Ciekawostki

Trochę mniej poważnie o kotach

Moderator: Alexa

Re: Ciekawostki

Postautor: Alexa » wtorek 04 paź 2016, 19:18

Przypomina mi mojego pierwszego kocurka -Moruska.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Ciekawostki

Postautor: bungula » środa 05 paź 2016, 08:14

W każdym szpitalu i domu opieki społecznej powinien być taki etatowy pracownik.
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Ciekawostki

Postautor: monikacicha90 » czwartek 05 sty 2017, 17:19

NIe inaczej! Swoją drogą nie ma lepszej terapii niż felinoterapia!
monikacicha90
Nowy
 
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 05 sty 2017, 17:13

Re: Ciekawostki

Postautor: sierpówka » niedziela 15 sty 2017, 16:37

Dzisiaj, dosłownie przed chwilą, utrwaliłem na zdjęciu "zaparkowanego" kota z psem, przed marketem...

Obrazek
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: Ciekawostki

Postautor: ikxio » niedziela 15 sty 2017, 20:06

to znaczy oba biedaki na smyczkach marzna przed sklepem?
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Ciekawostki

Postautor: sierpówka » niedziela 15 sty 2017, 20:49

Tak, przyszły na smyczy. Ale... długo nie czekały, właścicielka dba o te zwierzaki, często ją widuję (choć kot na smyczy to sprawa dyskusyjna).
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: Ciekawostki

Postautor: olga » niedziela 15 sty 2017, 21:50

Rzadki widok - kot na smyczy przed sklepem. Ale jeśli kotu to nie wadzi, nie widzę w tym nic złego.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Ciekawostki

Postautor: ikxio » poniedziałek 16 sty 2017, 15:46

dlaczego kot na smyczy to sprawa dyskusyjna? jak przyzwyczajony to bezpieczniej bo sploszony kot histerii moze dostac i na wlasne zyczenie zginac. a tak dalej niz smycz nie pojdzie.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Ciekawostki

Postautor: sierpówka » poniedziałek 16 sty 2017, 18:15

Z tego co widzę, to ten kot kiepsko chodzi na smyczy... chodzi juz na tej smyczy parę lat, raczej pełznie. Czy ja wiem , czy kota utrzymasz na smyczy jak się czegoś wystraszy?? No nie wiem ;)
Niemniej taki "zestaw" ciekawie wygląda i dlatego zrobiłem zdjęcie.
sierpówka
VIP
 
Posty: 1167
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 10:55

Re: Ciekawostki

Postautor: ikxio » poniedziałek 16 sty 2017, 19:59

roznie bywa, sasiad mial duzego psa i kota - tez wychodzily na spacer - psa ze smyczy spuszczal, kota nie, ale jak kot uznawal, ze podloze za brudne i zimne to "wierzchem" na psie do domu wracal - co prawda niektorzy widzac ten spacerujacy cyrk pukali sie znaczaco w czolo, ale to niemadrzy ludzie byli.
a kota w odpowiednich szelkach utrzymasz, bardzo spanikowanego - to mu chocby sweter czy kurtke na lepetyne narzucic trzeba, zeby lekko oprzytomnial i dopiero ewakuowac.
Awatar użytkownika
ikxio
Moderator
 
Posty: 6765
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 00:51

Re: Ciekawostki

Postautor: Fonsitos » czwartek 02 mar 2017, 11:10

Wydaje się, że o kotach napisano już wszystko: że mają nas w nosie, że siadują w pudełkach i przesypiają nawet trzy czwarte swojego życia. Ale tego o kotach prawdopodobnie jeszcze nie wiecie.

1.

Nasze słodkie kicie to urodzeni mordercy – zabijają przede wszystkim dla przyjemności. Podczas eksperymentu przeprowadzonego na University of Georgia z udziałem 60 domowych kotów naukowcy obliczyli, że tylko 28 proc. upolowanych ofiar została przez nie zjedzona. Połowa została porzucona na miejscu, a około 20 proc. zdobyczy zostało przyniesionych właścicielom przez dumnych myśliwych jako prezent-trofeum.

2.

Oczy kotów wyewoluowały do polowania przy słabym świetle, dlatego są zbyt duże względem rozmiarów ciała tych zwierząt. Te duże oczy utrudniają zwierzętom „przełączanie” ostrości w widzeniu obiektów położonych blisko na te bardziej oddalone. To dlatego koty żyjące w zamkniętych pomieszczeniach są często krótkowzroczne, zaś te mieszkające na zewnątrz – dalekowzroczne (widzą wyraźnie dopiero obiekty oddalone o kilka metrów).

3.

Zbyt duże oczy kotów są dla nich uciążliwe w jeszcze jeden sposób – nie pozwalają im zobaczyć wyraźnie tego, co jest tuż przed ich nosem – a więc bliżej niż 30 cm. W takich sytuacjach koty pomagają sobie wibrysami, którymi doskonale wyczuwają bliskie obiekty, m.in. dzięki drganiom powietrza.

4.

Węch kotów działa natomiast bez zarzutu. Naukowcy z australijskiego University of New South Wales w 2010 roku badali, jak długo zwierzęta te mogą wyczuwać zapach myszy. Były w stanie wykryć go jeszcze sześć dni po tym, jak woń ta została umieszczona w miejscu kontrolnym.

5.

Koty są jednymi z nielicznych ssaków, które nie mają receptorów słodkiego smaku – odkryli naukowcy w 2006 roku. A jest tak prawdopodobnie dlatego, że stronią od węglowodanów, a są uzależnione od mięsa (są obligatoryjnymi mięsożercami). Energię uzyskują przede wszystkim z białka. To dlatego dieta wegańska w 100 proc. zakończy się dla kota tragicznie – zwierzę po prostu umrze z głodu.

6.

Najstarszy dowód na udomowienie kota znaleziono na Cyprze – były to liczące 9500 lat szczątki kociaka pochowanego w jednym grobie z człowiekiem. Z kolei w Chinach odkryto mający 5300 lat szkielet kota dokarmianego prosem, a jako że zwierzę samodzielnie nie wpadłoby na pomysł jedzenia takich bezwartościowych dla niego świństw, to oznacza, że zapewne było dokarmiane przez ludzi.

7.

Za przodka kotów domowych naukowcy uznają kota nubijskiego, inaczej zwanego żbikiem afrykańskim (Felis silvestris lybica), który zamieszkuje Afrykę i Bliski Wschód. Z badań genetycznych wynika, że został udomowiony ok. 9000 lat temu.

8.

Koty zabierane były przez marynarzy w rejsy, żeby tępiły gryzonie na statkach. Koci podróżnicy morscy odcisnęli piętno na populacjach kotów zamieszkujących przybrzeżne miasta w Nowej Anglii i Nowej Szkocji (na wschodnich rubieżach Ameryki Północnej). Żyje tam wyjątkowo dużo kotów z polidaktylią – mutacją, wskutek której zwierzę ma więcej palców, niż powinno. Biorąc pod uwagę, że nie jest to częsta mutacja, a także uwzględniając trasy morskich podróży, naukowcy doszli do wniosku, że jest to wpływ zaledwie kilku kotów z polidaktylią, które dotarły do Ameryki w połowie XVIII stulecia.

9.

Koty mają inną od naszej percepcję kolorów zielonego i czerwonego – z tym ostatnim jest najgorzej, bo jest postrzegany przez zwierzęta jako żółtawy. To efekt tego, że kocie fotoreceptory – przystosowane przede wszystkim do nocnego widzenia – są bardziej wrażliwe na promieniowanie fioletowo-niebieskie i zielono-żółte.

(z portalu crazynauka.pl)
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Ciekawostki

Postautor: olga » piątek 03 mar 2017, 14:08

Uwaga, długi film (51 minut). Nikt nikogo nie krzywdzi, wiele pozytywnych rzeczy, ale... oglądając ten obraz jakoś bardziej kocham moje koty za to, że są takie zwyczajne. I prawdziwe

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Ciekawostki

Postautor: Alexa » piątek 31 mar 2017, 21:20

ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Ciekawostki

Postautor: Fonsitos » środa 19 kwie 2017, 14:23

Oglądać z lekkiego oddalenia. Dla nie anglojęzycznych - te trzy fotografie zrobione, aby promować adopcje zwierząt. Źródełko i artykuł: http://www.boredpanda.com/optical-illus ... BPFacebook

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Ciekawostki

Postautor: Alexa » środa 19 kwie 2017, 19:35

Widziałam na FB.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Ciekawostki

Postautor: Alexa » wtorek 27 cze 2017, 22:22

Taka miseczka z wodą dla spragnionych zwierzaczków stoi w Katowicach przed galerią Katowicką
Obrazek
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: Ciekawostki

Postautor: Fonsitos » środa 28 cze 2017, 01:07

Coraz więcej widzę takich miejsc do parkowania psów. ;) I na starówce w Toruniu przy kawiarniach też coraz więcej misek z wodą stoi. Jest dobrze!
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

Re: Ciekawostki

Postautor: bungula » środa 28 cze 2017, 10:16

Ale sympatyczna micha :ok:
Obrazek
Awatar użytkownika
bungula
VIP
 
Posty: 3665
Rejestracja: poniedziałek 09 lip 2012, 08:04

Re: Ciekawostki

Postautor: olga » wtorek 04 lip 2017, 10:40

Tia, w Polsce tez mamy wodopoje, żeby nie było jednak, że mamy tak wspaniale:
http://img2.demotywatoryfb.pl//uploads/ ... mu_600.jpg
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: Ciekawostki

Postautor: Fonsitos » wtorek 04 lip 2017, 16:42

Takiej na szczęście nie widziałam w Toruniu. A wczoraj widziałam też koło jednej z większych galerii handlowych - płotek na zaparkowanie psa i obok micha.
Fonsitos
Administrator
 
Posty: 2610
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 11:54
Lokalizacja: Wielkopolska Pyrka znów na zesłaniu.

PoprzedniaNastępna

Wróć do Kocie różności

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

cron