akwarium

Wszelkie drobne zwierzaki, które mieszkają z nami

Moderator: Sissi

Re: akwarium

Postautor: Alexa » niedziela 15 wrz 2013, 20:22

Odmiana aksalota z jaskini Postojnej na Słoweni trzymana w specjalnych akwariach w tej jaskini, aby turyści mogli zobaczyć, to osobniki sa wymieniane co 3 miesiące bo sa tak delikatne że dłużej nie wytrzymają w akwarium, sa wypuszczane spowrotem do środowiska naturalnego a na ich miejsce w akwarium sa wpuszczane złapane z jaskiniowego potoku.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: akwarium

Postautor: arthrawn » niedziela 15 wrz 2013, 21:02

Rakolka pisze:arthrawn.. niestety na jakiś forach czytaliśmy, ze nie jest to takie proste.. axolotle to przede wszystkim nie ryby.. i potrzebują zimniutkiej wody, ciemności i rybek do jedzenia.. nie można im dawać wielu rzeczy... miały może troszkę za ciepłą wodę.. ale nie da się upilnować co do stopnia. czasem bywała cieplejsza i było ok..mój chłopak na prawdę wiele czytał na różnych zwłaszcza zagranicznych forach i niestety mało jaki axolotl zdrowieje z pleśniawki... raczej zamienia się to w red leg itp. ah, nic nie poradzimy.

dlatego stosuje się środek o którym wspominałem...drakoński, ale skuteczny...
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: akwarium

Postautor: Rakolka » poniedziałek 16 wrz 2013, 20:44

dobrze wiedzieć.. poszukam informacji
Awatar użytkownika
Rakolka
Pięć Kotów
 
Posty: 708
Rejestracja: sobota 20 paź 2012, 09:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: akwarium

Postautor: arthrawn » wtorek 17 wrz 2013, 11:00

tylko pamiętać...proszek...nigdy gotowy preparat ze sklepu akwarystycznego...o tym dowiedziałem się od starego hodowcy...miał wyniki, sukcesy...a jego akwaria...hm daleko było im do profesjonalnych kupnych zbiorników...pod każdym względem, ale rozmnożył niemalże wszystko czego się podejmował...zbierał deszczówkę, sam robił pokarm...suszył warzywa, mięso...taki człowiek z ambicjami...szkoda tylko, że nie ma go już wśród nas...i szkoda, że żadne z jego dzieci nie podjęło jego pasji...nawet zwykłym jednym dekoracyjnym akwarium...w swoim pokoju "ryb" miał zbiorniki o różnym litrażu...niskie, wysokie, szerokie, wąskie...kiedyś policzyłem ile miał litrów wody...ponad 2500...pierwsza wizyta robiła wrażenie...a i był to hodowca, nie handlarz...sprzedawał rybki, wymieniał itp...ale odbiorcami było wąskie grono ludzi...dbal o każdy szczegół...pasja...
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: akwarium

Postautor: caryca » wtorek 17 wrz 2013, 18:49

Wśród akwarystów jest duża grupa prawdziwych pasjonatów.
O tym, że dla rybek dobra jest deszczówka lub woda z roztopionego śniegu już słyszałam. Trochę jednak się boję żeby nie "wlać" razem z wodą jakiejś bakterii. Co ty o tym sądzisz?
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: akwarium

Postautor: arthrawn » środa 18 wrz 2013, 17:58

Kolega, zbierał deszczówkę tylko wiosenną...miał do tego specjalne kołnierze, zbierające wodę do pojemników...był mistrzem świata w tej dziedzinie...sprzęt przygotowany i zbierał wodę tak po upływie 5 minut od rozpoczęcia opadu...wtedy wszystkie zanieczyszczenia z atmosfery, powietrza "spadały" jako pierwsze...nie każda rybka tego potrzebuje...znajomy potrzebował do przeprowadzenia rozrodu tropikalnych rybek :) i udało się...
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: akwarium

Postautor: Aga » czwartek 20 mar 2014, 18:53

Dostałam od znajomego duże akwarium i pokusiłam się żeby założyć nowe akwarium i hodować skalary. Mam nadzieję, że nie będzie z nimi kłopotu
Obrazek

A w małym akwarium zamieszkał..... Zdjęcia później jak się obudzi.
Aga
VIP
 
Posty: 808
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 17:43

Re: akwarium

Postautor: olga » czwartek 20 mar 2014, 19:26

Już mnie zaciekawiłaś, obudź go.
Życze powodzenia ze skalarami, mi się marzy akwarium z pielegnicami ale to pieśń przyszłości.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: akwarium

Postautor: bungula » piątek 21 mar 2014, 10:30

No, co? Jeszcze śpi?
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: akwarium

Postautor: Sissi » piątek 21 mar 2014, 18:37

Aga ale Ci zazdroszcze ,ja tez chce akwarium ale nie umiem nic przy nim robic ,chcialabym miec duze i pelen pieknych duzych ryb egzotycznych ale to juz droga impreza
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: akwarium

Postautor: Aga » środa 26 mar 2014, 19:37

Już się obudził.
Nasz nowy członek rodziny
Obrazek
Aga
VIP
 
Posty: 808
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 17:43

Re: akwarium

Postautor: ikxio » środa 26 mar 2014, 19:42

a jak koty zareagowaly?
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: akwarium

Postautor: Aga » środa 26 mar 2014, 19:44

Pola wręcz oszalała. Cały czas siedziały przy akwarium. Musiałam wynieść go do innego pokoju.
Aga
VIP
 
Posty: 808
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 17:43

Re: akwarium

Postautor: caryca » środa 26 mar 2014, 19:47

A jakie to zwierzątko?
Musisz b. uważać na to maleństwo bo u nas 2 tyg. temu Aisza właśnie zjadła Frajera- myszkę.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Re: akwarium

Postautor: Aga » środa 26 mar 2014, 19:50

To chomik roborowskiego. Mieszka w akwarium do którego koty nie mają dostępu, więc mam nadzieję, że nie dojdzie do tragedii.
Aga
VIP
 
Posty: 808
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 17:43

Re: akwarium

Postautor: olga » środa 26 mar 2014, 20:40

hehe :)
A ja myślałam że jakiś homar albo krab
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: akwarium

Postautor: arthrawn » środa 26 mar 2014, 22:38

skalary są bardzo wdzięczne w hodowli, gdy zapewni się im w miarę duży zbiornik. Można dodać inne rybki np zbrojniki...są fajne, żyją przy dnie i nie podjadają skalarów ich płetw itp :) niestety to trzeba brać pod uwagę. Ślicznie się zapowiada akwarium :) a śpioch, myślę, że trzeba mu kupić polisę na życie ;)

a na marginesie, znając Bobika nie wiem, czy skusiłby się na tooooooo :) czy tammmmmmmto :)
Obrazek
Pies myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszkam w jego domu, mogę spać w jego łóżku — jest moim bogiem!”. Kot myśli: „Człowiek daje mi jedzenie, mieszka w moim domu, może spać w moim łóżku — jestem jego bogiem!”
Awatar użytkownika
arthrawn
Szesc Kotow
 
Posty: 784
Rejestracja: czwartek 13 cze 2013, 13:11
Lokalizacja: Ahoghill, NI

Re: akwarium

Postautor: bungula » czwartek 27 mar 2014, 08:47

Taki trochę potargany po tym spaniu :P .
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: akwarium

Postautor: Sissi » czwartek 27 mar 2014, 09:47

Aga ,sliczny jest :-D
Caryca ,Aisza naprawde zjadla Frajera :shock: ? Taki fajny byl myszolek :roll:
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: akwarium

Postautor: caryca » niedziela 03 lip 2016, 00:30

serce mnie boli jak patrzę na moją rybkę która od rana umiera. Ledwo, ledwo oddycha ale walczy i nie chce się poddać , a ja nie mogę nic zrobić żeby jej pomóc. Tak mi smutno.
caryca
Cztery Koty
 
Posty: 325
Rejestracja: sobota 01 cze 2013, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Poprzednia

Wróć do Akwarium, terrarium, klatka

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron