Akwarium

Wszelkie drobne zwierzaki, które mieszkają z nami

Moderator: Sissi

Re: Akwarium

Postautor: caryca » poniedziałek 26 lis 2018, 22:22

Wczoraj przy okazji podmiany wody zrobiłam w akwarium "remanent" i mam już 38 rybek.! Ładnie mi się rozmnażają.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Akwarium

Postautor: caryca » niedziela 19 maja 2019, 20:21

W listopadzie miałam 38 rybek, wczoraj policzyłam stan "pogłowia" i jestem przerażona- w akwarium 130 l. mam 65 rybek. Co mam z nimi zrobić. Jest ich za dużo. W tym "stadzie" jest 25 zupełnie małych, takich 5-6 dniowych i 2-3 tygodniowych. Mam tylko mieczyki.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Akwarium

Postautor: ikxio » poniedziałek 20 maja 2019, 10:07

moze pogadaj z jakims sklepem zoologicznym?
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Akwarium

Postautor: caryca » poniedziałek 20 maja 2019, 13:09

mam taki sklep w którym od zawsze kupuję jedzenie dla rybek i kota. Kilka miesięcy temu dałam im zielsko z akwarium bo mi sie niesamowicie rozrosło i teraz znów ma za dużo roślin. Kończy mi się jedzenie dla rybek więc muszę się tam wybrać i zapytam- najpierw o rośliny a potem o rybki.
Mąż mojej wnuczki podsunął mi pomysł, żeby na osiedlu wywiesić kartki z informacją, że oddam za darmo kilka rybek i rośliny. Może jest jakiejś dziecko, które marzy o akwarium. Nie wiem jeszcze co zrobię.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: Akwarium

Postautor: caryca » niedziela 23 cze 2019, 17:16

Napisałam kilka kartek z myślą o rozwieszeniu ich na osiedlu ale wnuczka pomogłam mi zrobić ogłoszenie na OLX i następnego dnia od rana miałam mnóstwo telefonów. Prosiłam więc każdego z zainteresowanych żeby zadzwonili po 16-stej bo do tej godziny jestem w domu sama i nikogo obcego do domu nie wpuszczę. Pierwszy zainteresowany oznajmił mi, że ma akwarium 450 litrowe i weźmie wszystko co chcę wydać. Zapytałam tylko, czy ma duże rybki drapieżne bo nie chciałam żeby moje były tylko pokarmem dla innych i gdy się okazało, że ma tylko gupiki, molinezje i mieczyki więc pozwoliłam mu przyjechać. Wydałam mu 20 większych rybek /2-3 letnich/ i 18 maleńkich, 3-miesięcznych. No i sporo roślin. Teraz mam przynajmniej jasno w akwarium ale w kotniku znów mam 18 świeżo urodzonych. Za kilka miesięcy problem się powtórzy.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia

Wróć do Akwarium, terrarium, klatka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron