Pomoc bezdomnym kotom

Jak pomóc bezdomnym kotom.

Moderator: Alexa

Regulamin forum
Uwaga: nie wolno zamieszczać ogłoszeń, na to jest forum Bardzo Wazne Kocie Sprawy.

Re: Pomoc bezdomnym kotom

Postautor: agnik » sobota 12 sty 2013, 18:38

Wszystkim dziękuję za rady.
Rakolka - ci sąsiedzi mieli nie tak dawno psy, które szczekały wyjątkowo piskliwie i głośno. Nigdy nie zwróciłam im uwagi, choć powiem szczerze, czasami miałam ich dość. Potrafię być bardzo wyrozumiała dla właścicieli zwierząt :). Jak widać nie działa to w obie strony. Te bezdomne sieroty "mieszkają" w kartonowych pudłach przy sąsiedniej klatce. O tym żeby sąsiedzi wyrazili zgodę na wpuszczenie ich do piwnicy, nie ma mowy. Staramy się z sąsiadką choć w ten sposób im pomóc.
Alexa - właśnie nie wiem jak to jest z tym prawem spółdzielczym. Niby mieszkanie własnościowe ale nadal spółdzielcze. O wielu sprawach nie mogę sama decydować, choć niby jestem właścicielką. Gdyby w końcu w Polsce obowiązywała zasada "mój dom, moja twierdza", byłoby super!!!
Fairymoon- zgadzam się z Tobą w 100%. Też tak myślę :)
Sissi - tak też zrobię. Więcej nie pozwolę się obrażać.
Jeszcze raz dzięki wszystkim :)
"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?"
Mark Twain
Awatar użytkownika
agnik
Trzy Koty
 
Posty: 131
Rejestracja: sobota 08 gru 2012, 22:10

Re: Pomoc bezdomnym kotom

Postautor: Rakolka » sobota 12 sty 2013, 19:03

no widzisz, są ludzie i 'ludzie' :/
powodzenia :)
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomoc bezdomnym kotom

Postautor: Alexa » sobota 12 sty 2013, 19:45

Agnik jak masz mieszkanie wykupione od spółdzielni i jesteś jego właścielką to spłódzielni nic do tego.Co do bezdomnych kocików to może jakaś fundacja kocia pomogłaby, która działa na terenie miasta gdzie mieszkasz.
Ja żałuję że nie mam okna w mojej pywnicy bo na 100% zrobiłabym bezdomniaczkom ciepły kącik i zamontowała okno z kalpką.Choć nie widzę teraz jakoś bezdomnych kotków, ale zapewnie chowają się domach-pywnicach w starszym budownictwie.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Pomoc bezdomnym kotom

Postautor: agnik » sobota 12 sty 2013, 20:24

Alexa - sęk w tym, ze tu żadna fundacja nie działa. Sprawdzałam, najbliższa w Toruniu, ale oni pewnie zajęci swoimi tubylcami. Tu chyba potrzebny by był jakiś mediator, choć na znieczulicę ludzką nikt jeszcze lekarstwa nie znalazł. Nie wiem czy by pomógł. Póki co, koty maja jakieś schronienie i posiłki. Te budki, jak to je nazywam. są dość solidnie zrobione: podwójne kartony, między nimi styropian a wszystko owinięte folią, w środku ciepłe swetry. Pewnie, że lepiej było by im w ciepłej piwnicy. Ale co zrobić?
"Czy dom bez kota - najedzonego, dopieszczonego i należycie docenionego - zasługuje w ogóle na miano domu?"
Mark Twain
Awatar użytkownika
agnik
Trzy Koty
 
Posty: 131
Rejestracja: sobota 08 gru 2012, 22:10

Re: Pomoc bezdomnym kotom

Postautor: Rakolka » poniedziałek 14 sty 2013, 15:19

a ja nawet nie widzę tutaj gdzieś w okolicach bloku bezdomnych kotów..
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pomoc bezdomnym kotom

Postautor: ikxio » wtorek 15 sty 2013, 12:54

wlasciwie to juz bezdomnych w sensie, ze nawet wlasnejv piwnicy nie maja to juz na osiedlu u mamy nie ma - lata dzialalnosci karmicielek spowodowaly, ze populacja czesciowo zanikla ze starosci, a reszta zyje w zaprzyjaznionych piwnicach.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Poprzednia

Wróć do Pomoc bezdomnym

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron