wybory

Rozmowy na każdy temat

Moderator: ikxio

wybory

Postautor: caryca » poniedziałek 20 maja 2019, 13:23

Po raz kolejny zapisałam się do komisji wyborczej. Teraz płacą nawet całkiem, całkiem. Kiedyś to było 120 zł a teraz 350 zł. Dla mnie to duża kwota. Ale myślę że czas z tego pomału rezygnować. Może jeszcze jesienią na wybory parlamentarne się zgłoszę i potem koniec. W ciągu dnia to nie jest nic trudnego ale potem w nocy, liczenie głosów i cała pozostała procedura to harówka. A ja mam już swoje lata.
Teraz już w komisjach bierze udział cała moja rodzina. Najpierw ja i córka, potem wnuczka gdy skończyła 18 lat a teraz dołączył wnuk- w marcu stał się pełnoletni.
Wnuk się cieszy bo wnuczka kupiła samochód którym będzie woziła go na mecze / jest sędzią piłkarskim/ i będzie miał na paliwo. Na razie musi korzystać z "usług" siostry bo dopiero chodzi na kurs prawa jazdy.
Wnuczka uzbierała sporą sumę na samochód i właśnie kupiła BMW za 8 tys. Pisałam w ubiegłym roku, że jak miała absolutorium, to nikt nie robił jej prezentów tylko dostała koperty z pieniędzmi z dopiskiem na co są te pieniądze np. na przednią oponę, na kierownicę , na szybę itp. Uzbierała 4 tys. a od listopada pracuje, zarabia bardzo dobrze jak na pierwszą pracę - 3000 netto no i resztę zaoszczędziła. Samochód w bardzo dobrym stanie- był sprawdzany komputerem a poza tym kupiła go od kuzyna mojego męża.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: wybory

Postautor: sierpówka » poniedziałek 20 maja 2019, 14:52

No super :) Dobrze, że wszystko się "skleja". I oby auto chodziło dobrze, bo skrót BMW znaczy:" będziesz mieć wydatki" ;)
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: wybory

Postautor: caryca » poniedziałek 20 maja 2019, 20:06

tak, wnuczka zdaje sobie z tego sprawę. Jeden plus to fakt, że jest to diesel i paliwo tańsze od benzyny.
Gorsza sprawa z moim wnukiem, bo jak już będzie miał prawo jazdy to będzie chciała sam nim jeździć. A to auto w rękach młodego może być niebezpieczne. Jeśli jeszcze pojadą z nim koledzy...........
Wnuczka co prawda twierdzi,że chłopak jest odpowiedzialny ale koledzy mogą mieć na niego wpływ i będzie "szpanował". Tego boi się córka i ja.
Najlepiej gdyby mógł sam sobie kupić coś mniejszego i słabszego. Na to jednak jest mała szansa bo przecież on kończy dopiero II klasę technikum a za sędziowanie dostaje grosze.
Ano, pożyjemy, zobaczymy.
Wracając do głównego tematu postu- wyborów, właśnie wróciłam z obowiązkowego, dwu-godzinnego szkolenia. Zasady się nie zmieniają ale przed każdymi wyborami, mimo tego, że biorę w tym udział po raz któryś, muszę w tym szkoleniu brać udział. Dziś wygodnie usiadłam w fotelu na końcu sali i ucięłam sobie drzemkę. Obok mnie siedziała znajoma a poprzednich wyborów i miała "oko", żeby mnie w odpowiednim momencie obudzić. Smacznie spałam ponad godzinę.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: wybory

Postautor: Alexa » sobota 25 maja 2019, 18:15

Tato, a co to jest cisza wyborcza.? Pyta dziecko .
To 48 godzin kiedy kandydaci do koryta nie mogą kłamać.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: wybory

Postautor: ikxio » sobota 25 maja 2019, 22:25

swietne. ja juz mam dosc tych wyborow - pod koniec kwietnia byly do Kortezow.
a teraz do parlamentow regionalnych, samorzadowe i unijne. strach telewizor wlaczac.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: wybory

Postautor: caryca » poniedziałek 27 maja 2019, 19:54

No i już po wyborach. Nie jestem zdziwiona, że wgrał PIS. Jestem tym przerażona!. Polska podzieliła się na Wschód i Zachód. Dokonali tego sami Polacy i w tej sytuacji należałoby mocno zastanowić się, czy nie byłoby lepiej, gdyby ten, zaznaczam, wybrany przez samych Polaków podział nie usankcjonować na np. Polska Rzeczpospolita Wschodnia i Polska Rzeczpospolita Zachodnio- Śląska. Obie połączone unią personalną w osobie wspólnego prezydenta ale z oddzielnym Parlamentem, oddzielnym rządem i oddzielnym budżetem. Bo niby dlaczego pieniądze wypracowane przez gospodarnych i pracowitych ludzi Wielkopolski i Śląska mają wspierać niedbałych o swoje gospodarstwa ludzi wschodu. Ktoś powie: na jakiej podstawie twierdzisz, że ludzie mieszkający we wschodniej części Polski nie dbają o swoje gospodarstwa. Ano, wystarczy pojeździć trochę po wsiach i popatrzeć jak wyglądają tam domy i zaplecza gospodarskie i porównać ze wsiami części zachodniej. Jak w czasie najintensywniejszych praca polowych tamtejsi ludzie siedzą przed swoimi chałupami zamiast zajmować się pracą w polu. Mieszkańcy wschodnich dzielnic wychodzą z założenia, że Bóg da, a jak Bóg nie da, to da rząd. A rząd da, i to ochoczo, bo z pieniędzy zarobionych przez gospodarnych i pracowitych ludzi z zachodniej części kraju, bo to oni płacą wysokie podatki od pracowicie i ciężko zarobionych pieniędzy.
Wiem, że podział naszego kraju na dwie części nie byłby dobry. Ale coś z tym trzeba zrobić. I wydaje mi się, że dobry byłby podział samego budżetu- oddzielnie na to co wpływa do budżetu od ludzi z części zachodniej i oddzielnej z części wschodniej. I niech się potem wschód utrzymuje z tego, co wypracował. Prędko musieliby ograniczyć swoje żądania dopłat z budżetu którymi teraz tak bardzo obdarowuje ich aktualny rząd.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: wybory

Postautor: Alexa » poniedziałek 27 maja 2019, 21:09

A jaki był wybór? Miedzy dżumą, cholerą, febrą ,aids i czerwoną ospą? Polityka to bagno, a każdy obiecuje gruszki na wierzbie a potem najwżniejsze własne koryto. Co do ludzi ze wchodu to Caryca tam ludzie maja wille jak małe zameczki a jeżdzą do pracy na zachód europy, ten sam na którego psioczą, ale już na euroki to nie.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: wybory

Postautor: caryca » poniedziałek 27 maja 2019, 22:28

na zachód wyjeżdżają ci co mając ziemię, zamiast zająć się jej uprawą wolą pracować i nabijać kiesę innym państwom. Tam pola leżą ugorem. Na dodatek, posiadanie niby gospodarstwa rolnego, to pieniądze z Unii.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań


Wróć do O wszystkim po trochu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości