SWKiPR

Moderator: Alexa

SWKiPR

Postautor: Aga » niedziela 26 paź 2014, 11:52

Oglądając ogłoszenia kotów natknęłam się na likwidację hodowli MCO
http://olx.pl/oferta/likwidacja-hodowli ... 250801f379
Zainteresowałam się czym jest SWKiPR - Stowarzyszenie Właścicieli Kotów i Psów Rasowych. Okazuje się, że nawet strony nie mają (chyba zlikwidowali), a i opinie są przerażające (http://zapytaj.onet.pl/Category/010,001 ... WKiPR.html). Nawiasem mówiąc te kotki z olx też nie bardzo wyglądają mi na rasowe.
Aga
VIP
 
Posty: 808
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 17:43

Re: SWKiPR

Postautor: olga » niedziela 26 paź 2014, 12:04

Młoda i bardzo prężna organizacja - nowe rasy już w pierwszym pokoleniu. masakra po prostu. Dlaczego hodowla rasowych zwierząt towarzyszących nie jest objęta podobnymi zasadami jak hodowla koni i krów? Tam niemal każdy krok zwierzęcia jest opisany i podlega rejestracji.
ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
olga
Administrator
 
Posty: 5706
Rejestracja: wtorek 03 lip 2012, 23:48
Lokalizacja: Wybrzeże :)

Re: SWKiPR

Postautor: Aga » niedziela 26 paź 2014, 12:43

Nigdy nie interesowałam się hodowlami koni i bydła. Ale co myśleć o tym SWKiPR? sama nie wiem
Aga
VIP
 
Posty: 808
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 17:43

Re: SWKiPR

Postautor: Alexa » niedziela 26 paź 2014, 12:58

Ten związek powstał aby ominąć i tak moim zdaniem złą ustawę o ochronie zwierząt z 2012 r. Zresztą uważam że dopóki są bezdomne zwierzęta i przepełnione schroniska to nieetyczne jest rozmnażanie "na hura" rasowych zwierząt. Hodowle powinny podlegać kontrolom i tylko powinny być rozmnażane zdrowe zwierzęta i jeden miot w hodowli na dwa lata z przyznanymi przez specjalną komisję prawami.
Takie mam ostatnio zdanie na ten temat.
ObrazekObrazek
Koty łączą ludzi, którzy w innym przypadku nigdy nie spotkaliby się

Przed skopiowaniem moich postów/wypowiedzi i umieszczeniu na innych forach zapytaj mnie o zgodę
Awatar użytkownika
Alexa
Moderator
 
Posty: 10703
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 08:42
Lokalizacja: Silesia-Katowice

Re: SWKiPR

Postautor: Aga » niedziela 26 paź 2014, 13:17

Wydaje mi się, że nawet część hodowców robi to dla pieniędzy - niestety
Aga
VIP
 
Posty: 808
Rejestracja: niedziela 08 lip 2012, 17:43


Wróć do Organizacje felinologiczne i sprawy z tym związane

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron