ja w niemcach doznaje szoku ile polakow ubezpiecza sie w niemcach na wszystko doslownie ,moj agent mowi ze w koncu bedzie musial sie nauczyc polskiego i ruskiego bo tyle ma klientow z polski i rosji ze jest w szoku i wszyscy na renty sie ubezpieczaja przede wszystkim .
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: OFE/ZUS

Postautor: Fonsitos » sobota 08 lut 2014, 00:34

Pytanie czy takie produkty są dostępne/dopuszczalne do obrotu. A skoro gość ma tylu klientów od nas, to może oznaczać, że jednak u nas takiej polisy zawrzeć nie można. Ja np. byłabym za tym, żeby OC nie było na auto tylko na człowieka. Tak jak jest np. w Irlandii (jeśli dobrze kojarzę). Jeździłam swego czasu kilkoma autami. Każde było innego właściciela.
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: OFE/ZUS

Postautor: sierpówka » sobota 08 lut 2014, 16:26

Sissi pisze:tylko swiadomosc ludzi w polsce jest mala i wierza tylko zus-owi ,jest wiele firm w polsce ubezbieczájacych ale polacy sa nie ufni .

Polaków nie stać na składki.
Sissi pisze:Ja w niemcach doznaje szoku ile polakow ubezpiecza sie w niemcach na wszystko doslownie ,moj agent mowi ze w koncu bedzie musial sie nauczyc polskiego i ruskiego bo tyle ma klientow z polski i rosji ze jest w szoku i wszyscy na renty sie ubezpieczaja przede wszystkim .

Agenci zwykle tak mówią.. Turkom mówią , że się muszą tureckiego nauczyć...
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: OFE/ZUS

Postautor: Sissi » sobota 08 lut 2014, 16:51

sierpowka ,polakow nie stac zeby placic skladki na zus a potem nic z tego nie miec albo rente glodowa . Nie wiem dlaczego tak zle podchodzisz do prywatnych ubezpieczen uwazam ze sa o niebo lepsze niz te cale zus-y ,akurat ja mam ubezpieczenia prywatne z gwarancja panstwowa i takie wlasnie zawieraja polacy w niemczech . Co agentow ubezpieczeniowych sa rozni ale akurat moj jest godny zaufania i nie plecie bzdur ato ze chce sie uczyc naszego jezyka to tylko dobrze o nim swiadczy . Turki bardzo rzadko ubezpieczaja sie bo najczesciej jada na socjalach i malo ktory pracuje zyja tylko z hadlu i zapomog na dzieci ktory maja cale tabuny .Mnie sie wydaje ze poprostu jest niska swiadomosc spoleczenstwa polskiego ze mozna ubezpieczac sie prywatnie majac gwarancje panstowa ale na to trzeba wielu lat zeby sie przekonali .
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Następna

Wróć do O wszystkim po trochu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości

cron