Uwaga na sposoby oszukiwania ludzi.

Rozmowy na każdy temat

Moderator: ikxio

Uwaga na sposoby oszukiwania ludzi.

Postautor: Alexa » czwartek 08 kwie 2021, 15:57

Te na "wnuczka", "policję" czy klikanie w linki bo paczka do odebrania a coś tam brakuje -znamy.
Ale są coraz nowsze- wczoraj dzwoni niby do mnie obsługa klijenta z sieci komórkowej i w celu uwierzytelniania mnie chcą abym podała imię nazwisko i hasło do z umowy lub pesel. Jeszcze bredzą że dlatego takie uwierzytelnienie bo specjalna oferta nie dla wszystkich. Jak ja słyszę "specjalna oferta" i coś podobnego to mi się zawsze zaświeca czerwona lamka-jeszcze nikt nikomu nic nie dał za darmo albo aby był stratnym.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Uwaga na sposoby oszukiwania ludzi.

Postautor: sierpówka » czwartek 08 kwie 2021, 17:42

Polecam śledzić niebezpiecznik.pl tam opisy różnych mechanizmów oszustw, które właśnie trwają. Poza tym wartościowe artykuły, o bezpieczeństwie, podane w prosty sposób. Teraz spis powszechny jest brany pod lupę i - co ciekawe - trzeba się przygotować na kolejną falę oszustw - na rachmistrza.
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55


Wróć do O wszystkim po trochu

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości