Rasy psów.

No. Wiadomo.

Moderator: Sissi

Rasy psów.

Postautor: Alexa » piątek 19 paź 2012, 20:35

Ktoś wie coś o Shi-tsu?
Wiem że to psy z grupy-ozdobne do towarzystwa, ale i też z charakterem-potrzebuja jednego przewodnika-pana.Codziennego szczotkowania i przemywania oczu.
Ktos z rodziny chce takiego psa, yorka wybiłam z głowy.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator

Re: Rasy psów.

Postautor: ikxio » piątek 19 paź 2012, 21:15

zajrzalam do wiki - tem pies to radosc dla poczatkujacego weterynarza - klient na wiele lat.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator

Postautor: olga » piątek 19 paź 2012, 22:04

Koleżanka z pracy ma suczkę - żywioł i radość w domu. Sama nie znam tego pieska ale podobno bardzo wesoła i miła, nie jest niszczycielem, ale posłuszna jest tylko wtedy kiedy chce.
Tak z teorii to shi muszą być wychowane jak każdy pies, ale są mniej zadziorne od yorków. Na pewno upierdliwe w pielęgnacji - jak wszystkie długowłose karzełki.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator

Postautor: Alexa » sobota 20 paź 2012, 14:00

Dzięki Olga :)
Muszę jeszcze nad nimi popracować, bo na razie to tylko widzą ich wygląd a nie wnętrzne i umiejętnośc pielęgnacji takiego pieska.
ObrazekObrazek

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator

Postautor: bungula » sobota 20 paź 2012, 14:11

Moja siostra ma suczkę tej rasy. Jest to piesek dla dzieci, moja siostrzenica (7 lat) nosi ją, bawi się z nią. Piesek jest bardzo wesoły i łagodny. Wyszkolony i wychowany przez Munia (kot mojej mamy), suczka zna swoje miejsce i wie, że kota należy słuchać.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP

Postautor: Alexa » sobota 16 mar 2013, 22:53

Muszę nadrobić zaległości, nie wiedziałam że jest aż tak dużo ras psów:
http://www.zkwp.katowice.pl/cacib2013.php
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Alexa
Moderator

Postautor: Alexa » niedziela 07 cze 2015, 16:37

Owczarek Rumuński, na moje oko podobny do Kaukaza:
Obrazek
free image uploading
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Alexa
Moderator

Postautor: olga » niedziela 07 cze 2015, 22:33

Raczej chyba pies pasterski niz owczarek, nie znam tej rasy.
Szczerze mówiąc bardziej przypomina mi sarplaninaca niż kaukaza :)
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator

Postautor: Alexa » poniedziałek 03 lut 2020, 20:23

W necie natrafiłam na nazwę-owczarek staroniemiecki. Tylko nic tam nie pisze czy one też są tak kątowane . Piszą tylko że sa większe i masywniejsze od owczarków niemieckich.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Alexa
Moderator

Postautor: olga » poniedziałek 03 lut 2020, 21:05

To taka rasa - nie rasa, FCI jej nie uznaje, niektóre inne federacje tak. Generalnie są to owczarki wyglądające jak normalne psy o znacznie lepszej sylwetce. Z zalet mają właśnie znacznie lepsze ukątowanie i proste grzbiety, z wad dość niestabilną psychikę (jak się wgłębić to jest oczywiście więcej zalet i wad). Hodowcy twierdzą, że są podobne do pierwotnych owczarków ale to nieprawda, nie mają z nimi więcej wspólnego niż te biedne wystawowe kaleki - współczesne ONki. Idea, która przyświeca hodowcom to podobno właśnie odtworzenie pierwotnego typu psa roboczego: silnego zdrowego i wytrzymałego. Ale klasyczne ONki z hodowli ściśle użytkowych (nie takich użytkowych na pokaz, a skupionych na psach służbowych) są znacznie lepiej zbudowane i właśnie nie takie wściekle masywne, za to twarde i silne jak traktory, no i są doskonałe jeśli chodzi o temperament.

"kątowane" sa wszystkie psy - chodzi o kąt pomiędzy biodrem a udem (a z przodu łopatką i ramieniem) - prawidłowe rozwarcie tego kąta umożliwia wydajne i sprawne poruszanie a także mniejszą skłonność do chorób stawów.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator

Postautor: Alexa » poniedziałek 03 lut 2020, 22:08

Dzięki Olga.
W dzieciństwie sto razy czytałam "Timbę" i zawsze chciałam mieć owczarka niemieckiego.Kuzyn miał i jak była już wiekowa(bo to suczka była) to miała problemy ze stawami biodrowymi.Miała też rzadkie ataki padaczki(ona była wzięta od ludzi jak miała już rok)
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Alexa
Moderator

Wróć do Psy