ludzie, ja dziczeje przez covida

Rozmowy na każdy temat

Moderator: ikxio

ludzie, ja dziczeje przez covida

Postautor: ikxio » poniedziałek 23 lis 2020, 23:47

o ile jesc jest co, to czlowiek stworzeniem towrzayskim jest.
a tu d*** blada
polowa populacji bezobjawowy covid
reszta bezobjawowe nieposiadanie rozumu
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: ludzie, ja dziczeje przez covida

Postautor: bungula » środa 25 lis 2020, 11:18

Eee.. da się przeżyć można się zająć robótkami ręcznymi.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: ludzie, ja dziczeje przez covida

Postautor: ikxio » sobota 28 lis 2020, 15:17

i co ja zrobie z efektami tych robotek?
dlubie sweter z nudow
ile mozna wytrzymac w klatce?
zapotrzebowanie kaloryczne sprowadzone do minimum
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: ludzie, ja dziczeje przez covida

Postautor: bungula » poniedziałek 30 lis 2020, 11:03

ikxio pisze:i co ja zrobie z efektami tych robotek?

Ubierzesz świeżo wydziergany sweterek, strzelisz sobie fotkę i wrzucisz na Istagram ;)

Kurcze ja nie umiem się nudzić w domu. Wczoraj robiłam bazy na kartki okolicznościowe, dzisiaj będę robić kwiatki z foramiranu, a jutro zdobić pierniki.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: ludzie, ja dziczeje przez covida

Postautor: ikxio » piątek 04 gru 2020, 00:38

To jest efekt raczej faktu, ze ile można na siedziec w chalupie?
Do tego wszystko pozamykane, godzina policyjna i w tym roku pusto w mojej wsi jak nawet zima nie bywalo.
A jak ktos jest to rozmowa na "dystans spoleczny"?
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: ludzie, ja dziczeje przez covida

Postautor: sierpówka » piątek 04 gru 2020, 21:45

Ja eksperymentuję z uruchomieniem radia internetowego na moim wzmacniaczu. Kupiłem taką przystawkę -Yamaha WXAD 10, która odbiera strumień danych radia z internetu. Sprawę mam trochę utrudnioną, bo jakiś czas temu zrezygnowałem z kabla internetowego i pozostałem tylko z internetem od operatora komórkowego. Ostatecznie internet , z telefonu, podaję na laptopa a laptop odbiera stację radiową i podaje bluetooth-em na Yamahe. Trochę to skomplikowane, ale działa stabilnie :P Na eksperymentach czas płynie szybko i człowiek zapomina o światowych problemach. Swoją drogą stacja radiowa bez reklam to je to ! :ok: Czekam z niecierpliwością na uruchomienie kolejnej stacji radiowej: Radio 357. Zamówiłem też dla rodziców stacjonarne radio internetowe, do kuchni. Oni mają wi-fi, więc nie będzie problemów.
Poza tym konstruuję różne drobiazgi co wiąże się z zamawianiem części w internecie. Czas oczekiwania na paczki jest ekscytujący , hehehe. No i zrobiłem porządek w piwnicy - mam teraz mały kąt do majsterkowania i dystans społeczny jest gwarantowany :lol:
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: ludzie, ja dziczeje przez covida

Postautor: caryca » wtorek 08 gru 2020, 01:56

Wczoraj po wieczór zostałam "wyprowadzona" na spacer. Siedzenie w domu rozwala moje serce. Mam zalecone robienie codziennie minimum 2000 kroków. A ile kroków można dziennie zrobić na trasie pokój-kuchnia- łazienka?
Wnuczka zabrała mnie do samochodu i wywiozła do dużego parku gdzie nie trzeba zakładać maseczki. Bo spacer w maseczce to żaden zdrowotny spacer. Tak więc naoddychałam się dobrego powietrza i zrobiłam 3200 kroków. Na kilka dni wystarczy.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: ludzie, ja dziczeje przez covida

Postautor: bungula » wtorek 08 gru 2020, 10:53

sierpówka pisze:Zamówiłem też dla rodziców stacjonarne radio internetowe, do kuchni. Oni mają wi-fi, więc nie będzie problemów.

Napisz jakie, też takiego szukam :) .
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: ludzie, ja dziczeje przez covida

Postautor: sierpówka » środa 09 gru 2020, 00:14

Radio Hama. Jakość dźwięku poprawna i zadowalająca. Łatwe w ustawieniu - kreator na ekranie/wyświetlaczu. Stacje radia internetowego wybiera się z wyświetlonej listy.

Tutaj więcej: https://pl.hama.com/000542290000/hama-r ... t-bt-bia-e
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: ludzie, ja dziczeje przez covida

Postautor: bungula » środa 09 gru 2020, 10:18

A ja się zastanawiam nad >>takim
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: ludzie, ja dziczeje przez covida

Postautor: sierpówka » środa 09 gru 2020, 14:27

No spoko, też Hama. Ja jeszcze brałem pod uwagę Philipsa z racji renomy. No ale Hama - jajo bardziej się rodzicom podobała.
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: ludzie, ja dziczeje przez covida

Postautor: caryca » niedziela 13 gru 2020, 23:19

Nie wiem, czy to zdziczenie czy raczej pozytywna zmiana, ale nigdy w swoim długim życiu nie naoglądałam się tyle filmów co teraz odkąd zamknęli mnie w domu.
Wnuczka wykupiła abonament na Netfliksie i na jej koncie mogę oglądać filmy.A jest co oglądać. Aktualnie oglądam serial o Elżbiecie II. Bardzo dobry i dobrze zrobiony serial z kilku sezonów po 10 odcinków.
Ja zasadniczo nie lubię i nigdy nie lubiłam chodzić do kina. W tv od czasu do czasu obejrzałam jakiś film ale seriali prawie nigdy, bo nie lubię jak na dalszy ciąg jakiegoś filmu muszę czekać tydzień. A na komputerze oglądam to co chcę i kiedy chcę a z seriali mogę oglądać tyle odcinków za jednym razem na ile mam ochotę. No i obraz mam "pod nosem", głos też taki jaki potrzebuję a jak czegoś nie zrozumiem - mogę obraz cofnąć.
Mam tylko wyrzuty sumienia bo czytam za mało książek. A książki zawsze były dla mnie najważniejsze.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: ludzie, ja dziczeje przez covida

Postautor: sierpówka » poniedziałek 14 gru 2020, 12:18

Różne są etapy w życiu. TV jest dla ludzi a od książek też trzeba odpocząć ;) Mnie od TV odpychają wszechobecne reklamy i mnogość głupich "realityszołów". Z płatną telewizją jest pewnie inaczej i komfort oglądania jest inny.
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: ludzie, ja dziczeje przez covida

Postautor: caryca » poniedziałek 14 gru 2020, 17:18

Masz rację co do reklam. To bardzo zniechęca do oglądania tv. Netfliks nie jest drogi -o ile się nie mylę to kilkanaście złotych miesięcznie na 4 konta. Tam nie ma reklam, są dobre filmy. Na Player.pl można też oglądać za darmo filmy ale tam są koszmarnie długie reklamy.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań


Wróć do O wszystkim po trochu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości