Strona 1 z 1

Rasy psów.

Post: piątek 19 paź 2012, 20:35
autor: Alexa
Ktoś wie coś o Shi-tsu?
Wiem że to psy z grupy-ozdobne do towarzystwa, ale i też z charakterem-potrzebuja jednego przewodnika-pana.Codziennego szczotkowania i przemywania oczu.
Ktos z rodziny chce takiego psa, yorka wybiłam z głowy.

Re: Rasy psów.

Post: piątek 19 paź 2012, 21:15
autor: ikxio
zajrzalam do wiki - tem pies to radosc dla poczatkujacego weterynarza - klient na wiele lat.

Re: Rasy psów.

Post: piątek 19 paź 2012, 22:04
autor: olga
Koleżanka z pracy ma suczkę - żywioł i radość w domu. Sama nie znam tego pieska ale podobno bardzo wesoła i miła, nie jest niszczycielem, ale posłuszna jest tylko wtedy kiedy chce.
Tak z teorii to shi muszą być wychowane jak każdy pies, ale są mniej zadziorne od yorków. Na pewno upierdliwe w pielęgnacji - jak wszystkie długowłose karzełki.

Re: Rasy psów.

Post: sobota 20 paź 2012, 14:00
autor: Alexa
Dzięki Olga :)
Muszę jeszcze nad nimi popracować, bo na razie to tylko widzą ich wygląd a nie wnętrzne i umiejętnośc pielęgnacji takiego pieska.

Re: Rasy psów.

Post: sobota 20 paź 2012, 14:11
autor: bungula
Moja siostra ma suczkę tej rasy. Jest to piesek dla dzieci, moja siostrzenica (7 lat) nosi ją, bawi się z nią. Piesek jest bardzo wesoły i łagodny. Wyszkolony i wychowany przez Munia (kot mojej mamy), suczka zna swoje miejsce i wie, że kota należy słuchać.

Re: Rasy psów.

Post: sobota 16 mar 2013, 22:53
autor: Alexa
Muszę nadrobić zaległości, nie wiedziałam że jest aż tak dużo ras psów:
http://www.zkwp.katowice.pl/cacib2013.php

Re: Rasy psów.

Post: niedziela 07 cze 2015, 16:37
autor: Alexa
Owczarek Rumuński, na moje oko podobny do Kaukaza:
Obrazek
free image uploading

Re: Rasy psów.

Post: niedziela 07 cze 2015, 22:33
autor: olga
Raczej chyba pies pasterski niz owczarek, nie znam tej rasy.
Szczerze mówiąc bardziej przypomina mi sarplaninaca niż kaukaza :)

Re: Rasy psów.

Post: poniedziałek 03 lut 2020, 20:23
autor: Alexa
W necie natrafiłam na nazwę-owczarek staroniemiecki. Tylko nic tam nie pisze czy one też są tak kątowane . Piszą tylko że sa większe i masywniejsze od owczarków niemieckich.

Re: Rasy psów.

Post: poniedziałek 03 lut 2020, 21:05
autor: olga
To taka rasa - nie rasa, FCI jej nie uznaje, niektóre inne federacje tak. Generalnie są to owczarki wyglądające jak normalne psy o znacznie lepszej sylwetce. Z zalet mają właśnie znacznie lepsze ukątowanie i proste grzbiety, z wad dość niestabilną psychikę (jak się wgłębić to jest oczywiście więcej zalet i wad). Hodowcy twierdzą, że są podobne do pierwotnych owczarków ale to nieprawda, nie mają z nimi więcej wspólnego niż te biedne wystawowe kaleki - współczesne ONki. Idea, która przyświeca hodowcom to podobno właśnie odtworzenie pierwotnego typu psa roboczego: silnego zdrowego i wytrzymałego. Ale klasyczne ONki z hodowli ściśle użytkowych (nie takich użytkowych na pokaz, a skupionych na psach służbowych) są znacznie lepiej zbudowane i właśnie nie takie wściekle masywne, za to twarde i silne jak traktory, no i są doskonałe jeśli chodzi o temperament.

"kątowane" sa wszystkie psy - chodzi o kąt pomiędzy biodrem a udem (a z przodu łopatką i ramieniem) - prawidłowe rozwarcie tego kąta umożliwia wydajne i sprawne poruszanie a także mniejszą skłonność do chorób stawów.

Re: Rasy psów.

Post: poniedziałek 03 lut 2020, 22:08
autor: Alexa
Dzięki Olga.
W dzieciństwie sto razy czytałam "Timbę" i zawsze chciałam mieć owczarka niemieckiego.Kuzyn miał i jak była już wiekowa(bo to suczka była) to miała problemy ze stawami biodrowymi.Miała też rzadkie ataki padaczki(ona była wzięta od ludzi jak miała już rok)

Re: Rasy psów.

Post: piątek 28 lut 2020, 23:43
autor: Alexa
Czy rasy psów np alaskan malamuty, syberian hasky które maja oczy niebieskie albo jedno niebieskie a drugie brązowe tez mają zależności tak jak koty z niebieskimi oczami że mogą nie słyszeć?

Re: Rasy psów.

Post: sobota 29 lut 2020, 00:03
autor: olga
O ile wiem to nie.