książki

Co lubimy robić oprócz głaskania kotów

Moderator: ikxio

Re: książki

Postautor: ikxio » piątek 10 lis 2017, 20:04

dla milosnikow political fiction w stylu Tarantino? ale z mocno polskim akcentem, bo nie Leonardo da Vinci, a Matejko?
polecilabym 444 Macieja Siembiedy.
a ostatnio wedruje z komisarzem Montalbano po Sycylii ;)
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: książki

Postautor: caryca » niedziela 10 gru 2017, 22:07

W piątek rano przytargałam z biblioteki kilka książek a między innymi dwie książki Theresy Revay: "Biała wilczyca" i jej drugą część "Wszystkie marzenia świata" Obydwie książki już przeczytałam. To książki których czytania nie można przerwać. Polecam , zwłaszcza tym, których zachwycił "Jeździec Miedziany".
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: książki

Postautor: bungula » poniedziałek 11 gru 2017, 10:07

Czytam "Labirynt duchów" już czwartą książkę z serii napisanej przez Carlosa Ruiza Zafóna. Trzy pierwsze to "Cień wiatru", "Gra anioła" i "Więzień nieba". Przepięknie snuta opowieść. Książki można czytać w dowolnej kolejności, każda z nich stanowi odrębną opowieść, jednak misternie powiązaną z pozostałymi. Akcja rozgrywa się w Barcelonie za czasów Franko i toczy się wokół małej tajemniczej księgarni Sampere i syn. Jeżeli ktoś lubi atmosferę tajemniczości i dreszczyku to polecam, czyta się rewelacyjnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: książki

Postautor: caryca » poniedziałek 11 gru 2017, 23:49

Dziękuję za podpowiedź. Chętnie z niej skorzystam bo lubię tego typu książki. Już kiedyś coś czytałam Zafona ale nie bardzo pamiętam co to było.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: książki

Postautor: protas » niedziela 17 gru 2017, 19:54

Ostatnio pochłonąłem 3 książki z serii Czas Honoru. Polecam nie tylko fanom serialu, bo bardzo dobra opowieść o 4 bohaterach.
protas
Nowy
 
Posty: 2
Rejestracja: niedziela 17 gru 2017, 19:52

Re: książki

Postautor: bungula » czwartek 20 wrz 2018, 12:25

Mózg. Granica życia i śmierci książka angielskiego neurobiologa Adriana Owena. Niesamowicie poruszająca relacja z prowadzonych przez autora badań naukowych nad pacjentami pozostającymi w stanie wegetatywnym (całkowicie nieresponsywnych) po przebytych urazach mózgu. Naukowiec opracował metodę nawiązywania kontaktu z tymi ludźmi przy użyciu funkcjonalnego rezonansu magnetycznego. Polecam, trudno oderwać się od lektury.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: książki

Postautor: ikxio » piątek 21 wrz 2018, 09:42

cos na pograniczu empatii i telepatii? mozg ludzki jest nieobliczalny (koci zreszta tez ;) )
bungula - dlatego nie jestem zwolenniczka eutanazji i odlaczania ludzi od maszyn
z ksiazek ostatnio fizycznie w rece - cos z kryminalu kulinarnego - Diabelski owoc i Czerwone zloto -Tom Hillebrand - unijne teorie spiskowe plus umyslowa guma do zucia - mnie odprezylo, bo zjesc kazdy lubi a jeszcze jak zmusi do poszukania przepisu w necie?
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: książki

Postautor: bungula » piątek 21 wrz 2018, 11:50

ikxio pisze:cos na pograniczu empatii i telepatii?

Nie, czysto naukowe podejście, choć bardzo niekonwencjonalny i odważny pomysł.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: książki

Postautor: Fonsitos » poniedziałek 01 paź 2018, 19:49

A to ktoś zna? Napatoczyłam się w Naszej Księgarni na to, jak nowości przeglądałam.

https://nk.com.pl/o-czym-mysla-koty-koc ... iazka.html

O czym myślą koty. Kocie sekrety oczami naukowców
Thomas McNamee

Obrazek


Oddajemy im własną poduszkę, ale czy naprawdę je rozumiemy? W swojej fascynującej opowieści Thomas McNamee rozszyfrowuje jedna po drugiej kocie tajemnice, przytaczając nieznane szerszemu ogółowi badania naukowców, a także powołując się na osobiste doświadczenia – kociarza ekstraklasy.

Czy ludzki i koci mózg działają identycznie? Czy koty są lepszymi od ludzi towarzyszami dla osób chorujących na depresję? I czy rzeczywiście do komunikacji z człowiekiem używają specjalnego języka, do każdego z nas zwracając się nieco inaczej? "O czym myślą koty" to przewodnik po życiu wewnętrznym kotów dla wszystkich. Dla tych, którzy dopiero uczą się trudnej sztuki interpretowania kocich zachowań, i dla tych, którzy uważają się za jej arcymistrzów.
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: książki

Postautor: caryca » sobota 15 gru 2018, 12:09

Książka, którą naprawdę warto przeczytać.
Zielony bryfyj- Sabina Waszut
Ta niewielka książeczka zwiera ogrom informacji o życiu trzech pokoleń na Śląsku a dokładnie w Chorzowie.
Autorka jest prawdziwą artystką potrafiącą w dwóch, trzech zdaniach przekazać czytelnikowi tyle informacji o Ślązakach na ile inni potrzebują kilkunastu zdań a nawet stron.
To, o czym pisze autorka to najprawdziwsza prawda - mogę to ocenić bo sama jestem Ślązaczką, moi rodzice byli rówieśnikami Zofii i Waldemara. Zosia i Waldemar pobrali się w 1939r. – moi rodzice w 1938r. Ja jestem rówieśniczką Gosi- ich córki i Antka, najmłodszego brata Zosi i wiem jak traktowane były w szkole dzieci, których rodzice byli elementem podejrzanym politycznie. Wiem też jak żyło się w tamtych czasach, jak trudne było życie. O tym wszystkim pisze Sabina Waszut.
Zosia, sierpień 1961r. :….„Jakie to niezwykle przyjemne uczucie, móc tak po prostu się nacieszyć spokojem letniego popołudnia. Nie potrafię w to uwierzyć, ale w końcu moja rodzina doczekała czasów, w których nie musimy się o nic bać. Bo co tam kolejki w sklepach, co tam wieczne braki w towarach. Przecież nikt z nas nie chodzi głodny. Ludzie narzekają, tak jakby nie pamiętali , jak jedno jajko musiało wystarczyć na kolację dla całej rodziny…” W innym miejscu Zosia wspomina o dzieleniu jednego śledzia na 8 części- i ja to pamiętam ze wspomnień mojej mamy. ….” Czy jestem przez to złym człowiekiem? Może, bo cieszę się z tego, że Gosia i Zbyszek mogli w tym roku pojechać na kolonie do Ustki i wrócili opaleni i roześmiani, że wieczorami w telewizji oglądają bajkę, jedząc chleb , chociażby tylko z pomidorem, ale za to tyle, ile tylko dają radę zmieścić w żołądku. Nie mogę nie czuć spokoju, gdy wiem, że moim dzieciom nigdy nie burczy w brzuchach z głodu, że nie znają wstydu połatanych ubrań i butów, z których wystają palce”…..
„Zielony byfyj” jest ostatnią książką z sagi. Pierwsza „Rozdroża” obejmuje okres przed II wojną światową, a „W obcym domu”- rok 1945.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia

Wróć do Hobby

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron