[Google] Odzyskiwanie utraconej treści w internecie.

Tu zgłaszamy problemy z działaniem i użytkowaniem forum.

Moderator: ikxio

Re: [Google] Odzyskiwanie utraconej treści w internecie.

Postautor: bungula » czwartek 12 lip 2012, 11:33

olga pisze: Znam skrypt imbira, ale Twojego rozwiązania Bungula nie: możesz mi wysłać ten skrypcik na maila zwyczajnie? - jest w moim profilu

Ja wiem, że trochę ślepa jestem, no, ale nie aż tak! Olga w twoim profilu ja widzę tylko "Wiadomość prywatna", a w niej raczej (chyba, bo może znowu nie widzę) załącznika wysłać nie można. Nie opracowałam skryptu, czy kodu tak jak imbir. Moja metoda jest bardziej powiedziałabym, prowizoryczna. Polega na ściągnięciu i zapisaniu kodu strony z pamięci podręcznej google, a potem już lokalnie na własnym komputerze przy użyciu edytora html wykasowaniu części kodu, czyli tej z ramką google na górze i u dołu strony. Pisałam wcześniej o czymś w rodzaju wzorca, z myślą o tych chętnych, którzy zechcieliby pomóc, ale nie znają kodu html, w tym celu fragmenty kodu przeznaczone do wyrzucenia ujęłam w znacznikach komentarza (to coś takiego <!--krzaczki, krzaczki -->), dzięki temu taki fragment kodu w edytorze html, którego ja używam jest zaznaczony szarym kolorem, co pozwala zorientować się, które fragmenty kodu są do usunięcia. Myślałam, że osoba chętna do pomocy, a nieznająca kodu, mogłaby patrzeć sobie na ten wzór i na jego podstawie usuwać kod z odzyskiwanych sukcesywnie wątków. Przyznaję jest to metoda dość prowizoryczna (nie tak elegancka, jak prosta tabelka), ale chyba mniej czasochłonna niż wyłuskiwanie z oryginalnego kodu poszczególnych postów i ich bądź co bądź recenzowanie.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: [Google] Odzyskiwanie utraconej treści w internecie.

Postautor: olga » czwartek 12 lip 2012, 11:34

czyli nie widzisz ikonki do mojego maila? Ja go widzę, zaraz to zmienię
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: [Google] Odzyskiwanie utraconej treści w internecie.

Postautor: olga » czwartek 12 lip 2012, 11:44

Bungula, masz PW - to ode mnie
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: [Google] Odzyskiwanie utraconej treści w internecie.

Postautor: sierpówka » czwartek 12 lip 2012, 11:59

Co do wyrzucania zbędnej treści, z dyskusji, to absolutnie się tego nie podejmuje... Nie chcę decydować co jest wartościowe a co nie, bo nie jestem od tego. To co ma pozostać to zdecyduje administracja i moderatorzy, bo oni dbają o poziom forum. Tak mi się wydaje. Cicho :lol: Dlatego wspomniałem o możliwości grupowej pracy nad plikami. Może się przydać takie rozwiązanie... To co tu piszemy to jest , na razie, wspólna narada, głośne myślenie, rzucane pomysłami...
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: [Google] Odzyskiwanie utraconej treści w internecie.

Postautor: sierpówka » czwartek 12 lip 2012, 12:03

oj, działy mi się pomyliły
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: [Google] Odzyskiwanie utraconej treści w internecie.

Postautor: olga » czwartek 12 lip 2012, 12:05

SIę nie pomyliły tylko przeniosłam - tutaj ten wątek bardziej pasuje i jest bliżej :)
A o "dobry sposób" - to miałam na myśli ten serwer do grupowej pracy, po co szukać następnego skoro jest już taki? Bo to rzeczywiście dobry sposób.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: [Google] Odzyskiwanie utraconej treści w internecie.

Postautor: Fonsitos » czwartek 12 lip 2012, 15:48

A maile mają być widoczne? Admin będzie je widział zawsze, a użytkownicy będą mogli określić czy chcą aby były widoczne czy nie :)
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: [Google] Odzyskiwanie utraconej treści w internecie.

Postautor: olga » czwartek 12 lip 2012, 16:37

no właśnie to chcę ustawić

[edit] ustawiłam, bez możliwości przesyłania plików
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: [Google] Odzyskiwanie utraconej treści w internecie.

Postautor: Alexa » sobota 14 lip 2012, 16:11

Wpisujcie codziennie w google swoje tematy z galerii, bo za każdym razem wyskakują inne strony do odzyskania z kopii.Na razie odzyskałam 5, ale pierwszej nijak nie mogę odzyskać na razie.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: [Google] Odzyskiwanie utraconej treści w internecie.

Postautor: olga » sobota 14 lip 2012, 20:58

wrzuciłam kod imbi.. znaczy sierpówki do edytora i zaczęłam działać. W podglądzie jednak krzaczy mi się polska czcionka, jak to kodować żeby było dobrze?
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: [Google] Odzyskiwanie utraconej treści w internecie.

Postautor: Alexa » sobota 14 lip 2012, 21:08

Ja nie wiem,ja wrzucam w gogle i potem kopiuje bezpośrenio, albo wstawiam link.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: [Google] Odzyskiwanie utraconej treści w internecie.

Postautor: Sissi » sobota 14 lip 2012, 21:29

Olga ajak moje linki otwierasz to tez tak jest ? to sa tkie jeszcze robocze ale na kompie mam tez w folderze .Ciekawa jestem jak sie otwieraja innym .
ps.ja je zapisywalam bardzo prymitywna i prosta metoda taka dla mnie zrozumiala :oops:
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: [Google] Odzyskiwanie utraconej treści w internecie.

Postautor: olga » sobota 14 lip 2012, 22:37

To jest zupełnie o czym innym Sissi - o wprowadzaniu tekstu do podanego prze imbira kodu. Nie ma znaczenia czyje to linki.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: [Google] Odzyskiwanie utraconej treści w internecie.

Postautor: olga » sobota 14 lip 2012, 22:43

I jeszcze jedna rzecz; nicki linkują się do nowego dachowca, tak miało być?
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: [Google] Odzyskiwanie utraconej treści w internecie.

Postautor: sierpówka » sobota 14 lip 2012, 23:33

olga pisze:(...)sierpówki do edytora i zaczęłam działać. W podglądzie jednak krzaczy mi się polska czcionka, jak to kodować żeby było dobrze?

Wszystko zależy od kodowania znaków. Każdy edytor ma jakieś tam ustawienia domyślne... ... ...
Kodowanie znaków, w edytorze, musisz ustawić na wschodnioeuropejskie (iso 8859-2).
Zrób próbę i powiedz jak jest... ;) Jakiego edytora używasz ?

Nicki prowadzą do nowego dachowca ( po co mają do starego ??). Chodzi o to , że jak kogoś interesuje osoba, to musi się zalogować na forum i wtedy zobaczy profil. Można zmienić na stronę logowanie, będzie jeszcze lepiej :)
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: [Google] Odzyskiwanie utraconej treści w internecie.

Postautor: Sissi » niedziela 15 lip 2012, 00:20

Jak prawidlowo powinna wygladac zapisana strona ze starego dachowca tak zeby sie dobrze otwierala bez bledow ,moze jakis wzor moglby byc podany .
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: [Google] Odzyskiwanie utraconej treści w internecie.

Postautor: bungula » niedziela 15 lip 2012, 07:20

sierpówka pisze: Można zmienić na stronę logowanie, będzie jeszcze lepiej :)

Chyba nie potrzeba. Czy takie rozwiazanie,przypadkiem nie wymagaloby dodatkowego skryptu dla już zalogowanych uzytkownikow?
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: [Google] Odzyskiwanie utraconej treści w internecie.

Postautor: sierpówka » niedziela 15 lip 2012, 10:16

No tak, sprawa się komplikuje jak ktoś już jest zalogowany (wtedy strzałka do tyłu i się wycofa :lol: )... ale , ale zalogowani użytkownicy , raczej, nie będą przeglądać profili, bo już je znają. Myślałem o ludziach , którzy przypadkiem lub celowo trafią przez np. wyszukiwarkę lub przeglądają forum anonimowo. No i musi być wyjście dla robotów wyszukiwarek - niech wracają na dachowca. To takie proste i przejrzyste rozwiązanie. :roll:

sissi pisze:Jak prawidlowo powinna wygladac zapisana strona ze starego dachowca tak zeby sie dobrze otwierala (...)

Robisz nowy folder , na kompie, dajesz mu nazwę "stary dachowiec" i tu zapisujesz stronę wyświetloną w przeglądarce. Korzystasz z polecenia Plik -> Zapisz Jako (w okienku musisz wskazać swój utworzony folder lub zapisać na pulpicie - wskazujesz wtedy pulpit i ręcznie, potem, przenosisz do folderu).
Polecenie dostępne w narzędziach (koło zębate) lub na górnym pasku menu (jesli go nie ma to klikasz na wolne pole koło kart / zakładek i wybierasz :Pasek Menu).

Po zapisaniu strony idziesz do tego folderu (stary dachowiec) i tam powinna leżeć zapisana stronka. Klikasz dwa razy i powinna ci się otworzyć, lokalnie na twoim kompie). Im chce lepiej wytłumaczyć tym bardziej to komplikuje :lol: :shock: :roll:
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: [Google] Odzyskiwanie utraconej treści w internecie.

Postautor: bungula » niedziela 15 lip 2012, 11:08

sierpówka pisze:No tak, sprawa się komplikuje jak ktoś już jest zalogowany (wtedy strzałka do tyłu i się wycofa :lol: )... ale , ale zalogowani użytkownicy , raczej, nie będą przeglądać profili, bo już je znają. Myślałem o ludziach , którzy przypadkiem lub celowo trafią przez np. wyszukiwarkę lub przeglądają forum anonimowo. No i musi być wyjście dla robotów wyszukiwarek - niech wracają na dachowca. To takie proste i przejrzyste rozwiązanie. :roll:


Moze się czepiam, ale czy samo forum nie ma już takiego zabezpieczenia? Czy myslisz, że bezposredni link do profilu umozliwylby anonimowemu gosciowi ominiecie tego zabezpieczenia?
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: [Google] Odzyskiwanie utraconej treści w internecie.

Postautor: sierpówka » niedziela 15 lip 2012, 11:15

Nie, nie o to chodzi. Ja się tylko kierowałem tym, żeby był link wyjściowy, gdyby, w treści dokumentu, nie było aktywnych odsyłaczy. To dla wyszukiwarki. A jak ktoś już tam kliknie to znajdzie się na forum. Można to wykasować i dać jeden na początku lub koncu... Taki miałem pomysł, może głupi :lol: :roll:
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

PoprzedniaNastępna

Wróć do Jakiś problem?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron