[Google] Odzyskiwanie utraconej treści w internecie.

Tu zgłaszamy problemy z działaniem i użytkowaniem forum.

Moderator: ikxio

Re: [Google] Odzyskiwanie utraconej treści w internecie.

Postautor: olga » poniedziałek 09 lip 2012, 21:28

Bungula, mój ty głosie rozsądku.
Przyda nam się jednak synchronizacja działań:
Na początek proponuję żeby każdy (kto chce) wyszukał i odzyskał wątki swoich kotów z galerii . Ja w tym czasie powybieram najważniejsze tematy i zacznę je kopiować. Kiedy juz zakończycie ściaganie swoich galerii, prosze ochotników o zgłoszenie się tutaj to będe przydzielać następne zadania. Pasuje?
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: [Google] Odzyskiwanie utraconej treści w internecie.

Postautor: sierpówka » poniedziałek 09 lip 2012, 22:56

Ważne , żeby odzyskać najistotniejsze dyskusje czyli: Jak się dzisiaj czujesz i Co miałaś na obiad :lol: :P :geek: :D ;)
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: [Google] Odzyskiwanie utraconej treści w internecie.

Postautor: Sissi » poniedziałek 09 lip 2012, 23:05

ja tam nic nie odzyskam bo sie kompletnie na czyms takim nie znam,bardzo bym chciala miec te lata ze starego Dachowca ,dla mnie to kawal zycia mojej kociarni ,nie odzaluje jak to przepadnie. Nie wiem co robic i kogo prosic o pomoc zeby to odzyskal ....
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: [Google] Odzyskiwanie utraconej treści w internecie.

Postautor: Alexa » poniedziałek 09 lip 2012, 23:10

Sissi jak taka zieola w temacie internetowo-komputerowym ja odzyskałam dosęp do cześci starego Dachowca, to ty tez odzyskasz :D
Wpisz w google-temat jaki miał twój wątek o koteczkach na Dachowcu, jesli pokaże ci się z odnośnikiem linkiem forumowiska to najeżdzasz mysza na strzałkę po prawej stronie-pokaże się znowu okienko i podkreślone na nieniesko-wyraz-kopia-klikasz w nią i wchodzisz w kopię twojego tematu na starym Dachowcu.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: [Google] Odzyskiwanie utraconej treści w internecie.

Postautor: sierpówka » poniedziałek 09 lip 2012, 23:18

sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: [Google] Odzyskiwanie utraconej treści w internecie.

Postautor: Alexa » poniedziałek 09 lip 2012, 23:30

ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: [Google] Odzyskiwanie utraconej treści w internecie.

Postautor: Sissi » poniedziałek 09 lip 2012, 23:31

sierpowka te cholerne lodeczki tez widze wszedzie ale nie moja kocia galerie... i to jest tragiczne ze tylko te lodeczki sie ostaly chyba z mojego calego udzialu na dachowcu :( ja nie uiem znalezc tak jak dziewczny zadnych stron ,jak i sie cos pokaze to nie ma strony i jak klikne te strzalki podwojne to pokazuje mi sie tylko napis z adresem strony im Casche klikam na to i tyle z tego ,nie wiedze zadnych zdiec nic tylko tresci postow nie moge wogole zmieniac strony bo zaraz mnie wyrzuca ze nie istnieje ,juz caly dzien sie morduje i nic ,kompletnie nic cale zycie moich kociumbow opisywane poszlo se w eter... , tak mi zal ..
Imbir dziekuje za chec pomocy bardzo to doceniam i dziekuje .
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe


Re: [Google] Odzyskiwanie utraconej treści w internecie.

Postautor: Alexa » poniedziałek 09 lip 2012, 23:36

Z mojego tematu o P&P jest dostępna tylko strona 17.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: [Google] Odzyskiwanie utraconej treści w internecie.

Postautor: Alexa » poniedziałek 09 lip 2012, 23:40

Ja nie potrafię odzyskać tematów:kot domowy, kot europejski.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: [Google] Odzyskiwanie utraconej treści w internecie.

Postautor: Sissi » poniedziałek 09 lip 2012, 23:44

sierpowka ale ty masz serducho ,dziekuje bardzo za te stronki a jak mam je wczytac do swojej galeri? i czy mozna znalezc te strony "Mojej kociarni " od 1 strony ? czy to mozliwe ?
jeszcze raz dziekuje to dla mnie duzo znaczy .
Dasha ,Fiona,Lilly + Helga

" Sissi ,Isis ,Cheila na zawsze pozostaniecie w moim sercu moje ukochane koteczki .."
Awatar użytkownika
Sissi
Moderator
 
Posty: 3757
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:24
Lokalizacja: Niemcy,München-Karlsruhe

Re: [Google] Odzyskiwanie utraconej treści w internecie.

Postautor: sierpówka » poniedziałek 09 lip 2012, 23:49

Bungula, wyżej, pisała jak dostać się do poszczególnych stron...

Odnajdujemy temat z naszej galeri: http://webcache.googleusercontent.com/s ... pl&ct=clnk

Klikamy prawym guzikiem myszy na ten temat i wybieramy , z menu : WŁAŚCIWOŚCI. W wyświetlonym okienku kopiujemy końcówkę adresu URL. Czyli np. puszek-i-psotka-moje-kotki-vt54 i wklejamy do wyszukiwarki. Prawdopodobnie wyświetli się tylko jeden wynik.. klikamy , z prawej strony na podwójn strzałkę (>>) i w wyświetlonym oknie klikamy na: KOPIA.
Teraz jak jest więcej stron , a mamy wyświetloną ostatnią, to robimy podobnie, w celu odzyskanie wcześniejszych stron. Klikamy prawym guzikiem myszy na wcześniejszy numerek strony i w menu wybieramy : WŁAŚCIWOŚCI. Powtarzamy czynność tak jak wyżej....
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: [Google] Odzyskiwanie utraconej treści w internecie.

Postautor: bungula » wtorek 10 lip 2012, 08:54

sierpówka pisze:Bungula, wyżej, pisała jak dostać się do poszczególnych stron...


Klikamy prawym guzikiem myszy na ten temat i wybieramy , z menu : WŁAŚCIWOŚCI.

Ja nie pisałam, żeby wybrać właściwości tylko "kopiuj adres odnośnika".
Sissi, tutaj
bungula pisze:Aby odzyskać pozostałe strony klikałam po kolei prawym klawiszem myszy poszczególne numery stron (w prawym górnym rogu odzyskanego archiwum) i z menu podręcznego wybierałam "Kopiuj adres odnośnika", następnie wracałam do strony wyszukiwarki google i w pasku szukania wklejałam skopiowany adres
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: [Google] Odzyskiwanie utraconej treści w internecie.

Postautor: sierpówka » wtorek 10 lip 2012, 10:50

olga, ja mogę zająć się Zabezpieczeniem okien i balkonów. To temat dla mnie, bo na kotach znam się średnio :lol: . Mam wszystkie strony ściągnięte prócz 1 i 2 :shock: Tych nie mogę odzyskać...
Ale jak to wkomponować , później , na forum żeby było ładnie i czytelnie to nie mam pomysłu... Może w formie zdjęć/zrzutów z ekranu (???)
----
Obrazek
Kiepsko to wydać :/ szkoda, że taki mały obrazek można wstawiać max. wys.300, szer.400

A teraz lepiej widać??
Obrazek
Trochę lepiej :lol: Można powiększyć trochę stronę forum i wtedy jeszcze lepiej to widać.
Macie jakieś inne pomysły??
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: [Google] Odzyskiwanie utraconej treści w internecie.

Postautor: bungula » wtorek 10 lip 2012, 12:34

sierpówka pisze:Macie jakieś inne pomysły??

Umieściłeś tu już linki do kilku tematów np.: "[Windows] Awaria systemu, atak wirusa - jak sobie poradzić", wątek znajduje się pod adresem jamajka.strefa.pl....coś tam coś tam, a gdyby tak spróbować skopiować kod html odzyskanych stron, wywalić początkowy i końcowy fragment kodu nie bawiąc się w wyłuskiwanie niepotrzebnych fragmentów kodów takich jak nieczynne linki do "wiadomości prywatnych", "Gadu-gadu" itp. (to robota dla tego kto matkę i ojca zabił). Strony skleić w jeden plik i opublikować na tym samym serwerze, a tu zamieścić linki tak, jak to już zrobiłeś w przytoczonym przeze mnie temacie?
Wiem, wiem to jest dużo roboty, ale może ktoś jeszcze z użytkowników mógłby się przyłączyć, kto choć trochę miał do czynienia z jakimś edytorem html i wspólnymi siłami, pomalutku odtworzylibyśmy chociaż najważniejsze wątki. Co Wy na to?
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: [Google] Odzyskiwanie utraconej treści w internecie.

Postautor: ikxio » wtorek 10 lip 2012, 12:36

problem z tymi odzyskiwanymi danymi to taki, ze czasel dla nowego forum lepiej bywa watek mec zalozony od nowa ja tak chce zrobic w galerii Mru - bo z tego co widze udalo mi sie odzyskac tylko kilka stron i to bez ladu i skladu , a ze fotki mam wszystkie to powinno pojsc gladko (inna sprawa to czy na razie linki czy obrazki?). inna sprawa np. z roslinami i kotami - bo tam odzyskanie danych bylo na wage zlota.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: [Google] Odzyskiwanie utraconej treści w internecie.

Postautor: olga » wtorek 10 lip 2012, 15:37

obrazki mogą być
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: [Google] Odzyskiwanie utraconej treści w internecie.

Postautor: Fonsitos » wtorek 10 lip 2012, 16:20

A co robicie żeby ogarnąć różne strony tych samych wątków?
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: [Google] Odzyskiwanie utraconej treści w internecie.

Postautor: olga » wtorek 10 lip 2012, 16:32

sierpówka pisze:olga, ja mogę zająć się Zabezpieczeniem okien i balkonów. To temat dla mnie, bo na kotach znam się średnio :lol: . Mam wszystkie strony ściągnięte prócz 1 i 2 :shock: Tych nie mogę odzyskać...
Ale jak to wkomponować , później , na forum żeby było ładnie i czytelnie to nie mam pomysłu... Może w formie zdjęć/zrzutów z ekranu (???)


A da się to wstawić do kodu, który przygotowałeś dla roslin? Jak sie da to powtykamy tam, a potem wrzuci się na serwer - jakieś archiwum takie zrobię

bungula - twoja propozycja podobnie brzmi do tego wątku roślinnego; na forum jeszcze go nie ma ale niedługo zobaczysz.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: [Google] Odzyskiwanie utraconej treści w internecie.

Postautor: ikxio » wtorek 10 lip 2012, 16:35

szukam po datach postow i wyswietla sie nr strony w watku - stad wiem, ze mam po prostu sieczke i szybciej pojdzie mi posortowac fotki Mru czasowo i tematycznie od nowa niz mordowac sie z odslonami.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

PoprzedniaNastępna

Wróć do Jakiś problem?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości